Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#281 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:27

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Chyba że ktoś do ciągnika założy silnik z samochodu starego.
Najpierw dowiedz się na czym polega wtrysk bezpośredni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 18:28
  •  

#282 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:31

Chyba że ktoś do ciągnika założy silnik z samochodu starego.
Najpierw dowiedz się na czym polega wtrysk bezpośredni.

kolego nie próbuj mnie uczyc co to jest wtrysk bezposredni ok ?
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 25 styczeń 2013 - 10:41.
cytowanie poprzedniego posta

#283 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:40

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Więc dlaczego zadajesz takie pytania.
Spotkałeś się a wtryskiem pośrednim w ciągnikach?

#284 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:56

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika no nie ale moze jest jakis
a w dt75 nie ma czasem ?
w silnikach z wtryskiem posrednim jest trudniejszy rozruch zima a dt75 ma dodatkowo benzynowy silnik rozruchowy i to by tłumaczyło dlaczego jest tam silnik benzynowy do rozruchu
no ale nie wiem
niech sie wypowiedza ci co wiedza

#285 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7589 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:52

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dt-75 ma bezpośredni wtrysk paliwa. A silnik spalinowy do rozruchu temu że w tamtych latach w choćby w syberyjskich warunkach zapalenie diesla to nie było takie chop siup. Zresztą nie tylko ruski miały spalinowy rozrusznik. Większość amerykańskiego sprzętu budowlanego tak była palona.
Rozruch silnika z pośrednim w zimie jest łatwiejszy a nie trudniejszy. Z racji najbardziej skutecznego sposoby podniesienia temperatury sprężonego powietrza w komorze spalania bezpośrednio przez świecę żarową do niej włożoną.
Osobiście nie znam żadnego silnika ciągnikowego z pośrednim wtryskiem co nie znaczy że nie ma.
KPK Kumurun Team

#286 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:02

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ciągnik z wtryskiem pośrednim fabrycznie nowy: http://www.pronar.pl...onar_kioti.html

Silnik w MTZ 50 też miał wtrysk pośredni

Edytowany przez LowRider, 25 styczeń 2013 - 11:05.

#287 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:32

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika @seweryn20
ale tu chodzi o to ze silnik ma zapalac bez zadnych grzałek ani swiec zarowych a wtedy zawsze predzej odpali silnik z wtryskiem bezposrednim niz z posrednim i tego nie przeskoczysz

#288 Share mkmaciek16

mkmaciek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:13

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika silnik w mtzecie jest nie do zajechania wytrzymuje przeszło 10000 mtg

#289 Share mkmaciek16

mkmaciek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:36

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika silnik mtz więcej niż sobie myślisz

silnik mtz wytrzyma więcej niż sobie myślisz

#290 Share maxtronix

maxtronix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:07

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika No niestety, te nowe na pewno tyle nie wychodzą, wiem bo mam takiego z 2007r. Co prawda ma on tylko 900mth, ale nawet mechanik gwarancyjny stwierdził, że to już nie jest ten materiał co kiedyś. Niestety te nowe palą dużo więcej na tych pompach MOTOPAL, ja swoim spalę na 1ha orki 17l a kolega moim pługiem tylko 9 litrów swoim starym mtz-em i się śmieje ze mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 18:28
  •  

#291 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2013 - 14:23

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika silnik to mocny ale sprzęgło to po 1100mth do wymiany rocznik 2005

#292 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 09 luty 2013 - 16:43

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Witam mam 82.1 od 2006 r Tur od końca 2007 r stan licznika mtg 2 500 ( w praktyce ponad 3 000 mtg bo przez ok rok nie wskazywał obrotów awaria alternatora ) z turem ok 2 000 mtg i SPRZĘGŁO NOMINAŁ tylko drążek rozkręcam aby zmniejszyć skok jałowy , Hydraulika bez zarzutu ( nie poci się, blok sprzęgła suchy ) kiedyś tam walnął mi przewód od wspomagania , i w tamtym roku rozsypał mi się krzyżak od napędu osi przedniej ( Nowy krzyżak polskiej produkcji ok 60 zł a cały przekaźnik oryginał MTZ 120 zł więc kupiłem ten drugi ) i drobny problem z elektryko . Cięgnik ten sobie chwale biegi działają bez zgrzytu (18/4) bo to trzeba umieć jeździć !!!! Silnik super trochę sączy się oleju z uszczelki pod głowico ( pewnie wystarczy dokręcić śruby kluczem z ograniczeniem momentu obrotowego - Nm . I przy okazji wyreguluje zawory bo od nowego nie zaglądane. Ciągnik z łatwością wytrzyma do 10 000 mtg jeżeli będziemy o niego dbali wymieniali olej na czas , smarować wszystkie punkty smarne , i najważniejsze !!! Nie jeździć agresywnie mało gazu spokojnie spuszczać nogę z sprzęgła i tak dalej . Nie dam rady opisać wszystkiego ale kiedy sam założę post jak jeździć MTZ - em by długo się nim cieszyć : P

#293 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:27

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika W moim pierwszym MTZ-cie silnik wytrzymał ponad 16 000 mth bez remontu... tylko pompa paliwowa i wtrzyski były robione. po 16 000 mth była robiona głowica :) ale mój MTZ pracował w lesie i rocznie robił 2000mth
W MTZ-ci silnik to najwytrzymalsza część :D
KPK Kumurun Team

#294 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 luty 2013 - 00:07

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja mam swojego 1025 już 3 lata prawie 600 MTG nic nie było robione, pracuje na 50 ha, spalanie nie jest aż takie duże jak mówicie. Agregowany jest z aktywnym zestawem uprawowo siewnym i pługiem 4x40. Jedyny mankament to skrzynie biegów nie nadające się do transportu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#295 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 22 luty 2013 - 08:45

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja miałem mtz 1025 i miał ponad 5 tyś mgh. Nic nie robione tylko filtry i raz sprzeglo

#296 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 23 luty 2013 - 15:40

No niestety, te nowe na pewno tyle nie wychodzą, wiem bo mam takiego z 2007r. Co prawda ma on tylko 900mth, ale nawet mechanik gwarancyjny stwierdził, że to już nie jest ten materiał co kiedyś. Niestety te nowe palą dużo więcej na tych pompach MOTOPAL, ja swoim spalę na 1ha orki 17l a kolega moim pługiem tylko 9 litrów swoim starym mtz-em i się śmieje ze mnie.

jak się kupuje mtz z pronaru to i inny materiał kup se orginalnego mtz 82.1
KPK Kumurun Team

#297 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:52

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika cos w tym chyba jest bo u mnie w okolicy jeden ma pronara a drugi ma belarusa, obydwa brane jako nowe to ten pronar to chodzi jakby kowal w silniku młotem walił a ten belarus to całkiem całkiem, dzwiek silnika ma ok
to takie moje spostrzeżenia

#298 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:00

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Witam właśnie robię mały remoncik w moim mtz 82 91r. przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą (troche sie pociła ) przed zdjęciem głowicy sprawdzałem cisnienie na tłokach wszystkie miały po 24 ale po zdjęciu głowicy wyszło że jeden pierscionek pękł i porysował tuleje(,chyba ktoś go przedemna przegrzał) ,wymiana tulei i nowe pierścienie reszta części, tuleje panewki głowica jak nowe zero zużycia ciągnik ma 22 lata na zegarze 1800 mtg.myśle że jak na swój wiek trzyma się nieżle i jeszcze długo pochodzi

#299 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:00

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika witam

poszukuję w okolicach Kalisza woj.wielkopolskie warsztatu zajmującego się remontami silników do mtz wraz z szlifem wału

z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 10 maj 2013 - 18:03

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Byłeś w Biskupicach Ołobocznych? Nie wiem czy wykonują szlif, ale kiedyś prowadzili serwis ciągników MTZ PRONAR kiedy znajdował się tam jeszcze punkt sprzedaży tych ciągników. Teraz pozostał sam warsztat i sklep z częściami do MTZ.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Dodaj odpowiedź