Zaloguj się, aby obserwować  
Rafi1

obsługa mega 204

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafi1    0

Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Dołączam się do prośby kolegi, w tym roku zaczynam przygodę na takim kombajnie i chciał bym abyście podpowiedzieli o czym należy pamiętać i co mieć na uwadze....

Rafi mam nadziej że nie przesadza Ci to że tak się wciołem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie wiem jak chcecie uszkodzić sprzęgło jak go tam nie ma i jak chcecie zmieniać biegi w czasie jazdy jak chcecie nie ruszac z każdego biegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

jak to nie ma sprzęgła znajomy mi mówił że jest jakieś hydrosstatyczne czy coś w tym stylu ja nie wiem dlatego się pytam ten kombajn jest dla mnie zagatką :)

dawid0605 spoko nie mam nic przeciwko:)

 

a chodzi mi czy na przykład z miejsca mogę ruszyć z 3 czy muszę z mniejszego bo rusza mi bez problemu z 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jest zmmiennik ale to nie ma dużo wspólnego ze zwykłym sprzegłem, trzeba ruszać z każdego biegu nawet z 3 bo jak chcesz zmienić biegi w czasie jazdy jak tam nie ma zwykłego sprzęgła? Nie da sie, bys miał jeden wielki zgrzyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

aha no oki teraz rozumiem no a jesli możesz jd1052 to powiedz trochę informacji dotyczącej obsługi tego kombajnu na co zwracać szczególną uwagę ? i co jak ustawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie obsługuje akurat takiego modelu wiec nie pomoge, jedynie czasami za pasażera na 208... Co do ustawien tyle powie, że jakieś instrukcje sobie można do d*py wrazić na ten temat, wszystko trzeba opanować we wlasnym zakresie na swoich uprawach i plonach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Instrukcja przydaje na początku do pierwszego ustawienia potem sam patrzysz i korygujesz ustawienia nawet kilka razy dziennie. Jeśli kosiłeś kombajnem to nie jest nic trudnego mega to stosunkowy prosty kombajn i łatwy w obsłudze i szybko idzie się przyzwyczaić do nowej maszyny. Jak coś konkretnego chcesz wiedzieć to pytaj bo tak ogólnie to można pisać i pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

siwy07 do czego służą takie dwa małe czarne przyciski na drążku od jazdy bo naciskam je i nic się nie dzieje?:)

 

siwy07 do czego służą takie dwa małe czarne przyciski na drążku od jazdy bo naciskam je i nic się nie dzieje?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Jakbyś dał foto wiedziałbym na pewno o co chodzi, ale pewnie chodzi Ci o te dwa z ośmiu przycisków, które są niżej od pozostałych. One są od włączania wybranej wysokości cięcia którą ustawiasz pokrętłami na kokpicie, i te dwa przyciski działają tylko z włączoną młocarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

no o te właśni chodziło sprawdziłem i tak właśnie jest z góry dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

witam siwy 07 mam prośbę co zrobić i gdzie szukać usterki? bo wysyp zborza mi nie działa wiem tylko że elektrozawór jest dobry bo sprawdziłem jesli wiesz to podpowoedz wczym mógł by być problem z góry dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Pewnie coś nie łączy w tym włączniku, wyciągnij kable i przeczyść. Zdarzyło się to u mnie kilka razy i wyczyszczenie pomogło. Jeśli to nie to trzeba sprawdzić sam włącznik i kable, jest też możliwość że jest coś nie tak z czujnikiem który "widzi" czy rura jest złożona czy otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

witam siwy 07 mam prośbę co zrobić i gdzie szukać usterki? bo wysyp zborza mi nie działa wiem tylko że elektrozawór jest dobry bo sprawdziłem jesli wiesz to podpowoedz wczym mógł by być problem z góry dzieki!!!

 

Czy przy otworzonej rurze pali Ci sie kontrolka "otwarta rura" na pulpicie? jak nie to czujnik mógł się zaciąć ,zepsuć, albo np. przewód przerwany, wypadł ze złączki . Jak kontrolka się pali to mogła się przepalić chyba dioda,albo coś takiego w którejś wtyczce.

Miałem oba te przypadki u mnie. Może to też być bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

znalazłem usterkę dzieki waszej pomocy winę ponosi czujnik bo się nie dokońca odbijał założyłem drugi czujnik od stopu :) i działa:) dziś kosiłem ale mokre jeszcze:) i jeszcze będzie się stało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

jak wszystko sprawnie idzie to ok 2 h przy wydajności ok 8 ton z hektara:)

Edytowano przez Rafi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Nie wiem gdzie widziałeś mege 204 :ph34r: , która skosi 16 ton. Przy hederze 4.5 maksymalnie 11-12 ton (jęczmienia), i to na ładnym kawałku. Straty około 1.5 % (90 kg) powstające głownie na kosie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez jadamek
      Witajcie!
      Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
      Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
      Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
      No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
      Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
      Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.
    • Przez Adrian98
      Witam mam pytanie do właścicieli claasa megi 202. Interesują mnie opinie i dane techniczne tego modelu oraz różnice między 204. Bardzo potrzebne mi te informacje ponieważ jutro jadę oglądać ten kombajn. Powiedzcie może jakie są najczestrze usterki i na co zwracać uwagę podczas kupna takiej maszyny. Będę naprawdę wdzięczny z wszystkie informacje.
    • Przez Kaspri
      Witam! Posiadam kombajn zbożowy Claas mega 204. Podczas zbioru jęczmienia ozimego kombajn gubi dużo ziarna. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam!
    • Przez AF_Mirek
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
       
       
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
       
      Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.
      Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.
       

       
      W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.
       

       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.
       

       
       
      Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.
       
      Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.
       

       
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
      Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.
       

       
       
      Przechodzimy do edycji.
       
       

       
      Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.
       
      Przykłady dobrych tytułów

       
      Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa
       
      Sposoby na łączenie gniazd prosiąt
       
      Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi
       
      Przykłady fatalnych tytułów:
       
      Problem z knurem – jaki problem?
       
      ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,
       
       
      Kolejne pole to „Tagi tematu”
       
      Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.
      Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,
       
      Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…
       
       
      Następnie wpisz treść
       
      Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj