Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

przedni WOM

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share everto

everto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:07

przedni WOM witam forumowiczów.
Zawsze znajdywałem tu odp i rady na moje problemy. Mam nadzieje że będzie i tak tym razem.

Mianowicie za tuz i wom przedni trzeba zapłacić od 14tysia w góre. Koszt zrobienia tuza samemu to okolo w max. 2-3 tysia i zalezy kto co juz ma i od planowanego udźwigu. Sprawa komplikuje sie przy WOM-ie bo koszty to tu nie wszystko. Gorszy jest pomysł jak go zrobić. Planuje może jakiś hydromotor (silnik hydrauliczny zasilany pompą ciągnika)z jakąś prostą przekładnią tylko czy to da rade posiągnąć np. kosiarke czołową (540 obr/min). Wiem ze potrzebna by była jakaś chłodnica oleju. Czy pompa ciągnika da rade(proxima 8441). co o tym sądzicie?? Jakie macie inne pomysły na przedni wom??

Edytowany przez everto, 25 czerwiec 2013 - 16:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni WOM Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:48

przedni WOM Chłodnica by się napewno zdała bo przy takich obrotach przez dłuższy czas to temperatura bedzie wysoka.
W Proxi Masz pompe 50 l/min. to powinna starczyć ale jak to podpiąc pod tą pompe to jest pytanie ? :)

#3 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:15

przedni WOM Ta pompa będzie miała zapotrzebowanie mocy +/- 20 kW. Silnik hydrauliczny odda troszkę mniej więc z kosiarka musiała by być nie za duża
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#4 Share mariusz6

mariusz6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 00:25

przedni WOM Teoretycznie:
chcemy uzyskać na WOM te 500 obrotów
Mamy pompę o wydajności 50 l i ciśnieniu nominalnym 180 bar
Dobór chłonności silnika na podstawie wydatku pompy:

Przyjąłem że zastosujemy przekładnie 4:1 związane jest to charakterystyką silników hydraulicznych
tak więc:
4*500obr/min=2000 obr/min na silniku
2000obr/min* X =50l/min
X - chłonność silnika w l/obr
X=0,025 tak więc potrzebujemy silnika o chłonności 25 cm3/obr

karta katalogowa silników o zazębieniu zewnetrznym Bosch Rexroth
http://www.boschrexr...8618,20,1143155
na stronie 12 ww karty katalogowej mamy charakterystyke naszego silnika
i tak :
przy 2000obr i ciśnieniu 180 bar(ciśnienie nominalne pompy)
mamy około 13kW mocy i 60Nm momentu
ale że mamy przekładnię to na WOM mamy 240 Nm

Czy to wystarczy? nie mam pojecia, ale masz jakieś poglądowe wyniki.
Tak jak powiedział kolega wyżej:
Zpotrzebowanie na moc tej pompy to
P=( 180[bar]*50[l/min] ) / ( 6* 95%(sprawność)) = około 16kW czyli około 22KM
a jak wiadomo nie ma maszyn o 100% sprawności więc i na silniku nie będzie więcej niże te 20 KM

Według broszury Pottingera ich najmniejsza kosiarka czołowa ma zapotrzebowanie 55KM

A... i przyjmowaliśmy że pompa będzie obsługiwała tylko silnik hydrauliczny a przecież ma też masę innych elementów do zasilenia, chociażby TUZ.
W poście chciałem tylko pokazać mniej więcej jak wygląda taki dobór od strony teoretycznej :)
Pozdrawiam
Mariusz

#5 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:52

przedni WOM Osobiście mam DEUTZA i też mi się marzy przedni wom TUZ-A już mam , do rzeczy widziałem kiedyś właśnie na DEUTZU wyprowadzony WOM od tylnego wałka poprzez przekładnię łańcuchową dalej pod spodem ciągnika wałem kardana chyba z jakiegoś busa i działa

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#6 Share mariusz6

mariusz6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 12:42

przedni WOM można i tak :)
pytanie tylko jak w takim przypadku napędzisz kosiarke tylną

Edytowany przez mariusz6, 28 czerwiec 2013 - 12:43.

#7 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 17:33

przedni WOM w przekładni ten górny wałek trzeba by przedłużyć żeby wystawał poza obudowę i na to drugi wałek zakładać
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#8 Share djmati

djmati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:09

przedni WOM ja posiadam forterre i tez zastanawiam się nad przednim WOM-em , zastanawiam się czy np sam napęd (Przekładnie) WOM kupić z innego ciągnika jakaś używkę jeszcze i zamontować to na tuz i podłączyć wałkiem kardana do wału korbowego bo w moim jest takie wyście . bo oglądając zdjęcia to napędy się nie różnią tylko sposobem mocowania na ciągniku lub tuz , a do zetora taki wom oryginalny robi tylko ZUIDBERG ale koszt ponad 10tys , a jak by ze starszych typów zetora taki napęd WOM zamontował ?

Edytowany przez djmati, 28 czerwiec 2013 - 19:10.

#9 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 08:06

przedni WOM

Odświeżę temat 

Jako że jest zima i dużo wolnego czasu więc wracam do tematu  

Chodzi mi po głowie  taki pomysł  aby wyjść z wału korbowego silnika ośką a dalej poprzez koła pasowe i paski klinowe zmniejszyć obroty i jednocześnie byłoby sprzęgło i załączanie napinaczem tak jak w kombajnach zbożowych 

Tylko czy koło pasowe silnika to wytrzyma bo w miejscu gdzie jest klinek to tulei koła pasowego jest bardzo cienka .

Co o tym myślicie jakieś podpowiedzi ?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#10 Share MateuszKrzysztofKozio

MateuszKrzysztofKozio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 18:59

przedni WOM

Witam, dolaczam sie do tematu. Czy da sie w to dac olej pod cisnieniem i czy walek bedzie miec obroty  https://www.google.p...0qwBczfFn8561M:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 14:39

przedni WOM

Zwykła zębata pompa.  Kręcić się będzie ale sprawność tego układu będzie raczej marna. Przecież są silniki hydrauliczne do tego specjalnie nie są drogie.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#12 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 28 lipiec 2016 - 23:35

przedni WOM

to może kolega zapoda jakiś link   bo  jestme zianteresowany   robie tuza do mf seria 30xx z przekładnią wom  wzorowanym na goppel  oraz fabrycznym tuzie. może lepszy byłby silnik hydrauliczny zamaist przekładni jeszcze dochodzi fakt ze musi być sprzegło załączane  elektrochydraulicznie 

#13 Share sledziu1995

sledziu1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 luty 2017 - 12:57

przedni WOM Pronar kiedyś miał w ofercie przednie kosiarki napędzane hydrauliką PDF380R, myślę, że to mogło by się sprawdzić w ciągniku bez przedniego WOM. Tylko minimalny wydatek pompy to 115l/min. www.rolsad.com/zielonkowe/brodnica-rozwijarka-do-bel-wozek-do-bel/292-pdf380r-kosiarka-dyskowa-czolowa.html
KPZ "Zetor Team"

#14 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 luty 2017 - 22:02

przedni WOM

Sprawność takiego napędu to około 85% Do tego zawór o przepływie ponad 100l będzie bardzo drogi. 

#15 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3101 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 11:26

przedni WOM

Odświeżę trochę temat po co zastanawiacie się nad hydraulicznym napędem skoro jeśli dobrze poszukać można znaleźć gotowe przekładnie i tylko zastanowić jak spiąć to z wałem z przodu.  

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#16 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 11:44

przedni WOM

Zastanawiamy się nad hydrauliką bo często nie da się spiąć z wałem 

#17 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3101 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 12:02

przedni WOM

Ciągniku które miały taką opcję maja możliwość podpięcia takiego zestawu ale nie tylko, masa zachodnich ciągników już po drobnych modyfikacjach ma taka możliwość. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy o wiele stabilniejszy napęd z mniejszą ilością przerabiania jak np. chłodnica oleju.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9506 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 13:24

przedni WOM Jeśli WOM do danego modelu występuje w oryginale to problem zamontować mały ale koszt duży. Improwizować o dorabiać to koszt o kombinacje. Hydrauliczny napęd to ani kombinowania ano duży koszt. Tym bardziej jeśli nie stawia się mu dużych wymagań.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3101 postów

Napisany 09 czerwiec 2017 - 13:46

przedni WOM

Jeśli dużych wymagań się nie stawia to może i tak. Osobiście wolałem zakładać mechaniczne, a zakładałem w 3 ciągnikach sam bo ceny jak dla mnie były zaporowe.