Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bakterie w mleku

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Razor10

Razor10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:41

Bakterie w mleku Witam , mam pewien problem ,chodzi o to że od pewnego czasu strasznie podwyższyło się u mnie liczba bakteri w mleku , przekracza ona ponad 100 , chociaż jeszcze 2 tygodnie temu nie przekraczała 20 ....
... Nie wiem co robić wymieniłem wszystkie możliwe gumy , przeczyściłem rury , wymieniłem uszczelki , myłem - przepłukiwałem setki razy i nic się nie zmienia .......

Proszę was o pomoc znacie może jakiś sposób na te bakterie ?? Kolega gadał mi że woda utleniona pomaga ale niewiem jak dawać i czy nie zaszkodzi w mleku ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bakterie w mleku Dzisiaj, 09:02
  •  

#22 Share robson341

robson341

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:06

Bakterie w mleku Niekoniecznie musi być to twoja wina wina z bakteriamii, tak samo moze być wina samochodu który odbiera od Ciebie mleko a mianowicie pracownik mógł niedokładnie umyć całego osprzetu do mleka lub nawet probówki od mleka mogły byc niedomyte. Pisze tak bo słyszałem że tak było iedyś u mnie w okolicy u jednego faceta

#23 Share stokrotka120

stokrotka120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, zwierzęta (szczególnie konie), piłka nożna, motoryzacja, podróże, nauka :D

Napisany 19 listopad 2013 - 20:10

Bakterie w mleku Sprawdzałeś wszystkie krowy? U nas też była taka sytuacja, każda z krów miała trochę więcej somatyki i się uzbierało..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:51

Bakterie w mleku Nie zmieniłeś płynu na nowy w ostatnim czasie? Może był trefny . Umyj rury od powietrza jeśli tego niezrobiłeś

#25 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:45

Bakterie w mleku Jeśli masz kran przy basenie, to ta guma w kranie może być przyczyną

#26 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:21

Bakterie w mleku nie zadarłeś z mleczarnią czasem? ja jak się pokłóciłam z kierowniczką to mi cały miesiąc pozaklasowe wychodziło -_- , a jak umowa mi sie juz skończyła i moge odejsc to najwięcej wyszło mi 50tys hehhehehhee
to tak trochę żartem ;) ale jakaś prawda w tym jest.
u mnie kiedyś był ten problem że gaz z chłodni uciekł i bardzo długo schładzała mleko. Jak gaz mi facet dopuścił, tak mleko od razu schłodzone. I niestety rozszczelniona i raz na rok muszę uzupełniać zeby było ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 00:49

Bakterie w mleku Ja miałem podobny przypadek w lato też wszystko wymieniłem oprócz przewodów powietrznych i po wymianie od razu wróciło wszystko do normy na 8 ;) koleżanka @Firefox ma rację spróbuj dobic gazu ja też o tym myślałem bo zbiornik jest 11 lat i nigdy nie było dobijane chłodzi dobrze ale tyle lat trzeba będzie chyba zaprosić pana ;) napisz co było przyczyną
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#28 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:45

Bakterie w mleku Czasem krowy tuz przed zasuszeniem mogą mieć podwyższone bakt. poza tym przed odbiorem myj płynami zawór przy zbiorniku którym biorą mleko. No i te rury od powietrza :)

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2014 - 08:43

Bakterie w mleku bakterie w mleku to tylko brudny szlak od krowy do zbiornika, sprawdź wszystko po kolei włącznie z powietrzem jeśli doisz bańką, gumy, przewody, uszczelki, kolektory pulsatory. gdyby krowa dawała tyle bakterii do by pewnie po dwóch dniach zdechła :unsure: .

#30 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:22

Bakterie w mleku Co możne być przyczyna silnego pienienia się płynu delaval Super (zasada, ta w niebieskich opakowaniach) . Problemu z bakteriami nie ma, ale po trzecim cyklu mycia piana nie jest do końca spłukana szczególnie z jednostki końcowej i trzeba poprawiać. Próbowałem płyn z innego źródła i jest to samo, możecie coś poradzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share viga

viga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 10:14

Bakterie w mleku

Pół roku temu założyłem nową bezprzewodową dojarkę by poprawić technikę dojenia, czystość etc.
Dziwne że po przejściu z dojarki bańkowej na dojarkę przewodową wyniki badań nie zmieniły się praktycznie w ogóle a gorzej pogorszyły się i ostatnio mam bakterie rzędu 180 tys. or mln. Wiem że norma jest to 100. Grozi mi mleko poza kwotowe jak to jest możliwe skoro dojarka jest myta po każdym doju (doje dwa razy dziennie, środki etc.) Przed dojem mycie (preparat myjący, ręczniki papierowe) po doju dezynfekcja strzyków normalnie już mi sił brakuje. O co w tym wszystkim chodzi. W jaki sposób jeszcze mogę poprawić czystość doju ? Somatyczne ekstra mleko ekstra a bakterie i pozakwotowe...
Czy można się od tego odwołać jak to zmienić co mam dalej robić

na zmiejszenie ilosci komorek somatycznych zastosuj taki preparat on sie chyba nazywa paracel ja go kupilam w sklepie zooapteka.pl o on sie u mnie sprawdzil