Skocz do zawartości

Zdjęcie

case mx 120 problem

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:38

case mx 120 problem Witam kupiłem case mx 120 i mam problem ciagnik do tylu jezdzi dobrze pod góre gdy dam szybszy bieg i bede ruszal to ciagnik sie lekko dusi ale ruszy,a gdy jade do przodu to ciagnik rusza bardzo pomalu tak jak by niemial sily jaka moze byc tego przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case mx 120 problem Dzisiaj, 23:21
  •  

#2 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:06

case mx 120 problem Źle to troche napisałeś...

Ile ma MTG ? może silnik swoje już przelatał i czas na remont ? Jak idzie go zadusić na niskim biegu to obstawiam silnik, bo sam siebie nie może uciągnąć na pusto. A wolno rusza z każdego pół biegu ?

#3 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:35

case mx 120 problem witam tzn jak jade do tylu i wlacze np 3 i na pol biegach np 1,2 i ruszam pod gure to leko sie przydusi ale jedzie a na niskich biegach normalnie jedzie gorzej jest do przodu jak zaczepie cos do niego to juz calkiem nawed jak dam 1 to niechce ruszyc a jak juz ruszy to jedzie tak 5km/h nie wiecej

case ma 6000 mtg

jak jade do tylu i dam np 3 i na polbiegach 4 to sie lekko przydusi ale pojedzie a do przodu to niechce jechac wg jak dam szybsze biegi a jak ruszy to bardzo pomalu tak jak by sprzeglo sie slizgalo czy cos jak ciagnik stoi na gurce i rusze to normalnie jedzie gorzej jak ma obciazenie ostatnio ciaglem przyczepe balotow to niechcial ruszyc a jak juz ruszyl to jechal 5km/h i wiecej niechcial

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:07

case mx 120 problem sprzęgło masz spalone skrzynia do pomiarów i do rozbiórki Mariusz 501832246 http://agro-mechanika.ngb.pl/
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:14

case mx 120 problem ale jak sprzeglo jak do tylu normalnie jezdzi?

#6 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:09

case mx 120 problem Tarczki od półbiegów mogą być zużyte.

#7 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:16

case mx 120 problem ale do tylu jezdzi na kazdym biegu i jest dobrze tylko do przodu nie jezdzi chyba ze z gorki albo na 1 to pojedzie ale pod gurke juz nie ruszy chyba ze ruszy ale bardzo pomalu tak jak by mocy nie mial( ale nie dusi sie )

#8 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:49

case mx 120 problem ten ciągnik ma osobne kosze sprzęgłowe do jazdy w przód i do jazdy w tył, jak tarczki do jazdy w przód są zjechane albo jest wyciek w koszu to się tak będzie dziać a do tyłu może jechać normalnie bo inne sprzęgło ciągnie. To sprzęgło a właściwie rewers znajduje z tyłu skrzyni a nie przed nią tam są tylko półbiegi. Żeby dostać się do niego trzeba rozpołowić skrzynie przy tylnym moście, najlepiej pomierzyć ciśnienie na rewersie wtedy stwierdzisz czy jest wyciek ale bez rozbierania i tak się raczej nie obejdzie

Przy okazji to jak go kupowałeś że takiej rzeczy nie stwierdziłeś? Ja jak kupowałem to pierwsze co to rozgrzałem olej, zaciągnąłem hamulec, 4-ka i na każdym półbiegu ruszałem aż silnik prawie gasł. Jakby nie dało rade zadusić silnika to znaczy że skrzynia się ślizga.

Edytowany przez grego, 23 czerwiec 2013 - 15:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:06

case mx 120 problem a jak sprawdzić to ciśnienie?

#10 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:51

case mx 120 problem trzeba wpiąć zegar rozgrzać nieco olej i włączyć jazde do przodu. Ciśnienie powinno być w granicach 19-21 bar albo porównaj z tym na reversie,
Jakby nie było to i tak trzeba rozbierać, przy dobrym ciśnieniu tarczki do wymiany przy złym uszczelniacze poszły a prawdopodobnie wcześniej tarczki które mogły spalić uszczelniacze

Załączone miniaturki

• rev.jpg

#11 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 18:32

case mx 120 problem a jeli to bedzie sprzeglo to jaki koszt bedzie tego mniej wiecej?

a gdzie to sie wg znajduje ?gdzie mam tego szukac?

znalazlem to i mam tam tylko revers i jest wejscie na zegar a tego drugiego tam nie widze

sa wszystkie ale FWD nie ma i co teraz?

mama pytanie bo tylko na revers jest wejscie na zegar a reszta to takie sruby na imbus to jak sprawdzic na tym FWD?

#12 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 18:58

case mx 120 problem hmm? jak nie ma jak jest, po lewej stronie masz taki wystający zaworek z kapturkiem i to jest właśnie FWD. Ja bym się właśnie zastanawiał jak podpiąć zegar pod ten FWD bo ma jakieś dziwne wejście, pozostałe to poprostu wykręcasz imbusa i wkręcasz zegar z odpowiednim króćcem chyba M14.

Koszt to nie wiem bo nie robiłem tego, same tarczki strasznie drogie nie są jedna chyba z 50zł a jest ich zdaje się 4+4=8 do tego uszczelniacze też kilka setek, o ile nie będziesz robił sam to bardziej bym się martwił kosztem robocizny bo to dopiero może byc wydatek... bo roboty jest sporo.
Porozmawiaj z mariusz(ZDUN) on się zajmuje takimi rzeczami zawodowo to powie Ci coś więcej

#13 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 09:07

case mx 120 problem tarczek jest więcej i koszt też jest większy grego udzielasz chłopakowi dużo informacji w sumie dobrze tylko on i tak nie ma pojęcia o tym i jak sam zacznie rozbierać ten ciągnik posiadając tak szczątkową wiedzę to nie wiem czy później znajdzie kogoś kto zechce w normalnych pieniądzach mu to poskładać, bo to akurat jest bardzo poważna ingerencja w ten ciągnik i nie jest to proste, że wsadził wyją i parówa i ma działać ale z góry życzę powodzenia może na forum zaczniemy naprawiać ciągniki tak na poważnie.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#14 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 13:02

case mx 120 problem Tarczek jest 16

#15 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:05

case mx 120 problem Jeśli już być dokładnym to tarczek jest 12, w serwisie oryginał kosztuje 50 zł a ja w Mc do półbiegów kupiłem jeszcze taniej a to są te same tarczki ale mniejsza o szczegóły. Nie no ja go nie zachęcam aby sam to robił bo faktycznie bez pewnej wiedzy to raczej go nawet nie rozpołowi, raczej uświadamiam go na czym stoi ale do takiej rzeczy jak pomiar ciśnienia nie musi od razu wzywać serwisu za 500 zł., a może komuś innemu się przyda info jak mierzyć takie rzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Dorian

Dorian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 17:10

case mx 120 problem jaki olej do niego lać?bo niewiem jaki wg mam wlany ale widac ze jest swiezy olej ale wole sie upewnic czy wlasciwy

Dodaj odpowiedź