Skocz do zawartości

Zdjęcie

T 25 problem z temperaturą silnika

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:18

T 25 problem z temperaturą silnika Odpowiadając na pytania-ciśnienie ok,smarowanie na klawiaturach też jest.
Dziś dobrałem się do filtra oleju i miał zapchane dysze(chyba tak to sie nazywa),po wyczyszczeniu i zamontowaniu nic sie nie zmieniło.
Po umyciu silnika widac ,że wyciek oleju jest z kolektora wydechowego na pierwszym cylindrze od kabiny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T 25 problem z temperaturą silnika Dzisiaj, 08:51
  •  

#22 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:34

T 25 problem z temperaturą silnika To puszczają uszczelniacze zaworów, a że uszczelka kolektora nie trzyma to olej zamiast iść w tłumik to wycieka. Ale to raczej nie będzie przyczyna grzania. umnie to temp na 40-45 się utrzymuje. Trzeba dobrze na 4 bronami naginać po świerzo oranym z pół dnia by wzrosła na 75-80. Ale nic nie cieknie, żeberka czyste i olej TOTAL 15w40. 6500mtg bez remontu.

#23 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:42

T 25 problem z temperaturą silnika Jaka może być jeszcze przyczyna grzania?

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:50

T 25 problem z temperaturą silnika Ale to jest fizycznie niemożliwe zagrzać 7 l oleju i kupę żelaza w 10min do 100 st, to trzeba ogień podłożyć pod silnik. Cos tu zegar oszukuje. 100 st to ręka się przykkeja, a na pewno tak nie jest.

#25 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:53

T 25 problem z temperaturą silnika Jutro wymienie czujnik. Zobaczymy

#26 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:04

T 25 problem z temperaturą silnika Masz podłączone 3 kable do zegara? Bo jak masy brak to wskazówka idzie na max szybko, albo zwarcie się gdzieś robi.

#27 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:09

T 25 problem z temperaturą silnika Podłączyłem dodatkowy kabel do śrubki koło podświetlenia, ale wskazówka wychyliła się do końca w lewo i nie reagowała

#28 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:55

T 25 problem z temperaturą silnika Taki masz tył zegaru?
Dodany obrazek

Pod Д podłącz przewód od czujnika
Pod D zasilanie
Pod odwrócone T podłącz przewód z masa.

I pamiętaj by czujnik masował. Najlepiej jeden koniec przewodu owiń na czujniku a drugi dać na minus w akumulatorze i sprawdź wtedy czy dobrze pokazuje,

#29 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:59

T 25 problem z temperaturą silnika Najpierw odłącz przewód od czujnika temperatury w filtrze i zobacz jak zachowuje się wskaźnik.

#30 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:15

T 25 problem z temperaturą silnika Dziś wymieniłem czujnik i bez zmian. Po odłączeniu przewodu wskazówka "spadła" w lewo po dotknięciu do filtra(masy) wychyliła sie na max w prawo....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:18

T 25 problem z temperaturą silnika u mnie tak było jak wymieniłem czujnik ze wskaźnikiem, że po kilku minutach pracy silnika wskazówka szła na 100 a nawet i więcej. Powodem była "słaba" masa. Teraz mam podłączoną pod hebel i jak załącze to odrazu pokazuje temperaturę.

#32 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 19:16

T 25 problem z temperaturą silnika Dziękuje za zdjęcie i opis.Jutro ostatni dzień walki z czujnikami i wskaźnikami....

#33 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:09

T 25 problem z temperaturą silnika Witam, zła regulacja zaworów -zbyt mały luz na zaworach bedzie przyczyną słabego palenia, jak też dużych wzrostów temperatur, a co za tym idzie spadek mocy silnika oraz ,słabiej pali ciepły niż zimny.Proponuje sprawdzić i wyregulować zawory :rolleyes: Pozdrawiam.

#34 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 19:27

T 25 problem z temperaturą silnika Podłaczyłem wskaźnik wg rysunku .Po dzisiejszym dniu wskazówka nawet nie drgnęła , wiec nie wiem czy jest ok ,czy nie. Pojawił się nowy problem. Wyciek paliwa spod głowicy. Nie wiem czy zakładać nowy temat .... Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o odp.

#35 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:54

T 25 problem z temperaturą silnika Witam,sprawdż czy dobrze dokręcona głowica, jeśli dokręcona jest dobrze to może być pęknięta głowica lub cylinder u samej góry, ja w swoim miałem pęknięty cylinder u samej góry ale dodatkowo cufał sobie jak by chodziła sprężarka :rolleyes: Pozdrawiam.

Witam,sprawdż czy dobrze dokręcona głowica, jeśli dokręcona jest dobrze to może być pęknięta głowica lub cylinder u samej góry, ja w swoim miałem pęknięty cylinder u samej góry ale dodatkowo cufał sobie jak by chodziła sprężarka :rolleyes: Pozdrawiam.

#36 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 23 październik 2013 - 20:49

Taki masz tył zegaru?
Dodany obrazek

Pod Д podłącz przewód od czujnika
Pod D zasilanie
Pod odwrócone T podłącz przewód z masa.

I pamiętaj by czujnik masował. Najlepiej jeden koniec przewodu owiń na czujniku a drugi dać na minus w akumulatorze i sprawdź wtedy czy dobrze pokazuje,

Na srubie oznakowanej litera D to ma byc podłaczony plus czy minus bo zgupiec mozna..... bo czujnik wysyła mase na wskaznik , druga masa jest do oprawki zarowki podswietlania wskaznika chyba....

#37 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:23

T 25 problem z temperaturą silnika T - masa. Masa jest jedna.
Д - czujnik.
Б - Zasilanie +.
Żarówkę od podświetlania 2W/12V montujesz w takiej oprawce http://abcgarbus.civ...=140&h=149[]=wmt|ABCGarbus|10|C|000000|babelsans.ttf|30|0|0&f=png&q=75&hash=7d6fc2fb1194b56de234477c39af7954 zasilając ją ze świateł podświetlających deskę rozdzielczą (+). Masę ma przez gniazdo we wskaźniku.

A pisałem ściągnij sobie schemat było by jaśniej, ale wolisz skakać po tematach.
Pozdrawiam mtracz.

Edytowany przez mtracz, 23 październik 2013 - 21:25.

#38 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 24 październik 2013 - 11:45

T 25 problem z temperaturą silnika aha to teraz juz wiem co mam gdzie podłaczyc dzieki za pomoc....

#39 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 październik 2013 - 14:05

T 25 problem z temperaturą silnika Ja maiłem ten sam problem i w końcu to wszystko przerobiłem czyli założyłem czujnik z zetora i licznik również teraz jest bardzo dokładny niż oryginalny
pasuję wszystko .
Владимирец T25A

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share David-Rolnik

David-Rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:39

- A mianowicie wymieniłem czujnik na nowy.

-  Odkręciłem zegar przeczyściłem styki.

(Tak z ciekawości podpiąłem do akumulatora i przy 12v wskazówka była na MAX

to chyba zegar działa)

Jeśli wszystko podłączę tak jak ma być to napięcie na zegarze pokazuje gdzieś 1.5V.

Przez 20 minut był na 1700 obr napięcie nie pamiętam jakie było

ale zegar nawet się nie poruszył.Dotknąłem tej misy była ciepła i tak na oko było gdzieś min.40 C.

I teraz takie moje pytanie czy rusek szybko się grzeje wam?

Temp.oleju już dawno nie pokazywało nie pamiętam jak to było.

Ale myślę że przy tych 20 min i 1700 obr. powinien coś pokazać. -_-