Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzanie oleju hydraulicznego

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 14:53

Grzanie oleju hydraulicznego Bizon rekord rok 89 strasznie grzeje olej hydrauliczny po paru minutach pracy. Podobno trzeba wymienić zawory rozdzielaczy i będzie ok. Tylko co się zapytam w sklepie to oni muszą mieć oznaczenie ze starego a u mnie nie ma żadnych (pościerały się). Czy jest jakaś różnica między tymi zaworami? Jakie kupić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzanie oleju hydraulicznego Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:26

Grzanie oleju hydraulicznego Co maja zawory do grzania sie oleju ?
Pytam z ciekawosci :)
W mojej "madrej ksiazce" nie ma w katalogu czesci zaworow to jest to samo co dlawik ?
Jesli tak to moge Ci nr podac.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#3 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:24

Grzanie oleju hydraulicznego Nie to nie są dławiki. chodzi o coś takiego http://allegro.pl/za...3317357311.html i jakie powinny byc w rekordzie. A dlaczego grzeje olej to nie wiem mam kombajn dopiero drugi sezon i nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 15:14

Grzanie oleju hydraulicznego To wygląda na zawór bezpieczeństwa-przeciążeniowy.
Zaopatrz się w manometr i podepnij nim pod jedną z sekcji każdego rozdzielacza i sprawdź jakie ma ciśnienie.

#5 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:06

Grzanie oleju hydraulicznego Po odpaleniu silnika sprawdzaj po rurkach ręką gdzie się grzeje.Może dzielnik strumienia masz walnięty czyli to dziadostwo co rozdziela olej na orbitrol i rozdzielacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 17:52

Grzanie oleju hydraulicznego według mnie jakby był stały obieg czyli coś jest włączone no nie wiem na chowanie rury od wysypu czyli jest cały czas naciśnieta gałka tzn od otwierania i zamykania rury u mnie kiedyś tak bylo

#7 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 19:00

Grzanie oleju hydraulicznego

Po odpaleniu silnika sprawdzaj po rurkach ręką gdzie się grzeje.Może dzielnik strumienia masz walnięty czyli to dziadostwo co rozdziela olej na orbitrol i rozdzielacze.

W rekordzie jest osobna pompa wspomagania.
i instalacja zreszta tez tylko zbiornik ten sam.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#8 Share JARO135

JARO135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 20:56

Grzanie oleju hydraulicznego któryś rozdzielacz miesza olej między sekcjami , albo oba rozdzielacze i będzie gotować, ocenić na początku czy nie ciekną, jak ciekną to wymontować jeden i sprawdzić stan gumek na sekcjach, jak twarde się kruszą to r5ozdzielacz do regeneracji. Jak nie wyłapiesz na samym początku , który rozdzielacz rąbie sprawę, załatwisz drugi rozdzielacz, prawdopodobnie nawet i orbitrol.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:32

Grzanie oleju hydraulicznego Kolega @kombinator18 napisał że instalację są oddzielne a ty nadal mieszasz tu orbitrol.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JARO135

JARO135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:04

Grzanie oleju hydraulicznego oczywiście ze są oddzielnie, jak najbardziej, tylko zasilane tym samym olejem z tego samego baniaka na górze , jak tam jest zagotowany olej to pójdzie na oba układy, a nie na jeden zimny, a na drugi gorący. Przerabiałem to w swoim i wiem jak się kończy na kacie dokańczanie żniw przy gotowaniu sie oleju, a jeszcze jedno, jak już na prawde go grzeje to potrafi i przewód gumowy na powrocie lub zasilani pęknąć bo zrobi się twardy i cały olej nagle masz na ziemi.