Zaloguj się, aby obserwować  
jjacekk4

zwolnienie do krus czy musze dostarczyć

Polecane posty

jjacekk4    3

Witam

 

Pierwszy raz wziąłem zwolnienie l4 dostałem na 7 dni i wiem że kolejnego nie będzie, wziąłem tylko dlatego że musze usprawiedliwić egzamin na uczelni

Moje pytanie czy musze to zwolnienie dostarczyć do krus ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Żebyś dostał kasę za zwolnienie (a jest to poważny pieniądz 10zł/dzień) musi być ono na 30 dni, więc moim zdaniem nie ma potrzeby dostarczać do KRUS bo niby po co..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

wiem właśnie że po 30 dniach można dyche dostać :) ale wziąłem to tylko dlatego żeby usprawiedliwić egzamin na uczelni inaczej to nawet szkoda lekarzowi głowy zawracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Żebyś dostał kasę za zwolnienie (a jest to poważny pieniądz 10zł/dzień) musi być ono na 30 dni, więc moim zdaniem nie ma potrzeby dostarczać do KRUS bo niby po co..

 

poważne pieniądze?

Zatrudnij za to kogokolwiek aby zrobił to co ty podczas Twojego pobytu na L4. Nie wiem czy znajdziesz kogoś chętnego ;)

Masz jednak rację - 30 dni nieprzerwanego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Coś za coś - ja tam jednak wolę płacić KRUS jaki jest niż bulić 1000 zł za składkę miesięcznie aby w razie choroby/wypadku dostać te 30-50 zł za dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

poważne pieniądze?

 

Zatrudnij za to kogokolwiek aby zrobił to co ty podczas Twojego pobytu na L4. Nie wiem czy znajdziesz kogoś chętnego ;)

 

 

To miało być w formie żartu, a o zatrudnieniu to można zapomnieć te pieniądze to są tylko w tym celu żeby nie mówić że nic nie płacą za zwolnienie. Płacą ale te pieniądze są śmieszne.

 

Mała refleksja każdy widzi nasz niski KRUS pracuję czy jestem na zwolnieniu składkę odprowadzam, kobieta urodzi dziecko i składki też odprowadza , w ZUS już te kwestie wyglądają inaczej nie mówiąc jakie kwoty są wypłacane za zwolnienie. Więc dla budżetu państwa wydatki na ZUS czy KRUS wychodzą pewnie podobnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez Lolek909
      Witam . Ile musze trzymać takiego byczka aby miał mase 350 kg ? 
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj