Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8145 odpowietrzenie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:24

Zetor 8145 odpowietrzenie Wie ktoś jak odpowietrzyć ten traktor, zgasł bo paliwo się skończyło,pompuje pompką ale to nic nie daje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8145 odpowietrzenie Dzisiaj, 03:36
  •  

#2 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:34

Zetor 8145 odpowietrzenie ja wiem

Za to ja wiem, że otrzymujesz ostrzeżenie za posta bez argumentacji.

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 czerwiec 2013 - 21:42.

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:17

Zetor 8145 odpowietrzenie Popuszczasz rurki co idą na wtryski i patrzysz czy idzie paliwo jak idzie to dokręcasz. Tylko pompuj albo pompką zasilającą lub kręć na rozruszniku.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:36

Zetor 8145 odpowietrzenie w buty sobie wsadz ostrzerzenie

Widzę, że nic do Ciebie nie dotarło i jeszcze Masz jakieś pretensje, no to NASTĘPNE OSTRZEŻENIE i za 4 punkt ban na 7 dni !!!

Edytowany przez MAT912, 23 czerwiec 2013 - 10:00.

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#5 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:23

Zetor 8145 odpowietrzenie przy filtrach paliwowych masz srubki do odpowietrzania, napompuj pompka i odkrec srubke zeby zeszlo powietrze i tak dlugo az nie poleci paliwo.. na pompie wtryskowej tez masz odpowietrznik, o ile dobrze pamietam sruba na klucz 11..

#6 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:52

w buty sobie wsadz ostrzerzenie

Jak nie masz nic do powiedzenia , to po co piszesz :P ? Nudzisz się ? Idż na spacer

@Xerion wytłumacz mi jak może pójść paliwo rurkami na wtryski jeśli pompujesz ręczną pompką? :blink:
Trzeba poluzować śrubę odpowietrzającą na pompie , przy wyjściu na wtryski i pompować aż pójdzie paliwo , można też wcześniej poluzować przewód zasilający przy filtrze paliwa

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#7 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:31

Zetor 8145 odpowietrzenie Witam Panowie.
Odpowietrzałem te silniki i nie tylko te wiele razy, z pozytywnym skutkiem.
Pompką ręczną pompuj tak długo aż:
- wyczuwalny będzie lekki opór na pompce ręcznej paliwa,
- słyszalny dźwięk zaworku przelewowego na filtrze,
- z wężyka, którym paliwo wraca do zbiornika powinno wypływać paliwo a nie piana.
Następnie luzujesz przewody wysokiego ciśnienia przy wtryskiwaczach, potem najlepiej, jeśli jedna osoba w kabinie wciśnie gaz na maxa i kręci rozrusznikiem, a druga obserwuje wtryski. Jeśli przy którymś wtrysku zacznie wydostawać się samo paliwo bez piany to wtedy ten przewód dokręcamy i kręcimy rozrusznikiem dalej aż pokaże się czyste paliwo przy następnym wtrysku, itd.
Na pewno odpali.
Powodzenia.

#8 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:49

Zetor 8145 odpowietrzenie wystarczy dobrze na filtrach odpowietrzycz i na pompie, zadnego kombinowania z odkrecaniem przewodow wysokiego cisnienia i meczenia rozrusznikiem, za chwile beda do wymiany bo zaczna sie moczyc.. obpowietrzac tak dlugo az nie poleci samo paliwo, kilka obrotow silnika i maszyna bedzie chodzic..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:25

Zetor 8145 odpowietrzenie A mój sąsiad zawsze kopie po oponach i wyzywa od najgorszych, ale jakoś nie zawsze skutkuje.

post nic nie wnosi do tematu + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez Marcin91, 23 czerwiec 2013 - 11:34.

#10 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:13

Witam Panowie.
Odpowietrzałem te silniki i nie tylko te wiele razy, z pozytywnym skutkiem.
Pompką ręczną pompuj tak długo aż:
- wyczuwalny będzie lekki opór na pompce ręcznej paliwa,
- słyszalny dźwięk zaworku przelewowego na filtrze,
- z wężyka, którym paliwo wraca do zbiornika powinno wypływać paliwo a nie piana.
Następnie luzujesz przewody wysokiego ciśnienia przy wtryskiwaczach, potem najlepiej, jeśli jedna osoba w kabinie wciśnie gaz na maxa i kręci rozrusznikiem, a druga obserwuje wtryski. Jeśli przy którymś wtrysku zacznie wydostawać się samo paliwo bez piany to wtedy ten przewód dokręcamy i kręcimy rozrusznikiem dalej aż pokaże się czyste paliwo przy następnym wtrysku, itd.
Na pewno odpali.
Powodzenia.

człowieku tak to tylko można narobić innych kłopotów (rozwalić rozrusznik i rozszczelnić układ wysokiego ciśnienia) ,najlepszy sposób to najprostszy i najmniej ryzykowny ...czyli jak pisali koledzy odpowietrzamy filtry i pompę paliwowa pompując pompką paliwową aż ujdzie powietrze i pokarze się same paliwo i gitara.

#11 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:15

Zetor 8145 odpowietrzenie Te czynności to bułka z masłem dla mechanika, i tak opisałem to w taki sposób, że każdy powinien sobie poradzić, a rozszczelnienie to mniej więcej tak jak dopompowanie powietrze do koła musisz rozszczelnić wentylek, aby powietrze się do koła dostało, a może to komuś też sprawia trudność. Ja robię tak jak napisałem i skutkuje, kto się boi niech zawoła mechanika.
Pozdrawiam
A ten drugi wpis wnosi żart. Czy rolnik musi być sztywniakiem?

#12 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:12

Zetor 8145 odpowietrzenie Mechanik nie robi tego tak jak opisałeś ,bo nie tak odpowietrza się tak prosty układ .często wystarczy ruszyć tylko małą śrubkę na pompie i gitara .

#13 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:30

Zetor 8145 odpowietrzenie Jeśli wg was ja pisze nieprawdę, to proszę zerknijcie tutaj. http://naprawa-auta....iku-Diesla.html , lub na inną stronę w necie, jest ich wiele na ten temat. I nie bać się.

#14 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:37

Zetor 8145 odpowietrzenie No i co tam czytamy? pierwszym krokiem jest odpowietrzenie za pomocą odpowietrzników układu paliwowego (czyli pompy i filtrów)...jeśli tego nie zrobisz możesz sobie kręcić silnikiem przy odkręconych przewodach na wtryskach do padnięcia akumulatora a układ nadal się nie odpowietrzy jak w filtrach i w pompie będzie powietrze w silniku o którym mowa w temacie .Porównanie jakiego dokonałeś z pompowaniem koła wskazuje że Twoje wpisy to żarty i nie warto nawet dyskutować bo przytaczasz link którego nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem ..mało tego to nie ten silnik i ciągnik to nie samochód .

Edytowany przez kozulek2, 23 czerwiec 2013 - 20:50.

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:43

Zetor 8145 odpowietrzenie @Niebieski , jak się zna temat tylko z tego co przeczyta w necie , a w dodatku większości się nie rozumie to i rady o kant du..py potłuc :P .
Chyba że komuś by zależało na uszkodzeniu rozrusznika , lub rozładowaniu akumulatora , wtedy twoje rady są super :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 23:16

Zetor 8145 odpowietrzenie To chyba jedne z najłatwiejszych ciagników do odpowietrzenia a Wy tutaj ksiazki piszecie :) .
Zrób tak jak już koledzy pisali czyli odpowietrz filtry i pompe i po temacie. zakręcisz rozrusznikiem i sam załapie. W ciagnikach z pompami rozdzielaczowymi trzeba krok po kroku odpowietrzać ale nie w tym przypadku