Zaloguj się, aby obserwować  
Filip09

laverda 225rev

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filip09    0

zaraziłem sie na ten kombaj ale doszly mnie sluchy i doczytalem na farmphoto ze lipa troche??ze kabina a głeboko, czujnik w ziorniku daje sygnał(meczacy strasznie)kiedy napelniony jest w polowie:/, nie widac kontrolek na panelu... to  ie moze byc prawda!?


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek90    1

czujnik mozna przestawic na wysza belke ale w polowie zbiornika sie wlanczaja koguty a potem  ja juz jest pelny pipcze  na zewnatrz kabiny i wewnatrz ale  czujnik od koguta mozna przestawic kolo czujnika sugnalu dzwiekowego jk smigasz na automacie to nie parzysz czy kabina w przodzie czy wtyle :D:D komputer mi sie nie podoba bo wle prostrze takie jak w case 2188 albo jd  tu dobrze ne widac kontrolek ktora sie swieci a mozna je przyciemnic nie wiem bo jezdzilem tylko jeden sezon czujniki potem zostaly juz poustawiane i bylo spoczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0

czyli nie jest tak żle 8) może chlopaki z laverdy domysla sie kieys z tymi czujnikami co jest pieć...dziekx krzysiek90 a jaki kombajn polecacie na 200ha bez rzepaku i kukurydzy na nasiona??myslalem nad uzywanym tak do 150-180tys zł ale jak bedzie spo to czemuzby nie nowy :D ;)marzenia


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek90    1

A a moze chcesz kupic case 2188. 97 r.  ze stolem do rzepaku z dwoma kosami pocznymi stan bardzo dobry garazowany od nowego mamy trzy do sprzedania i oczywiscie mowimy o cenie 180 000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Jeśli brałbyś kombajn bez SPO to ja myślałbym kupić Claasa Dominatora 88 SL Maxi.Jeśli brałbyś kombajn z SPo to ja na twoim miejscu zastanowiłbym sie nad NH TC 54 a nawet nad TC 56 Hydro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0

patrzałem na waszej stronie krzysiek90:D:D sam już nie wiem za mały claas 88 predzej 108.A do nh to 56 hydro ale nie jestem przekonany narazie tylko mysle o kombajnie... ciagnik z plugie na dzien dzisiejszy


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

ja bardziej stawialbym na laverde 80% czesci galwanizowanych, nawet to ze laverda produkuje kombajny dla fendt-a, challenger-a i massey-a. chyba cos o tym swiadczy  ;D


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Mi sie wydaje ze Chellengera robi Class poniewaz praktycznie rzecz biorac niczym szczegolnym od siebie sie nie roznia a wrecz sa jak blizniacy.A Fendt moim zdaniem nie pozwolilby aby jego kombajny produkowala Laverda.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

jestes  na 100 % w bledzie, najmniejszy challenger to laverda rev 225 eko.

 

fendt, challenger i massey ferguson jest w jednej grupie AGCO

tu jest link: http://www.agcocorp.com/default.cfm?PID=1.3

 

linki na ktorych mozna porownac kombajny:

WSZYSTKIE TE KOMBAJNY MAJA SILNIKI IVECO, tyle samo koni, szybko podobienstwo mozna zaobserwowac po gornych halogenach, po hederze, po blachach obudowy, a druga sparawa jest to ze challengera kombajn widzialem na wlasne oczy na targach w bednarach i byla tabliczka znamionowa LAVERDA. Najsmieszniejsze jest to ze z tych wszystkich kombajnow Laverda jest najtansza  ;D

 

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/uk/p...ActivaFull4.jpg

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/uk/p...ActivaFull2.jpg

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/uk/p...ActivaFull1.jpg

 

 

http://www.fendt.com/index.php?id=e8416373...c11531f8cdd&l=2

 

http://www.challengerag.com/agco/Challenge...644_46Full1.jpg

 

http://www.kisiel.nazwa.pl/gfx/lav1.jpg


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

WNIOSEK PROSTY - WSZYSCY KONKURUJA ZE SOBA ALE ZA POMOCA REKLAMY !!!


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

cięty jestem na ten kombajn na pierwszym miejscu jest u mnie jesli chodzi o nowke:)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

juz nie chce sie chwalic bo i tak nie uwierzycie ze moj tata byl w fabryce LAverdy we Wloszech, tylko naklejki w AGCO naklejaja

, sprawdz jak beda nastepne targi jak bedziesz widzial ktorych z tych kombajnow co pisze na tabliczce znamionowej


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak żeby uciąć spekulacje na temat pochodzenia kombajnów  ;D

"Frage:  Wo werden die Mähdrescher von Fendt hergestellt und wie viele?

von:  (Fendt, 11.10.2006)

Antwort:  Die Großmähdrescher der Baureihe 8000 kommen aus dem Agco-Mähdrescherwerk in Randers/Dänemark. Die Modelle für die darunter liegenden Bereiche werden von unserem strategischen Partner Laverda in Breganze/Italien gebaut. Obwohl wir nicht alle Leistungssegmente abdecken, liegt die Produktion pro Jahr bei ca. 250 Einheiten. Mit dem Ausbau des Händlernetzes und weiteren Modellen werden wir hier weiter wachsen. Fendt will bei der Erntetechnik deutlicher wahrgenommen werden. 

  Peter-Josef Paffen, Andreas Loewel, Roland Schmidt  "

To jest jedna z odpowiedzi udzielonych przez przedstawicieli Fendta ( VIP-Forum z Profi)-i w wolnym (i skróconym)przekładzie oznacza iż oprócz kombajnów z serii 8000,które produkowane są w Danii,mniejsze modele w liczbie ok.250 rocznie produkowane są w fabryce Laverdy we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Z ta wypowiedzia moge sie zgodzic ze mniejsze fendt moze produkowac laverda ale nie wszystkie i podobnie musi byc z classem i challengerem


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Co możecie jeszcze powiedzieć o tym kombajnie, oprócz tego kto go produkuje bo moim zdaniem to akurat jest najmniej ważne :(

Kieruje to pytanie głównie do użytkowników tej maszyny, a mianowicie chodzi mi o:

jak ona sie sprawuje w polu na terenie pagórkowatym i równym (mniej ważne), jakie ma wyposażenie, itd, itp... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

Moge ci doradzic dopiero po zniwach poniewaz dopiero zakupilem kombajn i niedlugo go przyprowadze do domu. Ale z tego co pytalem innych uzytkownikow to pali ona okolo 6-8litrow na hektar i co najwazniejsze jest bezawaryjna. Ma ona wiele nie spotykanych zozwiazan w inntych kombajnach. Najlepiej skontaktuj sie z Kamilem Bemowskim z Farmtechu (na stronie znajdziesz email i telefon) lub Waldemarem Kaliszem z Brzozia on ci najlepiej wytlumaczy jak jest zbudowany ten kombajn oto numer telefonu 604401375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

buszujac troche po internecie natrafiłem oferte farmtecha na taki oto kombajn Laverda www.farmtech.pl/promocje.pl

patrzac na wyposarzenie i ogolnie na cała marke odnosze wrazenie ze jest to bardzo dobra oferta.chciałbym poznac wasza opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A ile te laverdy kosztują?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

model w promocjii to model 26.80LXE + 5.4 m heder z silnikiem Caterpillar 3126 - 202KW / 275KM

Wyposażenie standardowe

 

-Silnik Caterpillar 3126 -202KW/275KM

-Zbiornik paliwa 450l.

-Rotacyjny filtr chłodnicy z odsysaczem kurzu

-Hydrostatyczny układ jezdny z cztero biegową skrzynią

-Hamulce hydrauliczne dyskowe

-Przenośnik pochyły z bębnem dozującym (P.F.R.)

-Przystosowany do automatycznego poziomowania hedera (G.S.A.X.)

-Układ rewersu hedera i przenośnika pochyłego

-Szybkozłącze hydrauliczne hedera

-Bęben młócący o wymiarach 600 x 1600 mm z 8 cepami i 8 balastami

-Niezależna regulacja wlotowej i wylotowej szczeliny klepiska

-MCS - dwubębnowy system dodatkowej separacji załączany elektrycznie 163°

-antyścieralne powłoki ślimaków transportujących ziarno

-górne i dolne sita poruszające się w przeciwnych kierunkach

-sześć wytrząsaczy

-całkowita powierzchnia separacji 9,06 m2

-kabina z klimatyzacją, ogrzewana

-siedzenie dla pasażera

-podgrzewane lusterka zewnętrzne sterowane elektrycznie

-elektrohydrauliczne załączanie młocarni, zespołu żniwnego i ukł. wyładowczego

-komputer pokładowy agritronic plus

-główny wyłącznik prądu

-zbiornik nasion 7 500 L

-prędkość wyładowcza 85 L/s

-podwójny czujnik napełnienia zbiornika nasion

-światło w zbiorniku ziarna, na rurze wyładowczej

-światła wsteczne z sygnałem dźwiękowym

-opony przednie 650/75R32

-opony tylne 460/70R24

gaśnica

certyfikat Unii Europejskiej

 

wyposażenie dodatkowe:

-zestaw do trudno wymłacalnych zbóż

-łopatki oczyszczające przenośnik zbożowy i kłosowy

-18 niskich grzebieni wzmagających wytrząsanie

-18 wysokich grzebieni wzmagających wytrząsanie

-Instrukcja obsługi

-Katalog części zamiennych

 

Teraz tylko 116 360 euro netto !!!!!! ( 442 000 zł netto, przy kursie 3,8)

 

Oferta ważna do wyczerpania zapasów

Kombajn z rocznika 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj