Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:17

silnik jest po remoncie wraz z szlifem wału a podczas nagłego hamowania dzieje sie to co widać na filmiku czyli nagły spadek cisnienia apo chwioi dopiero wraca do normy.
co sie dzieje?

z góry wszystkim dzięki za wszelkie porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 16:42
  •  

#302 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:50

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Mi też się tak działo. Jak jechałem na obrotach i spuściłem gaz to zapalała się kontrolka i spadało ciśnienie na zegarze. Z ciekawości sprawdziłem olej jak piszą w instrukcji po 15 minutach od zgaszenia. Było mało. Po długim postoju ciągnika oleju buło na max.
Dolałem stan po 15 min od zgaszenia i przeszło mu. Spróbuj.
KPK Kumurun Team

#303 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2013 - 23:05

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Olej ucieka spod smoka, niski stan oleju, brak blach w misce, pęknięta rura smoka, lub kiepski olej. Przerabiałem ten problem i winowajcą był Tedex z beczki.

#304 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:40

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika zaczne od wymiany oleju bo był kupiony luzem z beczki :( a jaki proponujesz ? jakiej firmy itp?

z góry dzięki

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 sierpień 2013 - 22:26.
Cytowanie poprzedniego posta

#305 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:16

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika 15w40 do diesli mocno obciążonych klasy CF w górę , Elf, Castrol, Mobil, filtr czyszczę co drugą wymianę, na lepszym oleju o wiele mniej się zakleja.

#306 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 15:06

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika?

Według producenta ciągnik powinien pracować do remontu 12 000 mth, lub 10 000 mth zależnie od wersji , -ale nie mogę znaleźć gdzie to wyczytałem.
Dla Jumza 6akl/akm 12 000 mth http://www.avtomash....ed/umz/umz6.htm
W praktyce, wiadomo - wynik zależy od szczęścia i podejścia użytkownika do sprzętu.

#307 Share 360i82Sa

360i82Sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2013 - 16:50

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika 3000 tys to malo jak na MTZ-a, kumpla 914 ma nabite 5600 i jeszcze nie miala remontu

Olej ucieka MTZ slyna z tego

#308 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:06

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Powtarzasz historie zasłyszane z eteru. Sugeruj się doświadczeniem a nie plotkami. Nie będę wspominał z grzeczności że mam mtz-ta i jakoś się nie leje.
KPK Kumurun Team

#309 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:47

Olej ucieka MTZ slyna z tego

Chyba Twój (jeżeli posiadasz) z tego słynie. Jak ja swojego kupiłem to właściciel mówił, żebym nie patrzył na wycieki bo tu się nic nie da zrobić to tak ma być i że to rusi musi ciec. Trochę pracy i poświęconego czasu i jakoś nic nie cieknie.

KPK KUMURUN TEAM

#310 Share multi7

multi7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 09 listopad 2013 - 20:01

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika znajomy jeździł mtz 82 produkcji z lat 80 i zrobił na orginalnym silniku ponad 12000 mth zanim poszedł do naprawy głównej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 16:42
  •  

#311 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 02:11

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mtz ma twarde silniki, ciezko je skonczyc normalna praca trzeba sie naprawde postarac

#312 Share faja15

faja15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 08:21

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Mój MTZ 82 z lat 80, przy 9500 mtg naprawa głowicy i wimiana końcówek wtryskiwaczy. Dodam ze brak progów na tulejach. Obecnie 13000 mtg iśmiga ze az miło,
chdzi o śilnik ,bo reszta wiele pozostawia do życzeni ,poruwnując zachodnie ciągniki.

#313 Share andrevt

andrevt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 10:39

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Miałem do czynienia z trzema MTZtami i miały po 6700 Mth drugi miał 5000Mth atrzeci to Pronar 82 A ktory ma niecałe 2000 Mth i w zadnym silnik nie był remontowany za to skrzynie biegów wszystkie musiałem robić.
Dodam ze nie mam pojęcia jak były traktowane wcześniej.

#314 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 07:14

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Jestem w trakcie remontu silnika, na starych tłokach był tylko jeden pierścień olejowy a w nowym komplecie są po dwa pierścienie. Znajomy twierdzi żeby nie zakładć tych dolnych ponieważ pogorszy się smarowanie tulei. Co o tym myślicie. Dziękuje.

#315 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 07:32

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Nie słuchaj znajomego. Większość mtz-tów ma po pięć pierścieni i żaden z tego powodu się nie zatarł.

Edytowany przez seweryn20, 13 listopad 2013 - 07:36.

KPK Kumurun Team

#316 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 06:34

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Aktualnie jestem po remoncie silnika. Nie wiem ile dokładnie miał mth ale założyłem tak jak Seweryn 20 pisze na 5 pierścieni. Stare tuleje i tłoki były w bardzo dobrym stanie.

#317 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 listopad 2013 - 19:16

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika ja tez mam po remoncie na 5 pierścieni ale jak go kupiłem to robilem remont silnika bo wyzucal kolektorem ale pewnie poprzedni wlasciciel nie dbal o to jest po 3 latach od remontu i ani grama oleju nie bierze a od wiosny do jesieni chodzi codziennie

#318 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 11:49

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ile trzeba zrobić mtg żeby się dotarł po generalnym remoncie?

#319 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:54

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Z tego co mechanik mi mowil to 30 mtg i wymiana oleju oraz dociagniecie głowicy a potem mozna smigac w nstrukcji pisze ze do 100 mtg się dociera ja po 30 w prase puscilem i jednorzedowke i jest ok ale belarusy licza inaczej od starszych mtz-ow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share adrianlukaszlagoda

adrianlukaszlagoda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 13:49

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja posiadam Mtz 550 i dochodzi do 10 tyś Mtg i trzeba by zrobić kapitalny remont ciągnika , ponieważ pękła głowica , skrzynia też się zaczęła sypać i nawet tylny most się rozwalił

Dodaj odpowiedź