Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case5150- dmuchawa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:38

Case5150- dmuchawa Witam, mam pewien problem z moim Case5150, a mianowicie nawiwy słabo dmuchają. Na 3 biegu dmuchają tak samo jak w SameSilverze na 1 biegu. Filtr z tyłu kabiny cały wyczyściłem i to samo, nawet bez filtra słabo dmucha. Po włączeniu klimy lub ciepłego powietrza nic się nie zmienia. Mam ten ciągnik od niedawna, więc nie wiem jak powinny prawidłowo chodzić ale porównując do mojego 2 ciągnika to bardzo słabo. Czy wiecie co może być przyczyną tego?, Może tak powinno być ale wątpię bo na 3 ledwo czuć, że dmucha, a na 1 i 2 to już wogóle słabo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case5150- dmuchawa Dzisiaj, 04:12
  •  

#2 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:05

Case5150- dmuchawa Jeśli sie nie mylę to jest też filt z boku kabiny zobacz może on jest brudny. Sprawdź czy jest dobra masa przy dmuchawie.

#3 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:27

Case5150- dmuchawa Rozebrałem pare części i się dostałem do wentylatorów, powiem tak wentylator ładnie, szybko chodzi ale zamiast pchać powietrze do przodu kabiny to wylatuje bokiem, wygląda to tak jakby kanały doprowadzające powietrze od wentylatorów do kratek nawiewu były zapchane. Orientujecie się może jak dostać się do tych kanałów?, bo z tego co ja widzę to trzeba by podsufitkę wywalić. Zobaczę jeszcze czy jest jakiś filter z boku kabiny ale nic takiego do tej pory nie widziałem, a mówie wentylator ładnie dmucha, tylko powietrze zamiast isć do przodu wylatuje bokiem wentylatora.

#4 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 22:27

Case5150- dmuchawa Musisz kolego zdjąć dach,więc przyjrzyj sie uważnie i rozbieraj dalej pod dachem są te kanały którymi śmiga powietrze od dmuchawy,pewnie są zabrudzone i słabo dmucha,po zdjęciu dachu masz tez dostęp do chłodniczki klimatyzacja tam też pożądnie wydmuchaj.Powodzenia i napisz jak wyczyścisz jaki jest efekt.

#5 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 23:15

Case5150- dmuchawa O, dziękuję za tą odpowiedź, dam znać czy się udało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 20:14

Case5150- dmuchawa Ok, ściągnąłem dach, kanały były czyste i drożne, wentylator mocno, ładnie dmucha, chodnicę od klimy przedmuchałem (nie była brudna, trochę kurzu), a jak siknąłem powietrzem bezpośrednio w kanaliki wylotowe do kabiny to ładnie dmucha, czyli są czyste. Założyłem dach z powrotem, włączyłem nawiew i praktycznie to samo, może lekka poprawa ale ledwo zauważalna. Wychodzi na to, że powietrze ma ciężko przejść przez chłodnicę, no ale chłodnica jest czysta. Wydaje mi się, że nic z tym nie zrobię, dam klimę do odgrzybienia i nabicia i to wszystko. Orientuje się ktoś ile mniej, więcej gramów wchodzi i jaki to będzie koszt?

#7 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 04 lipiec 2013 - 22:50

Case5150- dmuchawa Do dachu powinna być przykleiona gąbka jak to jest oryginalnie i pewnie na połączeniu ramka dachowa kabiny a dach ucieka ci powietrze.A nabicie klimy i odgrzybienie to koszt około 250zł

Edytowany przez casexpmx, 04 lipiec 2013 - 22:51.

#8 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:33

Case5150- dmuchawa Ja i tak między chłodnicę, a dach wkleiłem gąbkę bo była szczelina ale i to nic nie dało, a wiesz może ile dokładnie gramów klimatyzacji wchodzi do Case5150?

#9 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 06 lipiec 2013 - 07:49

Case5150- dmuchawa Nie wiem ile tam wchodzi tego czynnika na maszynce co koles mi nabijał pokazywało 4,76 może to było 476 gramów ale nie jestem pewnien nie chce cie wprowadzać w błąd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:06

Case5150- dmuchawa 476g to raczej nie możliwe, bo koledze do 90 konnego JD weszło ponad 1000. Jeśli ktoś dokładnie wie to proszę o odpowiedź.

Dodaj odpowiedź