Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#161 Share tobi25

tobi25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rozległe

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:19

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mój ciągniczek ma 25 lat wolno liczy i ma ponad 3600 mtg silnik pędzi bez większych remątów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 02:33
  •  

#162 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:45

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika a te wszystkie przebiegi MTG to zasługa świetnych silników MMZ

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#163 Share paszko5

paszko5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2011 - 01:16

Piszcie tutaj ile wytrzymaly wasze silniki 3000 to duzo?

Mój ma 8300 mtg rok prod 1977- wmienione swiece żarowe 2x

#164 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 10:09

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika czy na mtz z 1997 roku 2930 mth to troche nie za dużo.

#165 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:20

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Mój 2006r-2600mth porównaj sobie.

#166 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 23:41

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika hodowca, zkaładam że masz belarusa z elektronicznym licznikiem który bije szybciej godziny. w MTZ na 1 mth to 2 godziny w agregacie dobrze musiałem latać 1600-1700 obr :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#167 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 23 lipiec 2011 - 10:17

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika ja mam MTZ1994 4000mtg i silnik lata bez zarzutu tak jak i reszta

#168 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:50

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika A ja nie wiem co wam sie w tych MTZ-ach podoba. Cóż ostatnio jeździłem u kolegi cały dzień w sianokosach Pronarem 82SA czyli wolnossący 81 Km. przebieg 800mth Silnik jest po prostu muł. W orce jest spoko, ale ładowacz czy transport...jeszcze ta skrzynia :lol: przez godzine się uczyłem i klełem na żywe kamienie o co tu chodzi w tych biegach :P w koncu sie nauczyłem ale to najgorszy bajzer z tymi biegami w tych ciągnikach jakie kiedykolwiek człowiek wymyślił. Jeszcze co do silnika, serwis wymieniał tłoki, tuleje po prostu kapitalke na gwarancji przy 100mth, przytarł się z nieznanej do dzis przyczyny :lol: w zime niemożliwe aby go odpalić poniżej -1 stopnia. świece nie pomagają a są sprawne(płomieniowa). WOle 20 letniego renaulta. kolega zreszto też bo on ja i ja mamy renaulty o przebiegach silników pow.8tys mth i jest jak nówka.

#169 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 15:37

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika pronar to pronar. A nie wiem jaki bajzel z biegami. Ja wsiadłem i już wiedziałem o co chodzi. I silnik muł? :lol: Widać że to to kolegi twojego to złom

#170 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2011 - 22:10

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika starsze MTZ-ty prod. białoruskiej były spoko, ale PRONARY :lol: w mojej okolicy było ich kilka sztuk, kilka lat temu bodajrze 2003-2004 była jakaś promocja i brali ich ludzie szybko, ale szybko też później sie pozbywali :( ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 02:33
  •  

#171 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 22:33

pronar to pronar. A nie wiem jaki bajzel z biegami. Ja wsiadłem i już wiedziałem o co chodzi. I silnik muł? :lol: Widać że to to kolegi twojego to złom

No kolego jak twierdzisz że w mtz82 biegi dobrze wchodzą to ja nie wiem czym Ty wcześniej jeździłeś, 9 wyje jak szalona i to chyba w większości rusantów no i nie mów, że skrzynia nie lubi sobie zgrzytnąć. Zetor ma u nas już sporo wylatane no i ma swoje lata ale żeby coś zgrztnęło przy włączaniu biegów to niemożliwe. Dodam jeszce, że kwestia wprawy nie ma tu większego znaczenia.

#172 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:52

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Mam tzt-ta z 92 i jakoś nie zauważyłem żeby 9-ka wyła jak szalona. Jest głośniejsza ale bez przesady. Starsze mtz-ty miały w skrzyni hamulec wałka jak dobrze ustawisz to nie ma prawa zgrzytać przy pierwszym wbijaniu biegu, ja go nie mam i faktycznie jak zapinasz bieg to lekko zgrzytnie. Ale można odczekać chwile na wciśniętym sprzęgle i wchodzi bezproblemowo. Przy przełączaniu wyżej w czasie jazdy albo redukcji prawie się nie zdarza żeby coś zgrzytało. Tutaj wprawa pomaga i opowiadanie że nie ma to znaczenia to bzdura. Niestety... wyżej trzeba wysprzęglać na dwa razy a redukcja przegazować taki urok i. Nie tylko mtz ma taką skrzynie to bolaczka każdego innego ciągnika z niesynchronizowaną skrzynią. Czy biegi ciężko chodzą to trudno powiedzieć. Mam dzwignie wydłużoną o jakieś 10-15 cm i chodzi dobrze. O wiele lepiej niż np. w 330, ale gorzej niż w zetorze.
KPK Kumurun Team

#173 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:40

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika nie ma wytrzymalszej maszyny od MTZ prosta w budowie i chodzi lata

#174 Share Lech12

Lech12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 18:57

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja zrobiłem prawie 9 tyś mtg i silnik pracuje bez zarzutów podobnie jak reszta

nie ma wytrzymalszej maszyny od MTZ prosta w budowie i chodzi lata

#175 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:29

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Silnik jest nie do zarżnięcia i jak na te 82 km to naprawde może wiele. Co do szkrzyni, to czytając niektóre posty śmiać mi sie chce. Trzeba byc nadzwyczaj tempym żeby jeżdząć dłuższy czas nie pojąć biegów, przecież to żadna filozofia, a jeśli ktoś ma na tyle malo rozumku, żeby zapamiętać położenie dzwignie na poszczegónych biegach, to już nie jest raczej wina ciągnika, tylko nieudolnego kierowcy. Zgrzyt?? Zdarza sie jak w każdym mechanicznym ciągniku bez synchro, ale żeby zawsze no to już przesada i znów trzeba by było sie czepić kierowcy. Dla mnie jak za te pieniądze, nie potrzeba nic lepszego i mimo tego ze posiadam ciągnik zachodni, nie wyobrażam sobie pracy zachodnim w takich warunkach w jakich potrafi chodzić Mtz. Fakt rusek ma swoje uroki, ale to chyba jak każdy ciągnik, bo ideałów nie ma. Mimo wszystko uważam że jeśli ktoś szuka taniego, łatwego w naprawie, mocnego i zarówno prostego w obsłudze ciągnika to tylko MTZ, no i odpowiednio eksploatowany odwdzięczy sie bezawaryjnością.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#176 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:46

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika W MTZ z lat 90-tych jak jest włączany wom 1000 to szarpie maszyną i jak się wyłącza to momentalnie hamuje,one tak mają czy ten egzemplarz ma coś nie tak?

#177 Share Lech12

Lech12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 21:37

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Można troche delikatniej włączyć i tak samo delikatnie wyłączyć ale generalnie one tak mają najlepiej by maszyna była wyposażona w sprzęgło jednokierunkowe w zasadzie wszystkie maszyny posiadające dużą bezwładność na wałku takie mają

W MTZ z lat 90-tych jak jest włączany wom 1000 to szarpie maszyną i jak się wyłącza to momentalnie hamuje,one tak mają czy ten egzemplarz ma coś nie tak?

#178 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:02

No kolego jak twierdzisz że w mtz82 biegi dobrze wchodzą to ja nie wiem czym Ty wcześniej jeździłeś, 9 wyje jak szalona i to chyba w większości rusantów no i nie mów, że skrzynia nie lubi sobie zgrzytnąć. Zetor ma u nas już sporo wylatane no i ma swoje lata ale żeby coś zgrztnęło przy włączaniu biegów to niemożliwe. Dodam jeszce, że kwestia wprawy nie ma tu większego znaczenia.

tylko taki zetorek jak by tyle w pizde dostał co rusek to by się dawno rozsypał
ruskie są porządne maszyny aby tylko lepszą kabinke i siedzisko wstawic żeby wygoda była
a w zetorze też wyje most tylko nie słyszysz w kabinie tak bo pod kabiną gąbką jest wyłożone
a jak ktos sprzęgła nie umie używac to mu skrzynia zgrzyta

#179 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:14

A czy ja napisałem że wchodzą bez zgrzytu? Czytac nie uczyli pani polonistka zmarła? :lol: Tylko mówiłem że pierwsze wejście i kapowałem biegi a nie jak niektóre bezmózgi nie kapują po prostu tam 3 szosowa jest nazwana 6 i tyle <_< A no i zgrzytac nie zgrzytają aż tak jak ty to widze mówisz i nie zawsze. Czasami lekko zgrzytnie czasem wejdą jak w masło. A jak komuś zęby wylatują to albo nie ma sprzęgla albo jest totalnym kretynem i idiotą bo w każdym ciagniku idzie zminimalizować zgrzyt albo całkiem zniwelować zasami w transporcie. Ale ja przełącze z przyczepą od 5-8 bez zgrzytu B) i wejdą jak w masło 9 inna bajka duża różnica prędkości i koła zębate nie zgrywaja się zbytnio

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 22:22

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika jankoursus-"tylko taki zetorek jak by tyle w pizde dostał co rusek to by się dawno rozsypał"
Oj kolego nie porównuj zetora do belarusa bo to zupełnie co innego tak jak zetor i jd albo df czy choćby same też przepaść. I nie mów, że by sie rozsypał bo wiem na przykładzie naszego, że nie przy obciążeniu się nie "rozsypuje". Taśma od Womu sie ślizga to do czego taki ciągnik sie nadaje? Kto u nas ma to mówi o tym problemie. Oczywiście nie mówie tu o ciaganiu rozrzutnika 3.5t i to od czasu do czasu tylko o jakimś konkretniejszym sprzęcie. Większość sprzetu który się używa to wymaga dobrego sprzęgła a nie takiej lipy.W tych nowych wykonanie w kabinie to pozklejane wszystko dosłownie na śline, na dole ta okładzina to od razu odłazi kierownica to jakoś tak wysoko. Maska blaknie szybko no i cena też już nie jest konkurencyjna co najważniejsze. Gdyby cena była taka jak ze 2 lata wstecz to można by na to przymknąć oko ale dając powyżej 110tys za ciągnik to juz można wymagać choć to minimum.

UrsusCzesio- proszę bez aluzji co do mojego wykształcenia a raczej skupić się na sobie :).I kolego czemu Ty sie tak od razu napinasz jak ktoś kieruje w strone sprzętu który masz uwage? Popracowałeś troche jako pomocnik pomocnika pomocnika majstra w "serwisie" i wszystko wiesz najlepiej. Troche pokory bo na tym forum jest sporo ludzi którzy mają naprawde dużą wiedzę o mechanice a tak sie nie unoszą. A takie odzywki w Twoim stylu to w podstawówce są nawet nie na miejscu. I jeszcze jedno jak piszesz, że koła zebate się nie zgrywają zbytnio to co to ma być? Skrzynia nie zgrzyta ale koła zebate się nie zgrywają zbytnio? :). Ja właśnie o tym pisałem poniekąd, za duża różniaca w przełożeniach to jak to ma dobrze chodzić? Jedyne co mi sie podoba w tych ciągnikach to to, że są naprawde oszczędne w czym deklasują zetora.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 17 wrzesień 2011 - 22:33.

Dodaj odpowiedź