Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 19:47

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Witam

Szukam porady tak jak w temacie .
Miałem pompę w remoncie oraz ostawiane wtryskiwacze lecz problem pozostał .
Na wysokich obrotach silnik kopci na czarno i wygląda to tak jak by nie przepalał paliwa .
Do tego zauważyłem że przybywa mi oleju w misce olejowej.
Na pewno nie ubywa płynu z chłodnicy więc pozostaje przeciek ropy do silnika .
Może jest tak że ropa dostaje się do komory spalania przez co część idzie do oleju a reszta nie jest spalana prawidłowo i dla tego kopci ?
Może leje świecą płomieniową -można ją odłączyć ?

Zastanawiam się także czy kopcenie nie jest spowodowane złym ustawieniem pompy na znakach .
Skoro silnik jest stary i ma luzy na rozrządzie i tej przekładni kontowej to pompa nie powinna być ustawiona na znakach fabrycznych tylko lekko przesunięta w lewo lub w prawo .

Mieliście takie problemy a jeśli tak to jak sobie poradziliście .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:11

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Świecę płomieniową wykręć z kolektora ssącego; nic się nie stanie jak na 10 minut będzie gdzieś z boku na przewodzie wisiała. wtedy zobaczysz czy przecieka. oczywiście pocieknie jak włączysz podczas rozruchu. bez świecy to musisz przewód zaślepić bo paliwo będzie ci uciekało.
co do kopcenia to może być dawka za duża ustawiona na pompie (o ile jest regulacja, bo perkinsa w życiu nie miałem okazji psuć).
jeszcze sprawdź ustawienie luzu na zaworach, filtr powietrza.
co do rozrządu to raczej brak jest opcji przestawienia się na trybach. możesz poluzować pompę na śrubach i próbować przekręcić w jedną czy 2 stronę. jak mocno oleju przybywa to może pompę do poprawki zawieź do warsztatu bo może przecieka.
Znajdź kogoś na forum kto temat układu wtryskowego zna na wylot. może coś z ciśnieniem na wtryskach, może coś z pompą. Znajomy np. zjeżdżony silnik iveco (180 km) w kombajnie Lavarda, że pomimo regeneracji wtrysków silnik kopcił na wysokich obrotach bo siły nie miał. ale ja bym sprawdził pompę, wtryski (sisnienie i rozpylacze) i zawory.
Pozdrawiam i powodzenia życzę!
P>S> wg. mnie mało prawdopodobna jest świeca płomieniowa

Edytowany przez romano82, 22 czerwiec 2013 - 21:21.

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:24

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Wtrysk leje jeśli kopci na czarno.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:09

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach a jak z pompka zasilajaca?
moze sie juz konczyc, a i przez nia pojdzie troche paliwa w silnik

Polska B

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:01

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Dzięki Panowie za porady :)

Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić pompę jeszcze raz oraz wtryski oraz pobawić się z przestawieniem pompy na tych trzech otworach fasolkowych .
Filtry są nowe więc wykluczam braki paliwa czy powietrza ,zresztą próbowałem nawet odłączyć przewód od filtra powietrza lecz nic to nie dało .
Co do pompki zasilającej to nie bardzo się znam a wielu pisało że w perkinsach jest pompka membranowa i ona się uszkadza przez co leci ropa w olej .
Tyle tylko że w tym silniku jest pompka zwykła taka tłoczkowa z zaworkami podobna jak w Ursusach.
http://allegro.pl/po...3323937022.html

#6 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 09:22

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Właściwa pompka zasilająca jest pod turbiną, tłoczkowa jest jako odpowietrzająca.
Też w swoim Do88 mam Perkinsa i też dymi na wysokich obrotach.
Pompa zrobiona zgodnie z kartą technologiczną, wtryski też, zapala dobrze, oleju nie bierze a dymi.
Sprawdziłem ciśnienie doładowania i wynosi tylko 0,1 bar a powinno być 0,8-0,95 bar.
Przyczyna dymienia na wysokich obrotach jest brak dostatecznej ilości powietrza w stosunku do dawki paliwa.
W Perkinsie tym nie ma korektora dawki paliwa, układ pracuje na zasadzie: pompa podaje określoną dawkę paliwa zakładając, że turbina wytwarza właściwe ciśnienie. Pompa nie koryguję dawki na podstawie ciśnienia w kolektorze.
Po wymontowaniu turbiny nie widać uszkodzeń mechanicznych i nie ma luzów, w warsztacie naprawczym odradzono mi wykonanie naprawy.
Prawdopodobnie w tych silnikach turbiny są zbyt mało wydajne bo wielu ma ten sam problem.
Po żniwach mimo wszystko oddam turbo do regeneracji, bo praktycznie wszystko jest zrobione oprócz tego.

#7 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 08:09

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Jacek23 dzięki za cenne informację :)
Próbowałeś delikatnie przyśpieszyć albo opóźnić zapłon .Ja mam to w planie zrobić ponieważ jak miałem w Marcatorze podobny problem
z kopceniem to ta regulacja pomogła mi.
Też mi się wydaje że to jednak wina turbiny .Żyje po prostu własnym życiem i jest nie zależna od pompy .

Edytowany przez Vril, 01 lipiec 2013 - 08:09.

#8 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:25

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach U mnie obroty falowały przerywał i kopcił bo elektryczna pompka paliwowa nie chodziła. Dzisiaj grzebałem przy tym ze 2 godziny a tu bezpiecznik spalony ;] Jak myślicie jakim cudem silnik chodził ??? :D I jeszcze jedno w perkinsie jest korektor dawki paliwa ten zależny właśnie od doładowania

#9 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 15:22

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach kamil ale niektóre silniki Perkins te starsze nie mają korektora -mój także .
Turbina chodzi bo chodzi .

#10 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:25

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Rozumiem, ja mam ten chyba nowszy 1006.6 t ( czy coś takiego ). Nie wiem czy tak powinno być, ale turbina mi wyje przy full obrotach a nie tak ładnie gwizda. Jak jest u ciebie ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 06:32

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach U mnie to w ogóle jej nie słychać .

#12 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 16:33

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach W trakcie żniw starałem się rozkminić przyczynę dymienia i powiem, że z dobrym skutkiem.
Tak jak wcześniej pisałem pompa wtryskowa była naprawiana, koszt 1800 netto. W trakcie naprawy wyszło, że jest za niskie ciśnienie przetłaczania. Jest to ważny parametr bo bez tego nie działa przestawiacz kąta wtrysku. Wtryski były dobre. Często w tych pompach przestawiacz się zacina i jest to główna przyczyna dymienia. Po zamontowaniu pompy i pierwszej pracy w polu stwierdziłem, że dymienie zmniejszyło się o ok. 80% ale nadal było. Kąt początku wtrysku ustawiłem na oko bo nie ma znaków na kole.
Po lekkim opóźnieniu kąta dymienie wzrosło. Następnie metodą prób i błędów przyspieszyłem kąt, aż do ustąpienia dymu. Silnik pracuje nadal miękko a ciśnienie doładowania pod obciążeniem jest 0,4 - 0,5 bar. Jest to nadal za mało ale już dobrze.
Ważne aby warsztat naprawy pomp zmierzył czy przestawiacz reaguje na wysokich obrotach i muszą naprawę wykonać zgodnie z kartą technologiczną dla tej pompy.
Zużycie paliwa zauważalnie spadło.Średnie zużycie na ha 14l.

#13 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 22:02

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach A ile wam tak bierze oleju ten perkins po całej dniówce roboty, bo u mnie tak ok 1,5 l na dzień czy to nie za dużo?? Silnik aż tak bardzo nie kopci, zależy kiedy ;D

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2013 - 22:10

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Ciężko określić, czy to nie za dużo. Kiedyś za normę było przyjęte zużycie oleju do 2% względem spalonego paliwa. Zużywanie oleju ponad 2,5 % kwalifikowało silnik do naprawy.

#15 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 19:11

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach 1,5l ? ale caly dzien od rana do nocy? tak czy siak to troche duzo

#16 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 15:22

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Od śniadania do wieczora :D Fakt to jest trochę dużo ale zawsze jak na następny dzień sprawdzam to stan jest ok 1 mm poniżej minimum. Taki stan jest zawsze po robocie, mi się wydaje że on pali olej powyżej min aż właśnie do takiego stanu :o . Mimo wszystko nie odważyłem się nie uzupełnić oleju do 3/4 stanu ^^ bo niech jeszcze bardziej spadnie to można silnik zatrzeć :wacko: więc lepiej nie ryzykować. Przez takie dolewanie można już oleju nie wymieniać bo jest świeży na bieżąco :lol:

#17 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:30

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach

W trakcie żniw starałem się rozkminić przyczynę dymienia i powiem, że z dobrym skutkiem.
Tak jak wcześniej pisałem pompa wtryskowa była naprawiana, koszt 1800 netto. W trakcie naprawy wyszło, że jest za niskie ciśnienie przetłaczania. Jest to ważny parametr bo bez tego nie działa przestawiacz kąta wtrysku. Wtryski były dobre. Często w tych pompach przestawiacz się zacina i jest to główna przyczyna dymienia. Po zamontowaniu pompy i pierwszej pracy w polu stwierdziłem, że dymienie zmniejszyło się o ok. 80% ale nadal było. Kąt początku wtrysku ustawiłem na oko bo nie ma znaków na kole.
Po lekkim opóźnieniu kąta dymienie wzrosło. Następnie metodą prób i błędów przyspieszyłem kąt, aż do ustąpienia dymu. Silnik pracuje nadal miękko a ciśnienie doładowania pod obciążeniem jest 0,4 - 0,5 bar. Jest to nadal za mało ale już dobrze.
Ważne aby warsztat naprawy pomp zmierzył czy przestawiacz reaguje na wysokich obrotach i muszą naprawę wykonać zgodnie z kartą technologiczną dla tej pompy.
Zużycie paliwa zauważalnie spadło.Średnie zużycie na ha 14l.

Hej
Móglbyś napisać gdzie naprawiałeś pompę wtryskową i czy zabierałeś sie za turbo?

#18 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:09

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Witam,ja dawałem do regeneracji w bobrowie, to są okolice brodnicy, od kilku lat od nas wszyscy tam dają do naprawy i bardzo ich chwalą i powiem że też jestem zadowolony bo kopcenie po naprawie pompy ustąpiło, ponadto silnik pięknie i równo pracuje i bardzo szybko wchodzi na obroty, poprzednio był drętwy, wolno się wkręcał na obroty, a kopcił i nierówno chodził na pełnych obrotach aż rzucało całym silnikiem, palił paliwa przedtem jak smok wawelski, narazie nie wiem ile teraz bedzie brał paliwa, ale mam nadzieje że będzie w rozsądnej normie się utrzymywał :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:54

Claas 88 Perkins-Przybywa oleju oraz kopci na wysokich obrotach Dzięki za inf. bo rozmawiałem z gościem i mówił że kiedyś od VW zawoził gdzieś między Brodnicę a Kowalewo. Być może tam.