Zaloguj się, aby obserwować  
polkos06

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu

Polecane posty

polkos06    0

Witam, posiadam mf 3060

O ile na zimnym silniku/oleju jest tylko lekki problem ze wspomaganiem, to po rozgrzaniu zaczynają się problemy.

1 Nie mogę włączyć rewersu i jazdy do przodu w grupie biegów wolnych

2 Czasami nie przełącza mi z żółwia na zająca, nie ma tego problemu gdy podczas przełączania dodam gazu,

3 Nie działa wspomaganie, kiedy dodam gazy wspomaganie zaczyna działać,

 

Dodam że TUR i Podnośnik działają zawsze poprawnie, niezależnie od temperatury silnika/oleju

 

Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny? Z tego co widzę to wszystkie te rzeczy powiązane są z sekcją pompy odpowiadającą za obieg niskiego cisnienia, nie chciał bym jednak pochopnie kupować nowe pompy.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Więc najpierw sprawdź ciśnienie jakie masz w układzie niskiego cisnienia zewnętrznym manometrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polkos06    0

Niestety nie posiadam takowego obecnie. Jak tego dokonać? Są jakieś specjalne podłączenia serwisowe??

 

Zapomniałem dodać że kiedy włączam rewers bądz przód w wolnej grupie biegów to po puszczeniu sprzęgła słychać tylko zgrzyt a ciągnik ani drgnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

Panowie przepraszam, że sie przypnę do tematu, ale mam problem z kiprowaniem massejem, podnieść podniesie, ale nie chce opuszczać;/ czym to moze być spowodowane?? pług obraca bez problemu, tylko nie mogę przyczepy opuścić, dopiero jak podłącze pod rozdzielacz od ładowacza to zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie masz czasami pod zaworem takiej śrubki czy tam motylka z przetknietym bolczykiem. Trzeba to wkrecać lub wykrecać w zależnosci z jakimi siłownikami się pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Witam, posiadam mf 3060

O ile na zimnym silniku/oleju jest tylko lekki problem ze wspomaganiem, to po rozgrzaniu zaczynają się problemy.

1 Nie mogę włączyć rewersu i jazdy do przodu w grupie biegów wolnych

2 Czasami nie przełącza mi z żółwia na zająca, nie ma tego problemu gdy podczas przełączania dodam gazu,

3 Nie działa wspomaganie, kiedy dodam gazy wspomaganie zaczyna działać,

 

Dodam że TUR i Podnośnik działają zawsze poprawnie, niezależnie od temperatury silnika/oleju

 

Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny? Z tego co widzę to wszystkie te rzeczy powiązane są z sekcją pompy odpowiadającą za obieg niskiego cisnienia, nie chciał bym jednak pochopnie kupować nowe pompy.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

U mojego kumpla w 3080 jest podobny problem i mechanik ktory ostatnio robil mu kilka zeczy powiedzial ze to wina pompy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To na pewno pompa bo wysiadła sekcja niskiego ciśnienia która zasila nie działające podzespoły a tur-a zasila druga sekcja która zazwyczaj działa jak wysiądzie tamta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Mamy podobnie, że jak się dobrze zagrzeje to wspomaganie słabnie. Myśleliśmy, że to pompa i ją wymieniliśmy a problem nie ustąpił. Było kiedyś o tym i nawet pisał to użytkownik Mariusz(Zdun) jak dobrze pamiętam i dobrze napisałem nick, że są inne rzeczy do sprawdzenia słabego działania wspomagania aniżeli wymiana pompy. M. in. pisał o jakimś trójdziale, który gdzie dokładnie jest nie wiem bo nie mogłem znaleźć inf. na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
    • Przez NorbertKolk
      Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift .
      Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa . Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .
      Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . Można kombinować również z zakresem itd  a to kłopotliwe.
      Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła  a jak powinny się ustawić po wyłączeniu  skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy . Cw przypadku gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw  (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .?
      Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają . Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
      Potrzebuje informacji jak kalibrować tą skrzynię ? w jakich innych ciągnikach ona występowała konkretnie bo informacje na forach są ogólnikowe a być może z tych danych wyciągnę potrzebne informacje lub znajdę kogoś kto ma jakieś pojęcie . 
    • Przez lukbold
      Naraz przestał działać podnośnik. Na panelu diody świecą się jak należy choć dostrzegam przygasanie a ładowanie koło 13.6V. Próbowałem też wciskać elektrozawory i nie ma reakcji podnośnika. Hydraulika zewnętrzna działa. Podejrzewam zawór podnośnika bo nie działa ręczne sterowanie. Rozbierał to ktoś? coś się przycięło? Jest tam parę śrub ale nie chce od razu wszystkiego rozkręcać bo tez nie wiem czego się spodziewać. Odkręciłem elektrozawory i znalazłem tam trochę mułu ale nie przycinały się. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie szukać?
    • Przez kola89
      Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.
    • Przez Agrotechno
      Witam, mam pytanie do was, posiadam case 5120 z turem. Niestety ale czasami jak się jedzie to przerywa mu jazdę, ale wystarczy wcisnąć sprzęgło lub zmienić półbieg i jedzie dalej. Gdy przerwie jazdę świeci się kontrolka w lewym dolnym rogu. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną przerywania tej jazdy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj