Polecane posty

karola44    1

Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.

Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V

Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.

Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V

Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

A ja przypomniałem, że w starych kamazach były takie napędy wycieraczek - z silnika szło grubą linką , a na drugim końcu linki była przekładnia ślimakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Proponuję dwubiegowy silniczek od wycieraczek VW używany 40zł. + regulator obrotów 12V, 20A 45zł namiary sklepu wysyłkowego mogę podać jutro Taki zestaw napędza mi siewnik poplonów na gruberze /płynna regolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Sciemniacza od swiatla do regulacji obrotow silnika nie polecam. Jest to uklad oparty na triaku, ktory w okreslonym punkcie "sinusoidy" poprostu ją ucina, zmniejszajac skuteczna wartosc napiecia. Przy dolaczeniu do takiego regulatora obciazenia indukcyjnego jakim jest silnik beda powstawaly silne przepiecia ktore zapewne uszkodza przynajmniej sam regulator. Najlepszym wyjsciem jest zastosowanie auttransformatora, ale musisz pamietac ze aby silnik ruszyl pod obciazeniem zasilajac go malym napieciem bedzie pobieral duzy prad.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj