Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mchale 5400c zatrzymywanie noża

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:22

Mchale 5400c zatrzymywanie noża witam,
kilkukrotnie zdażyło mi sie zatrzymanie noża , który ucina siatkę.Sprężynę na gorze naciągnąłem ale pomogło na krótko...problem powraca.Jak mi się tak zdarzy to polewam po tych plastikowych rolkach olejem i pomaga na jakis czas....czy ktos miał taki problem?prasa juz po gwarancji ale jak bedzie sie to powtarzac to wezwę ich niech cos poradzą. Może te rolki z tworzywa źle wytoczone?nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mchale 5400c zatrzymywanie noża Dzisiaj, 23:51
  •  

#2 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 03 lipiec 2013 - 12:49

Mchale 5400c zatrzymywanie noża Zatrzymanie noża? Czy nie zazębił się na tą rolkę co załącza go? Nie wiem jak jest zbudowany mechanizm w walcówkach, ale w V660 nie zazębiał mi się uchwyt od załączania noża. Pomogło odgięcie go i nasmarowanie.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#3 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 21:34

Mchale 5400c zatrzymywanie noża Chyba inny to jest mechanizm.U mnie przy opadaniu w polowie drogi tak jakby ma opór ale jak narazie problem minął.

#4 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 05 lipiec 2013 - 10:52

Mchale 5400c zatrzymywanie noża Generalnie moja V660 nie lub brudu. Zasyfienie prasy skutkuje m.in tym, ze nie wraca nóż do pozycji roboczej, nie działają czujniki wypełnienia komory itd. Co ok 300 bel trzeba wszystko przejrzeć, z grubsza przeczyścić.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#5 Share dfxxl

dfxxl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 08:29

Mchale 5400c zatrzymywanie noża u mnie to samo było nie ucinało siatki srubka sie zgubiła co jest taki trzymak'

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 12:36

Mchale 5400c zatrzymywanie noża @danielfarmer wyczysc skrzynke bo nie mozna nic wyslac mam dla Ciebie nieprzyjemną wiadomosc ;)

a co do Mchale to tak jak kolega wyzej mowi ze nie lubia brudu strasznie... Szwagra wujek ma Fusiona i tez mowil ze co jakis czas sprężarka i czyszczenie bo czujniki wariują...

A co do Twojego problemu z tym mechanizmem to w Danexie jest jakis "Romek" (bynajmniej pracowal tam jakies dwa lata temu) ktory po godzinach sam przyjedzie do Ciebie i powie/zrobi w czym rzecz tylko musialbys sie po cichu dowiedziec w Danexie dokladnie kto to i co bo nie wiem jak sie nazywa bo jak ściągniesz serwis to licz sie z tym ze oni z miejsca beda chcieli wymienic Ci caly mechanizm nie będą grzebac w starym czyscic itp bo przecież serwisanci od tego są zeby naganiać choćby i dalo sie zregenerowac stary a jak przypuszczam kilka stówek poleci wtedy ;)

i wyczysc ta skrzynke bo chodzi o Twoją qq a problem rosnie z dnia na dzień...

Edytowany przez pedro2, 21 lipiec 2013 - 14:11.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#7 Share Malina7211

Malina7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 22:16

Mchale 5400c zatrzymywanie noża Ja miałem taki sam problem tylko z nożem który ucina sznurek w welger RP150 wiec przywiązałem do niego sznurka i jak dochodzi do konice pociągam sznurek i po sprawie/

#8 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 18:24

Mchale 5400c zatrzymywanie noża pedro ja do Ciebie tez nie moge wysalc wiedomosci...cos nie tak z pw jest.napisałem do Ciebie na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 22:25

Mchale 5400c zatrzymywanie noża Stojąc od przodu prasy po lewej stronie masz mechanizm noża i tam poluzuj trochę śrube i nasmaruj. Niech ktoś rusza nożem a ty będziesz widział w którym miejscu trzyma. U mnie to pomogło. 1000 bel zrobione po tej robocie i ani razu nóż mi się nie zablokował.