sthranislaw

Bakterie w mleku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
7891Firefox    53

nie zadarłeś z mleczarnią czasem? ja jak się pokłóciłam z kierowniczką to mi cały miesiąc pozaklasowe wychodziło -_- , a jak umowa mi sie juz skończyła i moge odejsc to najwięcej wyszło mi 50tys hehhehehhee

to tak trochę żartem ;) ale jakaś prawda w tym jest.

u mnie kiedyś był ten problem że gaz z chłodni uciekł i bardzo długo schładzała mleko. Jak gaz mi facet dopuścił, tak mleko od razu schłodzone. I niestety rozszczelniona i raz na rok muszę uzupełniać zeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja miałem podobny przypadek w lato też wszystko wymieniłem oprócz przewodów powietrznych i po wymianie od razu wróciło wszystko do normy na 8 ;) koleżanka @Firefox ma rację spróbuj dobic gazu ja też o tym myślałem bo zbiornik jest 11 lat i nigdy nie było dobijane chłodzi dobrze ale tyle lat trzeba będzie chyba zaprosić pana ;) napisz co było przyczyną


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Czasem krowy tuz przed zasuszeniem mogą mieć podwyższone bakt. poza tym przed odbiorem myj płynami zawór przy zbiorniku którym biorą mleko. No i te rury od powietrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bakterie w mleku to tylko brudny szlak od krowy do zbiornika, sprawdź wszystko po kolei włącznie z powietrzem jeśli doisz bańką, gumy, przewody, uszczelki, kolektory pulsatory. gdyby krowa dawała tyle bakterii do by pewnie po dwóch dniach zdechła :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Co możne być przyczyna silnego pienienia się płynu delaval Super (zasada, ta w niebieskich opakowaniach) . Problemu z bakteriami nie ma, ale po trzecim cyklu mycia piana nie jest do końca spłukana szczególnie z jednostki końcowej i trzeba poprawiać. Próbowałem płyn z innego źródła i jest to samo, możecie coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viga    0

Pół roku temu założyłem nową bezprzewodową dojarkę by poprawić technikę dojenia, czystość etc.

Dziwne że po przejściu z dojarki bańkowej na dojarkę przewodową wyniki badań nie zmieniły się praktycznie w ogóle a gorzej pogorszyły się i ostatnio mam bakterie rzędu 180 tys. or mln. Wiem że norma jest to 100. Grozi mi mleko poza kwotowe jak to jest możliwe skoro dojarka jest myta po każdym doju (doje dwa razy dziennie, środki etc.) Przed dojem mycie (preparat myjący, ręczniki papierowe) po doju dezynfekcja strzyków normalnie już mi sił brakuje. O co w tym wszystkim chodzi. W jaki sposób jeszcze mogę poprawić czystość doju ? Somatyczne ekstra mleko ekstra a bakterie i pozakwotowe...

Czy można się od tego odwołać jak to zmienić co mam dalej robić

na zmiejszenie ilosci komorek somatycznych zastosuj taki preparat on sie chyba nazywa paracel ja go kupilam w sklepie zooapteka.pl o on sie u mnie sprawdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

odkopuję temat ale mam podobny problem . mianowicie , po pierwszym doju poziom bakterii wynosił : 30  , mamy obecnie upały po 35 stopni więc kolejne chłodzenia trwały trochę dłużej (około 1godz 15 min po zakończneiu doju ) i po 3 doju liczba bakterii wynosiła już 210 . Dój jest przeprowadzany w sposób higieniczny , do dojarki używam oryginalnych płynów myjących , nigdzie nie zastaje się mleko bądź osad  a po otwarciu tego "baniaczka zbiorczego " nie ma brzydkich zapachów . Czy namnażanie się bakterii wynika z długiego okresu chłodzenia czy szukać przyczyn gdzieś indziej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj