jamakazi

problem ze sprężarką mf 255

Polecane posty

jamakazi    0

Witam

Mam pewien problem od jakiegoś czasu

sprężarka chlapie mi olejem

pomyślałem że to może pierścienie już słabe ale po wymianie nie ma różnicy

cylinder wydawał się cały, nie korzystam z instalacji pneumatycznej a sprężarki używam do pompmowania kół

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszBoda    0

Cylinder cały ale pewno jajowaty w przekroju czyli do wymiany, chyba że da sei go stoczyć i inne pierścienie dopasować ale chyba raczej bez sensu kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Starość:) Niestety ale tak się robi z tymi spręzarkami jak pracują cały czas. Ja u siebie mam wkręcony kawałek przewodu i wolny wylot. Też puszcza olej ale narazie tak jeżdżę bo nie używam wcale sprężarki a nowa to koszt ok 1000 zł. Naprawić ją raczej taniej nie będzie - cylinder do szlifu, dpoasować jakiś tłok i pierścionki, a nie wiadomo co w wałem więc tu raczej też nic nie zaoszczędzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

wał był oglądany przez mechanika i był dobry

jedynie problem z tym olejem

czy te nowe cylindry są dobre jakościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

W tej sprężarce cylinder jest razem z całą obudową bez podstawy i głowicy. Koszt to ok 400 zł no może trochę mniej ale do tego musisz kupić jeszcze tłok, pierścienie, tulejki no i nie wiadomo w jakim stanie głowica. Wydaje mi się że dużo nie zaoszczędzisz w porównaniu z nową.

Jak kupisz oryginał to zapewne posłuży długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na twoim miejscu wyrzucił bym tą sprężarkę, bo więcej z nią problemów niż pożytku, zwłaszcza ze tylko do napompowania koła używasz.za te pieniądze kup sobie w sklepie elektryczną. niż tą naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Tomek73 ma rację. Te sprężarki są już dosyć stare i mocno wyeksploatowane, jak nie tulejki wyrobione to wał pierścienie itd. U mnie ona jak chodzi na luzie ( wolny wylot ) to wiadomo troche wyrzuca oleju, a jak czymś zaślepię i zacznie pompować to rzuca wałem przez co wyrabia uszczelniacz i rzyga olejem na alternator ( Wymiana uszczelniacza co 1 rok ). Więc jak ci zależy na pneumatyce w ciągniku, to lepiej kup nową bo w tą według mnie nie warto inwestować a wiadomo co nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi padła sprężarka kupę lat temu, kupiłem nową i za długo nie chodziła. Dostała wibracji po roku, aż blok pękł przy mocowaniu sprężarki.

Wyrzuciłem i ząłożyłem z 912 ze rączką żeby włączać można było.

Po paru latach tak zerdzewiała od nie używania że wyrzuciłem i teraz od 4 lat nie mam wcale.

Leżą na półce dwie stare, nic nie warte. Z 912 sprzedałem.

 

Jak by ktoś chciał to mam nowy cylinder, blok sprężarki do MF, też leży z 20 parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli interesuje wyrzucenie sprężarki to mam zdjęcia przeróbki przy zastosowniu tego samego altenatora przerobiłem już kilkanaście ciągników użytkownicy są zadowoleni


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

nie interesuje mnie wyrzucenie

cylinder nabyłem od kolegi 20-letni oryginalny, wymieniłem tulejki, pierścienie, i zmieściłem się w 170 zł. a sprężarka jak nowa.

W przyszłości bd myślał o instalacji pneumatycznej więc po co mam ją teraz wyrzucać jak potem potrzebna będzie

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

ASOGCURSUS możesz przybliżyć przeróbkę z wywaleniem sprężarki sam mam zamiar to zrobić i chce zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_btm2    0

U mnie juz ladnych pare lat wypieta razem z orginalnym alternatorem a zalozylem alternator z regulatorem napiecia z fiata 125 i tez jest ok

Edytowano przez pawel_btm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ojciec ominął paskiem koło pasowe od sprężarki, a alternator założyliśmy po lewej stronie tak jak jest to w Ursusach 3512. Alternator 50zł sprawny ze szrotu. Kilka płaskowników i elektrod leżało w garażu. Najdroższa jest pompa wody. Trzeba ją wymienić bo ma koło pasowe na 1 pasek, a musi być na 2 ;)

Oczywiście sprężarka zużyta i nie naprawiamy bo nie potrzebna nam pneumatyka.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/461875-silnik-mf-255/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/461876-silnik-mf-255/

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pemikan    0

demontaż sprężarki fotki:

post-148026-0-58227800-1425281529_thumb.jpg

post-148026-0-62380000-1425281543_thumb.jpg

post-148026-0-70568400-1425282048_thumb.jpg

post-148026-0-58025100-1425281554_thumb.jpg

koszt alternatora 36zł z wysyłką (26zł+10zł) i działa B)

>>> używka z allegro <<<

w odpowiedzi dla kolegi robi57362

"edit 03.03.2015"

 

+ nowy kranik

post-148026-0-30150400-1425281602_thumb.jpg

koszt 57zł

 

 

Edytowano przez pemikan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

chyba pomyliłes się z tym kosztem alternatora może 360 zł


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dlaczego? Używany alternator od auta z rozbiórki tyle kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może dla tego że mamy wolny rynek ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

to jestem pełen podziwu dla takich ludzi jak ty którzy potrafią z niczego zrobić coś


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uriel7    0

Panowie mam problem z cieknącą sprężarką od strony alternatora rozebrałem wszystko odkręciłem śrubę mocującą sprzęgło na sprężarce ale sprzęgło nie chce zejść może macie jakieś sposoby aby to ściągnąć i tym samym dostać sie do uszczelniacza celem jego wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin86    1

Witam również się podłącze pod pytanie co zrobić ze smarowaniem sprężarki jeśli się ja wymontuje z mf255 czy można ten przewód rurkowy za slepic ale czy to nie będzie kolidować z pracą pompy która pompuje ten olej do sprężarki nie za bardzo się w tym orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj