Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Ursus 4514 DL

Polecane posty

kris14    266

Przeglądając stronę mającą adres http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus2812.htm , napotkałem się na Ursus'a 4514 DL i z tego co udało mi się wyczytać osiąga on moc 72KM, czyli tyle co obecny 5314 :P

Równierz po tym że miał mocniejszy podnośnik i większe ogumienie zauważam jest Ursus 4514 DL jest odpowiednikiem dzisiejszego 5314 :).

 

Wiedządz że Ursus produkował na początku modele 4514 o mocy 60KM, poprzez zmianę wtryskiwaczy i ustawienia pompy mógł osiągać moc 66KM [opcja ale od 1998r. standard].

 

Mam takie 2 pytania:

- Czy przez zastosowanie wtryskiwaczy i ustawieniu pompy jak w 5314 można osiągnąć moc 72KM [silnik jest taki sam]?

- Oraz czy skrzynia w 5314 jest taka sama jak w 4514, bo chcę wiedzieć czy wytrzyma [chciałem porównać po numerach katalogowych części, ale nie mam katalogu do 5314 :)]?

 

Co do silnika, ten mój jest w stanie bardzo dobrym, nie bierze oleju, nie dymi, więc nie powina zaszkodzić mu ta kuracja wzmacniająca?

Czy może poczekać do remontu silnika i wtedy jak będzie na nowych częściach, wzmocnić go?

 

 

PS: Wkońcu wiecie z jakimi maszynami robi mój 4514 i że przydało by się trochę kucyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

może to była jakaś "lepsza wersja" (czytaj eksportowa) :P


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Z tego co wiem, to w Polsce 4514 DL nie było.

Tak jak mówicie, była to wersja eksportowa, którą później [najpradopodobniej] zastąpił model 5314...

 

Tylko czy da się zwiększyć moc tego mojego 4514... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Pytanie 1. Ja myśle ze jeżeli jest silnik taki sam to zastosowanie wtryskiwaczy i ustawieniu pompy jak w 5314 powino zwiększyć moc.

Pytanie 2. Nie wiem czy jest taka sama ale jeżeli nie jest to wolał bym nie ryzykować bo może nei wytrzymać.

 

" Co do silnika, ten mój jest w stanie bardzo dobrym, nie bierze oleju, nie dymi, więc nie powina zaszkodzić mu ta kuracja wzmacniająca? "

 

Jeżeli Twój silnik jest w stanie bardzo dobrym, nie bierze oleju, nie dymi to chbya nie powinien mu zaszkodzićtaki " tuning"

 

Ale wiesz to jest tylko moje zdanie, i mogę sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Lepiej by było założyć mu większe opony od 5314 i pompę tandem żebyś sie nie męczył z tym zaworem.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Lepiej by było założyć mu większe opony od 5314 i pompę tandem żebyś sie nie męczył z tym zaworem.

 

Czy ja wiem czy więsze opony coś tutaj pomogą, zwiększa uciąg ale nie moc. A jak już sie zacznie z pompą kombinować to bym też pokombinował z wtryskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
Lepiej by było założyć mu większe opony od 5314

Ale założenie większych opon może co najwyżej zwiększyć uciąg a moc pozostanie bez zmian. Z resztą, lepiej założyć szersze opony do 4514 (16.9 R30) i uciągu mu wystarczy. Sam mam takie i muszę przyznać, że uciągu ma aż nadto (w polu prędzej silnik zgaśnie, niż koła zaczną się kopać).

A z tym zwiększaniem mocy to ciekawy pomysł. Tym bardziej, że o ile się nie mylę Twój 4514 chodzi z ibisem 3*40 a ten pług jest trochę za duży do 66 konnego ciągnika. Tylko nie wiem czy może być to przeróbka typu "made in stodoła". Jak już to poszukałbym jakiegoś zakładu, który specjalizuje się w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No wiadomo taka przeróbka samemu to może być zaryzykowna chyba ze ktoś jest mechanikiem i dobrze sie an tym zna, ale lepiej oddać do jakiegoś zakładu zajmującego sie w tych sprawach bo napewno nie ma sie w domu takiego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Jego 4514 ma 66KM... :P

 

 

Hmm, niestety nie... z @atomik'iem doszedłem do tego że ja mam niestety 60KM :)

 

O tym podwyszeniu myślałem żeby zrobić dopiero jak będę robił układ paliwowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Hmm, niestety nie... z @atomik'iem doszedłem do tego że ja mam niestety 60KM :P

 

O tym podwyszeniu myślałem żeby zrobić dopiero jak będę robił układ paliwowy :)

 

To przepraszam za pomyłkę...ale gdzieś pod ostatnimi twoimi zdjęciami przeczytałem twój komentarz w którym napisałeś że ma 66KM...a po czym to stwierdziłeś...??a od @Atomik'a ile ma 4514 KM...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Atomika też ma 60KM :P

 

Całe życie żyłem w błędzie, ale jak to pisałem wcześniej, mimo że ten ciągnik ma 60KM to i tak dużo potrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Atomika też ma 60KM :)

 

Całe życie żyłem w błędzie, ale jak to pisałem wcześniej, mimo że ten ciągnik ma 60KM to i tak dużo potrafi :)

 

Kurcze jakoś nie chce mi się w to wierzyć... :):P

 

Ale na silniku albo gdzie nie ma napisanej mocy, albo w instrukcji obsługi...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

W instrukcji to w ogóle trudno znaleźć wiarygodne informacje. W tym roku chciałem wymienić olej i filtr w HUK. Gdy sprawdziłem w instukcji jak to ma wyglada, to wyszło mi, że mój ciągnik jest pomieszaniem 4514 i 5314 :(

Mój ciągnik wg. instrukcji powinien mieć 48,5 kW Czyli po przeliczeniu to będzie ok66 KM. @kris a z którego roku jest Twój ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Moc 4514 i pochodnych można sprawdzić po numerze na bloku silnika... Miejsce gdzie znajduje się numer

Potem ten numer należy dopasować, do tych znajdujących się w tej tabeli: TABELA

 

@Buchaj- Mój jest z 1995r.

 

PS: @Atomik- mogę chyba wykorzystać Twoje foty do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Czyli w jakich latach były Ursusy 4512/4514 60KM, a w jakich 66KM...czy to było jakoś pomieszane...?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj