DanielFarmer

Mchale 5400c zatrzymywanie noża

Polecane posty

DanielFarmer    1377

witam,

kilkukrotnie zdażyło mi sie zatrzymanie noża , który ucina siatkę.Sprężynę na gorze naciągnąłem ale pomogło na krótko...problem powraca.Jak mi się tak zdarzy to polewam po tych plastikowych rolkach olejem i pomaga na jakis czas....czy ktos miał taki problem?prasa juz po gwarancji ale jak bedzie sie to powtarzac to wezwę ich niech cos poradzą. Może te rolki z tworzywa źle wytoczone?nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Zatrzymanie noża? Czy nie zazębił się na tą rolkę co załącza go? Nie wiem jak jest zbudowany mechanizm w walcówkach, ale w V660 nie zazębiał mi się uchwyt od załączania noża. Pomogło odgięcie go i nasmarowanie.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Chyba inny to jest mechanizm.U mnie przy opadaniu w polowie drogi tak jakby ma opór ale jak narazie problem minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Generalnie moja V660 nie lub brudu. Zasyfienie prasy skutkuje m.in tym, ze nie wraca nóż do pozycji roboczej, nie działają czujniki wypełnienia komory itd. Co ok 300 bel trzeba wszystko przejrzeć, z grubsza przeczyścić.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfxxl    0

u mnie to samo było nie ucinało siatki srubka sie zgubiła co jest taki trzymak'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

@danielfarmer wyczysc skrzynke bo nie mozna nic wyslac mam dla Ciebie nieprzyjemną wiadomosc ;)

 

a co do Mchale to tak jak kolega wyzej mowi ze nie lubia brudu strasznie... Szwagra wujek ma Fusiona i tez mowil ze co jakis czas sprężarka i czyszczenie bo czujniki wariują...

 

A co do Twojego problemu z tym mechanizmem to w Danexie jest jakis "Romek" (bynajmniej pracowal tam jakies dwa lata temu) ktory po godzinach sam przyjedzie do Ciebie i powie/zrobi w czym rzecz tylko musialbys sie po cichu dowiedziec w Danexie dokladnie kto to i co bo nie wiem jak sie nazywa bo jak ściągniesz serwis to licz sie z tym ze oni z miejsca beda chcieli wymienic Ci caly mechanizm nie będą grzebac w starym czyscic itp bo przecież serwisanci od tego są zeby naganiać choćby i dalo sie zregenerowac stary a jak przypuszczam kilka stówek poleci wtedy ;)

 

i wyczysc ta skrzynke bo chodzi o Twoją qq a problem rosnie z dnia na dzień...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina7211    0

Ja miałem taki sam problem tylko z nożem który ucina sznurek w welger RP150 wiec przywiązałem do niego sznurka i jak dochodzi do konice pociągam sznurek i po sprawie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Stojąc od przodu prasy po lewej stronie masz mechanizm noża i tam poluzuj trochę śrube i nasmaruj. Niech ktoś rusza nożem a ty będziesz widział w którym miejscu trzyma. U mnie to pomogło. 1000 bel zrobione po tej robocie i ani razu nóż mi się nie zablokował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Witam, jestem w trakcie rozmów o zakup takiej prasy 5400c, czy prasa warta zakupu i czy komora tylna nie uchyla się podczas "dobijania"? Jak z zapychaniem się przy nierównych pokosach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Witam, jestem w trakcie rozmów o zakup takiej prasy 5400c, czy prasa warta zakupu i czy komora tylna nie uchyla się podczas "dobijania"? Jak z zapychaniem się przy nierównych pokosach?

i jak poszły rozmowy odnosnie sprzedarzy podzielisz sie wrażeniami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

witam , prasa zakupiona, dziś pierwszą belę na próbę zrobiłem. Jutro "oficjalne uruchomienie przez serwis".  Prasa trochę wazy 3,5 t , koła największe wziąłem jakie mogą być. No klapa przy dobijaniu trzyma, ciągnikiem 85km cieżko jest dobić na 100% bez noży, ale taką belę turem 1600kg udźwigu no ciężko z ziemi oderwać pierwsze koła tylne w górę idą. Nie wiem czemu ale napinacze na łańcuchach głośno dosyć pracują, w starym welgerze nie było chałasu, może musi się dotrzeć łańcuch boczny itp. no zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BukeR
      Witam.
       
      Przyszedł czas na dobór prasy do Agrotrona. Zastanawiałem się na McHale F5500. W sam raz do 112KM jakimi dysponuje Agrotron. No może trochę przytrzyma go przy robieniu kiszonki z nożami, ale zestaw wydaje mi się, że jak najbardziej ok.
       
      Jednak dzisiaj dealer zaproponował mi w cenie McHale prasę Lely Welger 445 (powystawowa dlatego taka cena). Jednak mam poważne wątpliwości czy Deutz da rade w takim zestawie. Wiem, że nie wykorzystałbym wydajności prasy w 100%, ale nie widzi mi się jeździć 5km/h robiąc kiszonkę. Szczególnie, że ciągnik trafi do mnie na wiosne na dotarciu i pewnie natychmiast pójdzie "w tango" z prasą. Szczególnie z zestawem noży.
       
      Proszę o opinie użytkowników tych pras czym je ciągają i jak z wydajnością, bo mam czas na zastanowienie się do wtorku, ponieważ do piątku poprawki do MGR mają znaleźć się w ARiMR.
    • Przez fendt714SCR
      Potrzebuje pomocy na temat pras Fendt 5200V oraz McHale V660 którą prasę lepiej wybrać
    • Przez Iluminator123
      Witam wszystkich.
       
      Mój tata kupił ostatnio Mchale f5500. Mam pytanie do wszystkich posiadaczy tej prasy. Chodzi o końcówkę zasilania do panela sterującego, a mianowicie o to, że jest ona jakaś dziwna (normalnie powinna być zasilana przez gniazdo zapalniczki w traktorze). Czy jakiś posiadacz tej prasy mógłby mi powiedzieć jak sobie z tym poradził?? Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam.
    • Przez pawel75
      Witam jestem nowy na forum.
      Kupiłem prasę Z-224
      Wymieniłem wszystkie prowadnice tłoka, tulejki tłoka, rolki , blachę i noże komory i tłoka.
      Sprasowałem 1 h. słomy, gdy, nóż tłoka uderzył w nóż komory.
      Aż obcieło trzy śruby z noża komory, pękły obie tarcze sprzęgła i przeciwaga zaczeła ociera o korbowód.
      Na szybko obruciłem nóż komory odsunąłem nóż tłoka na otworach fasolawych, sprasowałem jeszcze hektar i znowu tłok uderzył w komorę.
      Wymontowałem tłok i wymienie jeszcze sforzeń.
      Mam zabezbieczenie taki drut fi 6, nie wiem do czego on jest i jak go założyć pod tłokiem, nie mam też na końcu tłoka za rolką dolną takiego małego kątownika, zakładanego na bolczyk i zabezpieczonego zawleczką. Może to przez to dochodzi do kontaktu tłoka z komorą.
      Dodatkowo zauważyłem że na prowadnicach dolnych odkłada się kurz, ze słomy sprasowany rolkami, ok 1 mil.
      (Podkręce szczotki i będzie ok)
      Tak jak zalecają, szynę prowadzącą przysunołem do kmory noża i dokręciłem, cofnołem tłok i tak samo zrobiłem z drugiej strony.
      Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?
       
      Może szczelina jest za mała między nożami, ustawiam na ok 1 mil, a może istotny jest brak tego małego kątownika na końcu tłoka i zabezpieczenia.
    • Przez Tommekpol
      Mam do zaoferowania dla Państwa prasoowijarkę renomowanej firmy Mchale.
      Firma McHale jest rozpoznawana na całym świecie jako lider producentów owijarek oraz pras, czego przykładem jest flagowy już produkt: prasoowijarka McHale Fusion 3.
      Rok produkcji: 2013
      Prasa wykonała 11 000 bel
      Maszyna uszkodzona.
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu
      Cena:  153 000 zł netto
      tel. 606 648 578
            606 648 577
       
       
           




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj