Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polkos06

polkos06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:48

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Witam, posiadam mf 3060
O ile na zimnym silniku/oleju jest tylko lekki problem ze wspomaganiem, to po rozgrzaniu zaczynają się problemy.
1 Nie mogę włączyć rewersu i jazdy do przodu w grupie biegów wolnych
2 Czasami nie przełącza mi z żółwia na zająca, nie ma tego problemu gdy podczas przełączania dodam gazu,
3 Nie działa wspomaganie, kiedy dodam gazy wspomaganie zaczyna działać,

Dodam że TUR i Podnośnik działają zawsze poprawnie, niezależnie od temperatury silnika/oleju

Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny? Z tego co widzę to wszystkie te rzeczy powiązane są z sekcją pompy odpowiadającą za obieg niskiego cisnienia, nie chciał bym jednak pochopnie kupować nowe pompy.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:56

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Więc najpierw sprawdź ciśnienie jakie masz w układzie niskiego cisnienia zewnętrznym manometrem.

#3 Share polkos06

polkos06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:05

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Niestety nie posiadam takowego obecnie. Jak tego dokonać? Są jakieś specjalne podłączenia serwisowe??

Zapomniałem dodać że kiedy włączam rewers bądz przód w wolnej grupie biegów to po puszczeniu sprzęgła słychać tylko zgrzyt a ciągnik ani drgnie,

#4 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:52

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Panowie przepraszam, że sie przypnę do tematu, ale mam problem z kiprowaniem massejem, podnieść podniesie, ale nie chce opuszczać;/ czym to moze być spowodowane?? pług obraca bez problemu, tylko nie mogę przyczepy opuścić, dopiero jak podłącze pod rozdzielacz od ładowacza to zadziała

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:55

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Nie masz czasami pod zaworem takiej śrubki czy tam motylka z przetknietym bolczykiem. Trzeba to wkrecać lub wykrecać w zależnosci z jakimi siłownikami się pracuje.

#6 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:14

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu http://www.agrofoto....65-rozdzielacz/ o którym mówisz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 czerwiec 2013 - 19:19

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu

Witam, posiadam mf 3060
O ile na zimnym silniku/oleju jest tylko lekki problem ze wspomaganiem, to po rozgrzaniu zaczynają się problemy.
1 Nie mogę włączyć rewersu i jazdy do przodu w grupie biegów wolnych
2 Czasami nie przełącza mi z żółwia na zająca, nie ma tego problemu gdy podczas przełączania dodam gazu,
3 Nie działa wspomaganie, kiedy dodam gazy wspomaganie zaczyna działać,

Dodam że TUR i Podnośnik działają zawsze poprawnie, niezależnie od temperatury silnika/oleju

Czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny? Z tego co widzę to wszystkie te rzeczy powiązane są z sekcją pompy odpowiadającą za obieg niskiego cisnienia, nie chciał bym jednak pochopnie kupować nowe pompy.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

U mojego kumpla w 3080 jest podobny problem i mechanik ktory ostatnio robil mu kilka zeczy powiedzial ze to wina pompy.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:45

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu To na pewno pompa bo wysiadła sekcja niskiego ciśnienia która zasila nie działające podzespoły a tur-a zasila druga sekcja która zazwyczaj działa jak wysiądzie tamta

#9 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:57

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu Mamy podobnie, że jak się dobrze zagrzeje to wspomaganie słabnie. Myśleliśmy, że to pompa i ją wymieniliśmy a problem nie ustąpił. Było kiedyś o tym i nawet pisał to użytkownik Mariusz(Zdun) jak dobrze pamiętam i dobrze napisałem nick, że są inne rzeczy do sprawdzenia słabego działania wspomagania aniżeli wymiana pompy. M. in. pisał o jakimś trójdziale, który gdzie dokładnie jest nie wiem bo nie mogłem znaleźć inf. na ten temat.

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:47

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu @marek3080 u góry pod maskom silnika ,koło pompek hamulcowych, z niego idom przewody oleju na pompki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 20:16

MF 3060 Problemy po rozgrzaniu ok sprawdzę. Dzięki.