Skocz do zawartości

Zdjęcie

Traktor do tura

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:33

Traktor do tura Sprawa przedstawia się następująco. Klient ma 3 traktory Zetor forterra 11441, mf 255 i zetor 7211 i o tego ostatniego właśnie chodzi. Ma on ok. teraz 50 ha ziemi i bydło ok. 30 sztuk i potrzebny jest mu traktor do wycinaka kiszonki i tura. Teraz są 2 rozwiązania.
1) założyć tura do 7211, ale nie za bardzo mu się to rozwiązanie podoba bo w tych pracach troszkę za dużo spali paliwa, no i nie ma napędu (wywalanie obornika, zwożenie balotów, prasa zwijająca sipma)
2) kupić ursusa 4514 i założyć tura.
Do forterry Tura nie założy bo nie mieści się do obory. Bierze on pod uwagę te 2 rozwiązania. Do ursusa za dużo nie dopłaci bo jego zetor jest w stanie jakby wyjechał z salonu, a silnik ma 200 mtg po remoncie kapitalnym, więc w moich okolicach 37-38 tys za niego dostanie.
Co byście wybrali w takiej sytuacji??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Traktor do tura Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:35

Traktor do tura A nie lepiej 7211 wymienić na 7245 albo 6245??

Do 4514 za dużo trzeba będzie dołożyć. :P

#3 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:39

Traktor do tura Ale zetor mimo wszystkich swoich plusów, w takich pracach wypada chyba gorzej od ursusa bo, tu chodzi przede wszystkim o spalanie. On kasę raczej ma, bo chciał kupić coś nowego ale ziemię jakąś dokupił i nic z tego. Sprzeda zetoa i cyklopa to ok. 45 powinien zgromadzić i 5 dołożyć to za 50 tys zł już by kupił nienajgorszego.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:40

Traktor do tura wymienić na 4514.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:43

Traktor do tura No jak ma kase to niech wymieni na na 4514 i po problemie :P

#6 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:46

Traktor do tura najlepiej to coś z przednim napępem wtedy można więcej na tura włożyć

#7 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:50

Traktor do tura No pieniądze nie są w tym przypadku największym problemem ale to jest typowy maruder :P Ja jego synowi podpowiedziałem i on go na 4514 namawia ale ojciec oczywiście, że może kupi złom i się będzie psuł itp.

#8 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 14:20

Traktor do tura a ja zrobilbym to tak sprzedalbym 7211 dolozylbym troche kasy i kupilbym cos z zachodu bez kabinki i z turem
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 15:09

Traktor do tura

No pieniądze nie są w tym przypadku największym problemem ale to jest typowy maruder :P Ja jego synowi podpowiedziałem i on go na 4514 namawia ale ojciec oczywiście, że może kupi złom i się będzie psuł itp.

Może i ma racje, po co sprzedawać ciągnik który ma 200mth po remoncie na rzecz innego o nieznanej historii? Ja już dawno jeździłbym jakimś 4x4 z turem ale szkoda mi sprzedać U912 którego mam od nowości i jest w bardzo dobrym stanie, poprostu wiem co mam, a wymieniając go na inny używany podejmuje pewne ryzyko i pozbywam sie dobrego sprzętu...

38 tys.zł za 7211 ??? Nieźle tam u Was płacą za ciągniki, za tyle to można kupić 7245 :)

#10 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 15:19

Traktor do tura do kazdego z wymienionych zetorów tur sprwdza się dobrze wiem bo sam miałem 8 zetorów z turami i wszystko było ok :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 15:36

Traktor do tura Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup URSUS'A 4514, tylko one to są w cenie, ale za to małe spalanie, komfort też nie jest zły itd... :P

#12 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:24

Traktor do tura Jeżeli nie chce sprzedawać to niech założy przodek i tura do 7211 i będzie śmigał. Tylko wtedy na spalanie będzie znów narzekał.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#13 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:31

Traktor do tura No ale założenie przedniego napędu do zetora lub jego sprzedaż i dołożenie kasy do 4514 to praktycznie wydatek takiej samej sumy. A poza tym to znając jego powie, że to już nieoryginalne i stare itp. O zachodnich nawet nie ma co pisać, bo to jest człowiek zbyt staroświecki żeby kupił coś spoza ursusa i zetora. Sprawa rozchodzi się o 7211 i 4514 i czy dużo lepiej sprawuje się traktor z napedem w turze od tego bez napędu i czy ursus nie jest wrażliwy na takie prace tzn. czy wytrzymuje przedni most, hydraulika, skrzynia i czy jest zwrotny. No i ile taki traktor wytrzyma bez remontu. Ja myślę, że 7 tys mtg raczej powinien wytrzymać ale nie znam się na tych modelach :P

#14 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:34

Traktor do tura Kolega zakładał do zetora 7711 przedni napęd i dał 7 tyś i za tura też gdzies koło tylu ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:45

Traktor do tura

Sprawa rozchodzi się o 7211 i 4514 i czy dużo lepiej sprawuje się traktor z napedem w turze od tego bez napędu

Ładowacz czołowy na ciągniku bez napędu to pomyłka, weźmiesz troche na łyżke i zaraz tył się ślizga, nawet nie można dobrze się wbić łyżką czy widłami. Moim zdaniem ładowacz czołowy powinien byc montowany tylko i wyłącznie na ciągniku 4x4

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 16:47

Traktor do tura

Ale zetor mimo wszystkich swoich plusów, w takich pracach wypada chyba gorzej od ursusa bo, tu chodzi przede wszystkim o spalanie. On kasę raczej ma, bo chciał kupić coś nowego ale ziemię jakąś dokupił i nic z tego. Sprzeda zetoa i cyklopa to ok. 45 powinien zgromadzić i 5 dołożyć to za 50 tys zł już by kupił nienajgorszego.

To jednak są na agrofoto ludzie którzy uważają że przy pracy z turem zetor będzie dużo palił i to na tyle dużo że chcą go zmienić na perkinsa :P (tylko się nie czepiajcie :) ) taka riposta na to co tu ktoś kilka dni temu napisał że nikt nie zamienił by zetora na mf -a z ursusa chociaż by paliwa w baku przybywało

#17 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:00

Traktor do tura

To jednak są na agrofoto ludzie którzy uważają że przy pracy z turem zetor będzie dużo palił i to na tyle dużo że chcą go zmienić na perkinsa :P (tylko się nie czepiajcie :) ) taka riposta na to co tu ktoś kilka dni temu napisał że nikt nie zamienił by zetora na mf -a z ursusa chociaż by paliwa w baku przybywało

Zetor na pewno spali w turze więcej od ursusa, ale nie tyle o to biega w tym temacie. Gdyby ta osoba miała 7245 nie zamieniła by go na ursusa na 100% bo 7211 pracował bodajże 16 lat bezawaryjnie, co zaowocowało że pojawił się w tym gospodarstwie nowy zetor forterra i opinie narazie są takie same jak o 7211 a ma chyba 900 mtg. Traktor ten nie będzie pracował wogóle w polu, w żadnej pracy więc każdy wie, że w lekkich pracach ursus spali mniej, co nie dotyczy jednak prac ciężkich bo wtedy można być zaskoczonym tym co zrobi zetor i za ile. Tutaj kwestia rozchodzi się o to, czy zostawić 7211 czy kupić z napędem a w grę wchodzi tylko ursus bo teraz kupić dobrego zetora, to graniczy z cudem a tymbardziej z napędem z których większość jest sprowadzona.

#18 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:03

Traktor do tura

@Ferdek07 już zaczynam sie śmiać prawie przy każdym poście piszesz ,,nie czepjajcie sie" ;] Nik ciebie sie nie czepia masz swoje zdanie i tyle nie raz złe ale jest :)
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#19 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:10

Traktor do tura Nie raz to za mało powiedziane :P

Co do tematu to chyba ciągnik bez 4x4 do grubszej i długiej roboty przy turze sie nie nadaje. :) Wiadomo mniejsze prace takie na 20-30 ha to można i bez 4x4 wykonać.Mój wuja ma 360 z turem to jak weźmie podniesie coś cięższego to opony w 330 sie po prostu wgniataja,ciagnik chodzi na feldze.Nawet gdy jest dużo powietrza,wiadomo że można zmienić opony na lepsze ale to dużo nie da(wiadomo coś da). :)

Po za tym pracowanie na podmokłym terenie w ciagniku bez 4x4 praca z turem w takich warunkach jest bardzo ciężka. :) Jak ma dużo roboty tym turem to niech nie patrzy że to Ursus bo te 4514 złe nie były :) tylko bierze bez zastanowienia.Nawet nabieranie piachy na łyche to się będzie bez napędu ślizgał,z napędem spokojnie poradzi sobie bo i przodek bedzie ciagną :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:31

Traktor do tura Ja akurat bym sprzedał tego Zetorka. Jak dostanie te 38 tys. to się ciesze i on też powinien...a kupił bym tego Ursuska 4514 z turem i śmigał. A co do tego że może mu się zły trafić to jest rada... niech weźmie ze sobą fachowca i poszuka ofert, ktoś jak się naprawde zna to znajdzie plusy i minusy oglądanego ciągniczka :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Dodaj odpowiedź