Skocz do zawartości

Zdjęcie

T 25 problem z temperaturą silnika

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 18:10

T 25 problem z temperaturą silnika Witam. Mam problem z grzaniem sie t25. Po ok 15 min pokazuje temp 100 stopni. Dodatkowo zauważyłem wyciek oleju po kolektorem wydechowym lub głowicą..... Czy te dwie rzeczy mają jakis związek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T 25 problem z temperaturą silnika Dzisiaj, 13:13
  •  

#2 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:03

T 25 problem z temperaturą silnika U mnie jak pokazywał temperaturę to często było 120 oraz więcej i też mam wyciek pod pierwsza głowica od strony kierowcy, czy to od tego to nie wiem ale ja nie zwracam uwagi na temperaturę bo rożnie te wskaźniki pokazuje, jeśli na prawdę będzie już gorący to odczujesz spadek mocy, przy pracach bardziej interesował bym sie ciśnieniem a nie temperatura.

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:08

T 25 problem z temperaturą silnika A jak pokazuje 100 to silnik (miska olejowa) gorąca aż parzy, czy tylko na zegarze 100. Jak silnik nie gorący to sprawdź masę zegara bo nie łączy i wskazówka idzie na max

#4 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:16

T 25 problem z temperaturą silnika Cisnienie jest ok,pokazuje 3-4 .Wydaje mi sie, że zaczyna głośniej chodzić kiedy temp idzie do góry. Sprawdzę jutro zegar. W jakim miejscu jest zamontowany czujnik temperatury?

#5 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:18

T 25 problem z temperaturą silnika Na filtrze olejowym "bąk"

#6 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:20

T 25 problem z temperaturą silnika W takim razie filtr olejowy był zimny przy temp 100 stopni na zegarze.

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:02

T 25 problem z temperaturą silnika Podłącz dobrze masę wskaźnika, jak ten z kolorową skalą to idzie trzeci kabel, jak starego typu to obudową dotyka i taką cienką blaszką, to trzeba przeczyścić i mocno dokręcać.

#8 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:04

T 25 problem z temperaturą silnika Dzięki za pomoc . Wskaźnik jest nowy. jutro sprawdzę i dam znać.Pozdrawiam

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:19

T 25 problem z temperaturą silnika Jak nowy to musisz dorobić kabelek, podpiąć do metalowej tablicy i pod śrubkę przy podświetleniu wskaźnika i będzie git.

#10 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:49

T 25 problem z temperaturą silnika Ja tez wymieniłem wskaźnik na taki plastikowy do którego przychodzą 3 kable lecz mi nie pokazuje, czujnik podmieniłem i to samo,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:54

T 25 problem z temperaturą silnika Witam ponownie. Wskaznik temperatury jest jednak dobry. Miska olejowa gorąca po 10 min jazdy na wolnych obrotach.... Pytanie -co dalej???

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 23:41

T 25 problem z temperaturą silnika To miska olejowa gorąca, a filtr oleju nie?
Zaglądasz przy wymianie oleju do filtra?
Zmierz temperaturę innym zewnętrznym termometrem.
A czujnik temperatury dobry?

#13 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 05:14

T 25 problem z temperaturą silnika Może filtr nigdy nie był czyszczony i zalepiony że nie ma obiegu. A ta jazda na wolnych obrotach to jakich 700? Może pyrkasz i jedzie przez siłę, a małe obroty =słabe chłodzenie.

#14 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 06:54

T 25 problem z temperaturą silnika Chodzi mi o to ze nie pracuje ciężko. Używany jest tylko do tura . Jadąc po słomę jakieś 200m temp dochodzi do 100 stopni. Filtr był czyszczony zimą przy zmianie oleju,ale sprawdzę to. Dodatkowo przy rozgrzanym silniku ciężko odpala(trzeba go trochę pokręcić na wyciągniętym odprężniku)

#15 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:01

T 25 problem z temperaturą silnika Nie możliwe by tak szybko, to woda na ogniu tak się nie zagrzeje. Do wskaźnika masz podłączone 3 kable? Pisałeś o wycieku, a żeberka głowicy i cylindrów czyste, czy zalepione olejokurzem że nie odprowadzają ciepła.

#16 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:07

T 25 problem z temperaturą silnika Niestety możliwe...Czyszczę co jakiś czas ale to chyba nie przyczyna. Zawsze był "oklejony" i nie było problemu...

#17 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:14

T 25 problem z temperaturą silnika A dławik powietrza z wentylatora masz zdjęty.

#18 Share jakubkaczmarek

jakubkaczmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:21

T 25 problem z temperaturą silnika Zdjęty.Nic przy nim nie zmieniałem i zrobił się problem...Czytałem tu o filtrze powietrza , oleju, jako przyczynie grzania.Jak to sprawdzić?

#19 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:34

T 25 problem z temperaturą silnika A jakie ciśnienie oleju.Nie łapie czasami wał na panewkach.Nie wali dymem przez odmę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paffa

paffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 08:32

T 25 problem z temperaturą silnika Odrkęć pokrywy zaworów i sprawdź czy jest smarowanie klawiatury.
Jeśli smarowanie będzie ok, to trzeba by zdjąć miskę i posprawdzać panewki.