Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:00

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ale czym tu się podniecać ? 6k mth to niektórzy w 5 lat zrobią, a światowa najwyższa półka to ponad 20-25k mth a tyle żaden mtz nie wytrzyma ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 15:19
  •  

#22 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 21 styczeń 2008 - 09:17

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Artek Tylko weż pod uwagę to że mtz na 1 mth musi chodzić ponad 2 godziny wiec jak ma 6 tyś to pomnóż sobie razy 2 lub 2.5. A 25 tys mth bez remontu to nie wychodzi zeden ciągnik nawet zachodni.

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 09:46

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika 1mht= ponad 2 h tylko na jakich obrotach? 1400? Skoro silnik jest tak trwały to dlaczego całej reszty nie potrafili tak samo dobrej zrobić ?

#24 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 10:05

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika @Arek kazdy kij ma dwa konce i tak samo jest z ciognikami ;)

#25 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:21

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Zgadzam się z rinem. Mój Mtz też tak liczy, w np. prasie zwijającej, a więc nie na małych obrotach. Silnik jest trwały i mocny, może właśnie zamocny do tej skrzyni, chociaż ja tam na skrzynie nie narzekam, wymieniałem tylko raz łożysko, więc to chyba raz na 12 lat może się zdarzyć.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#26 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:52

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Po jakim przebiegu wymieniałeś to łożysko ?

#27 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:07

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Po 2,5 tys. mth, czyli tak naprawde po jakiś 5-6 tys. Jak te silniki bylyby takie złe to by ich niemcy do pokosówek nie wzieli.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#28 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 09 luty 2008 - 13:18

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika silnik mtz wytszyma spoko przy normalnej eksplatacji 10 tys mtha to twarde silniki wiem bo mam niezłe katusze moze przetrwac

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 22:42

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Nie wiem ile wytrzyma ,kiedyś czytałem o 6000mtg ,czy to dużo czy mało -chyba dużo ,mój pierwszy MTZ z 1987 r ma dziś 2100mtg i zawsze licznik był sprawny a przez 20 lat był podstawowym ciągnikiem do uprawy ok 27 ha.Silnik pracuje idealnie i jest niedotykany od nowosci.Zakładając ze producent mówił prawdę to przy takim areale powinien starczyć na ok.60 lat.Pewnie to mało w porównaniu do szanowanych marek, ale ja tego nie dożyję i mi to starcza.Pozdrawiam..

#30 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 11 luty 2008 - 00:30

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika cześć ja mam mtz 82 z96r ma 3000 mg pracuje na 65 ha i jak narazie zmieniłem tylko opony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 15:19
  •  

#31 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:55

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Moim zdaniem to zależy jeszcze od tego kto jak dba o sprzęt bo jak ktoś niezna pojecia "wymiana oleju" a niestety takich nie brakuje to długo im ciągnik nie wytrzyma.

POZDRO

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2008 - 15:17

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Jak ktoś nie ma pojecia ,to zarznie najlepszy cud techniki.Silniki MTZ słyną z tego że są trudne do zajechania przy odrobinie dobrej woli.Ciągnikom wyposażonym w ten silnik można wiele, zarzucić jednak sam zespól napędowy, nie przesadzając, nie ustępuje konkurencji i to tej z najwyższej półki.Wynika to z jego sprawdzonej konstrukcji,prostoty i braku ingerencji ekonomistów(koszty produkcji).

#33 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 12 luty 2008 - 16:11

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Silniki MMZ są trwałe i mocne. Świetnie współpracuje ze skrzynią i mostami carerro w moim Farmerze. W porównaniu do mtz w farmerach podniesione są obroty max. do 2600.

#34 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 luty 2008 - 19:26

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika ;) SILNIKI MMZ TO TRWAŁA I SOLIDNA KONSTRUKCJA,KTÓRA PRZY WŁAŚCIWEJ EKSPLOATACJI SPOKOJNIE WYTRZYMA 9000 MTG.

#35 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 luty 2008 - 19:32

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika 1000mtg....tyle samo gdzies co miraska m-f ;)

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 21:06

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Wiele mozna zarzucić ciągnikom MTZ ale jedno jest pewne ,jeszcze długo,długo ,długo Zetor nie wyposaży swojego produktu w równie żywotną jednostkę napędową jak ta ,rodem z Białorusi.Uwierzę w wyższość Zetora w każdym podzespole za wyjatkiem silnika .W najlepszym wypadku silnik Zetora wytrzyma 50% tego co MTZ .

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 21:11

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

#38 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 luty 2008 - 07:58

Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

Polak jak chce to może...nawet mtz-zeta popsuć...reguła jest prosta, każdy ciągnik jeżeli ma nam służyć długie lata potrzebuje opieki, a oszukiwania silnika na wymianach oleju w dodatku kupowanego luzem z beczki bo taniej, kończy się takimi historiami, że silnik kopci bierze olej i tego typu podobne historie...mój sąsiad zajeździła w ciągu dwóch lat na 8ha dwa mtz-ty 52, wydaje się dużo....ale dodam, że przed nimi miał c-360 (conajmniej 4 kompletne i wielokrotnie miały zmieniane silniki) i zdarzała sie potrzeba, że w sezonie bez dwóch poważnych remontów się nie obyło, czyli z prostych obliczeń wynika, że mtz wytrzymuje conajmniej dwa razy tyle co c-360. ;) Historia jest całkowicie prawdziwa, a wszystkich niedowiarków zapraszam do siebie, chętnie im udowodnie :D

#39 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 luty 2008 - 11:38

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja posiadam MTZ-ta z 96r i na silnik i skrzynię nie narzekam ale miałem trochę problemów z hydrauliką i przednim mostem.Parę lat temu jeden z naszych pracowników jeździł cały dzień bez wody w chłodnicy i pod koniec dnia się skapnął że temperatura trochę za wysoka,nalał wody i ciągnik do dzisiaj śmiga bez żadnego remontu, ma nakręcone 2100mg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2008 - 16:09

Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

koparko ładowarki na mtz??? czy chodzi ci o białoruśki bo one maja silniki jumz a nie mmz. A z żywotnością to naprawde sa bardzo wytrzymałe jednostki, a jak twój sąsiad kupuje złomy to już inna sprawa.....

Dodaj odpowiedź