Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ??

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 12:43

co do tego silnika na siłe to juz załatwiłem sobie przekładnie a teraz potrzebuje silnik na akumulator z regulacją prędkosci zeby załorzyc do tego wózka chociarz chyba mi sie nie uda i bede musiał kupic orginał

Poszukaj tematow o migomatach np na elektroda.pl . Zastosowanie do podajnikow drutu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? Dzisiaj, 12:09
  •  

#22 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 18 styczeń 2008 - 16:52

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? karola44 co do twojego przed ostatniego posta to własnie terz wpadłem na pomysł zeby zastosowac silnik od wycieraczek ale mam problem bo wydaje mi sie ze nie ma takiego silniczka na 12 volt o takiej mocy jedynie to silnik od stara ale on jest na 24 Volt i tu jest nastepny problem bo jak na 24 Volt to musiałbym miec 2 akumulatory a ten wózk musi byc lekki

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 18:32

karola44 co do twojego przed ostatniego posta to własnie terz wpadłem na pomysł zeby zastosowac silnik od wycieraczek ale mam problem bo wydaje mi sie ze nie ma takiego silniczka na 12 volt o takiej mocy jedynie to silnik od stara ale on jest na 24 Volt i tu jest nastepny problem bo jak na 24 Volt to musiałbym miec 2 akumulatory a ten wózk musi byc lekki

Star 29, 28 i 200 były na 12V, w 200 tylko rozruch był na 24V. Odnośnie mocy, to weź pod uwagę przełożenie przy którym będzie pracował.

#24 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 18 styczeń 2008 - 18:45

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? eee miuałem pare starów i tylko w 28 była instalacja 12 v a rozruch na 24 v dobra zresztą nie wiem byłem w sklepie i silniczek od 1142 jest na 24 v ale był terz model na 2 wycieraczki moze tamten był na 12v? sam juz nie wiem a za tydzien mam ferie i bede cos szukał wiec musze mniejwiecej wiedziec czego szukac <_<

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 22:04

eee miuałem pare starów i tylko w 28 była instalacja 12 v a rozruch na 24 v dobra zresztą nie wiem byłem w sklepie i silniczek od 1142 jest na 24 v ale był terz model na 2 wycieraczki moze tamten był na 12v? sam juz nie wiem a za tydzien mam ferie i bede cos szukał wiec musze mniejwiecej wiedziec czego szukac <_<

Na pewno rodzina 200, czyli 200, 244, 266 miały instalację 12 voltową, może pod koniec produkcji jak wchodził 1142, który już miał 24V. Aha, model 29(benzyniak) miał wszystko na 12V. Szukaj na szrocie albo w jakimś warsztacie. Mój znajomy ma taką firmę, która zajmuje się kasacją ciężarówek oraz naprawą ciężarówek, zapewne taki silniczek kosztowałby niewiele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 22:18

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.
Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V
Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 22:47

Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.
Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V
Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

A ja przypomniałem, że w starych kamazach były takie napędy wycieraczek - z silnika szło grubą linką , a na drugim końcu linki była przekładnia ślimakowa.

#28 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 00:02

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? Proponuję dwubiegowy silniczek od wycieraczek VW używany 40zł. + regulator obrotów 12V, 20A 45zł namiary sklepu wysyłkowego mogę podać jutro Taki zestaw napędza mi siewnik poplonów na gruberze /płynna regolacja.

#29 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:03

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? no jak mozesz podac link to jasne ze podaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:45

jak zwolnic obroty silnika elektrycznego ?? Sciemniacza od swiatla do regulacji obrotow silnika nie polecam. Jest to uklad oparty na triaku, ktory w okreslonym punkcie "sinusoidy" poprostu ją ucina, zmniejszajac skuteczna wartosc napiecia. Przy dolaczeniu do takiego regulatora obciazenia indukcyjnego jakim jest silnik beda powstawaly silne przepiecia ktore zapewne uszkodza przynajmniej sam regulator. Najlepszym wyjsciem jest zastosowanie auttransformatora, ale musisz pamietac ze aby silnik ruszyl pod obciazeniem zasilajac go malym napieciem bedzie pobieral duzy prad.

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500