Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bakterie w mleku

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:41

Bakterie w mleku Pół roku temu założyłem nową bezprzewodową dojarkę by poprawić technikę dojenia, czystość etc.
Dziwne że po przejściu z dojarki bańkowej na dojarkę przewodową wyniki badań nie zmieniły się praktycznie w ogóle a gorzej pogorszyły się i ostatnio mam bakterie rzędu 180 tys. or mln. Wiem że norma jest to 100. Grozi mi mleko poza kwotowe jak to jest możliwe skoro dojarka jest myta po każdym doju (doje dwa razy dziennie, środki etc.) Przed dojem mycie (preparat myjący, ręczniki papierowe) po doju dezynfekcja strzyków normalnie już mi sił brakuje. O co w tym wszystkim chodzi. W jaki sposób jeszcze mogę poprawić czystość doju ? Somatyczne ekstra mleko ekstra a bakterie i pozakwotowe...
Czy można się od tego odwołać jak to zmienić co mam dalej robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bakterie w mleku Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 13:02

Bakterie w mleku witaj
kiedyś też słyszałem taki przypadek jak u ciebie i się okazało że przewody mlekowe były założone pod nieodpowiednim kątem i gdzieś na jakimś kolanku nie czyściło się dobrze i zrobił się taki serek i od tego były bakterie. Wziął profesionalną firmę która mu to rozebrała i założyła na nowo pod odpowiednimi kątami i od tamtej pory miał już ok z bakteriami

#3 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:43

Bakterie w mleku jesli miałeś słaby wynik na bankowej i to samo teraz to pewnie problem tkwi w stadzie ...albo masz słabą chłodnię która za wolno schładza mleko ..nigdy nie mam więcej jak 10 tys bakterii i tak samo miałem kiedyś na bankowej- podstawowa higiena ,zdrowe stado , dobry schładzalnik i gitara.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:06

Bakterie w mleku Daj próbkę mleka od każdej krowy do labolatoróm na ilość bakteri bo krowa jak jest chora to daje bakterie

Edytowany przez mariusz123456789a, 25 czerwiec 2013 - 18:07.

#5 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:42

Bakterie w mleku ale jeśli krowa jest chora to są somatyczne a nie bakterie czyli brud dobrze rozumie ? schładzalnik szybko schładza do 3,4 stopni więc jest oki

Edytowany przez sthranislaw, 25 czerwiec 2013 - 18:44.

#6 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:04

Bakterie w mleku Krowa na 100 procent może dawać z mlekiem bakterie sam miałem niedawno taki przypadek.. ( i niechodzi tu o to że mleko jest brudne)

#7 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 26 czerwiec 2013 - 08:51

Bakterie w mleku mogę się nie znać (w co biorąc pod uwagę skalę produkcji i doświadczenie WĄTPIĘ) ale podwyższona liczba drobnoustrojów w mleku w 90% przypadków jest efektem niedostatecznej higieny doju bądź brudu w instalacji

#8 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:36

Bakterie w mleku Skażenia mikrobiologiczne mleka[edytuj]

Powodem obecności bakterii patogennych są: choroba zwierzęcia, kontakt zwierzęcia z chorym człowiekiem, brak higieny doju i przetrzymywania mleka.

cytat wiadomo z czego ;)

Edytowany przez kozulek2, 26 czerwiec 2013 - 21:37.

#9 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:55

Bakterie w mleku @sthranislaw a jaki płyn do mycia tej dojarki stosujesz? Napisz ogólnie coś więcej o myciu dojarki i o temp. wody którą pobiera.

#10 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 06:29

Bakterie w mleku Płyn do mycia Higienizator (czerwony, niebieski) temperatura wody do mycia 80l z bojlera 80 stopni. Z barkiem higieny się nie zgodzę gdyż przed dojem stosuje płyn do mycia przed dojem avitaderm + ściereczki (kilkukrotnego użytku) + ręczniki papierowe. Wiec co mam jeszcze im poduszki podkładać pod wymiona ? Bioler specjalnie jest większy tak żeby był zapas jakby co. Dojarka nawet nie ma pół roku !!! Przed dojem osuszam, ściągam pierwsze mleko, zakładam aparat udojowy, po doju zakładam kubek z płynem dezynfekującym o co kaman.
Zastanawia mnie jedno gość który przyjeżdża po próbki nie ma ze sobą lodówki czy próbka która idzie do mleczarni do badania kilkadziesiąt km nie powinna mieć tą samą temperaturę co w zbiorniku? Przecież bakterie pobudzone namnażają się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 06:45

Bakterie w mleku Mleko pobrane do probki jest z konserwantem wiec lodowki nie trzeba..... Na moje oko to masz coś z dojarką nie tak albo podpadłeś komuś w mleczarni..... :P Zmierz jeszcze temperaturę mleka po schłodzeniu , bo o 2 stopnie za wysoka też może powodować bakterie....

#12 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:28

Bakterie w mleku @Konrad jaki konserwant widziałem to jaki konserwant przecież to zwykła próbka tam nie było nic....

#13 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:50

Bakterie w mleku Jak myjesz i osuszasz to nie jest od krow, zreszta wczesniej z tego co piszesz byly nizsze. Pewnie gdziesz w dojarce albo baniaku syfu sie nagromadzilo i to od tego. Na poczatek zobacvz w jednostce koncowej pod uszczelka czy tam nie ma sera i porozbieraj kurki te w ktore sie podlacza aparaty prze stanowisku, je sie rozbiera i tam czestro zporo sie gromadzi i te kurki cale pomyj z zewnatrz i od srodka jak rozbierzesz

#14 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:06

Bakterie w mleku Na dnie próbki powinien taki ,,konserwant'' dosłownie 5 kropli... u mnie jest on koloru żółtego.

#15 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:59

Bakterie w mleku u nas próbka idzie w styropianową walizkę ,żadnych tam konserwantów ...mi też coś się wydaje że to mleczarnia coś w kulki leci ,może podpadłeś albo chcą po prostu ud***ć?

#16 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:01

Bakterie w mleku A może ten cały płyn do mycia jest jakiś lipny. Ja zawsze stosuje delavala i jest ok. Kiedyś jak go nie było to kupiłem jakiś inny i zaraz bakterie skoczyły.
a masz w dojarce taki zbiornik w którym mają zbierać się resztki mleka z rur ciśnieniowych? Może on jest cały zapełniony takim jakby serem. Ja mam go przy pompie próżniowej (dojarka sac).

#17 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:26

Bakterie w mleku spróbuj dać próbkę mleka do badania, do jakiegoś laboratorium, u mnie w okolicy są 2 takie miejsca, wtedy będziesz wiedział czy to naprawdę z twojej winy, czy to mleczarnia coś kombinuje... ;) życzę powodzenia ;)

#18 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:35

Bakterie w mleku miałem podobny problem, bujałem się z tym ze 4 miesiace, próbowałem dosłownie wszystkiego i wiecie co się okazało - była to wina przewodu, który idzie z jednostki końcowej do zbiornika, po jego wymianie wszystko wychodzi ok.

#19 Share janusz1278

janusz1278

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:35

Bakterie w mleku Witam nie jesteś sam z tym probłemem.Ja tagrze walcze już dwa mieiące z bakterjami.i mleczarnją.Bo badałem mleko w inym Laboratorjum i jest 10mlj a,w Mlleczarni 210miljony :rolleyes: Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:48

Bakterie w mleku

Płyn do mycia Higienizator (czerwony, niebieski) temperatura wody do mycia 80l z bojlera 80 stopni.

A może przez to, że za bardzo się starasz, to źle wychodzi :P Popełniasz błąd myjąc w za wysokiej temperaturze, higienizator ma temperaturę stosowania poniżej 60 st C, w wyższej ulatniają się związki bakteriobójcze i tyle w temacie.

A może ten cały płyn do mycia jest jakiś lipny. Ja zawsze stosuje delavala i jest ok. Kiedyś jak go nie było to kupiłem jakiś inny i zaraz bakterie skoczyły.

Płyny delaval mają wysokie temperatury stosowania, ale jeśli ktoś jest bogaty ;) i nie szkoda mu energii elektrycznej na grzanie wody, oraz lubi płacić 20 % więcej za środki myjące, to jego sprawa :)

Edytowany przez b0gdan, 22 lipiec 2013 - 21:55.