Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 21:04

Jeden taki koleś u mnie w okolicy znający się na elektryce tylko pijak, mówi że już zaciera ręce i aby patrzeć jak to wszystko szlak trafi i w tedy on wkroczy i będzie przerabiał na stary typ czy tam na krótko.

Jest w Polsce całe mnóstwo 20 i ponad 20to letnich fergusonów i innych ciągników z EHRem, półbiegami i innymi wynalazkami i jakoś na potęgę się to nie sypie. A jak już coś nawali to kumaty elektryk bez problemu naprawi czasami szybciej i taniej niż fachowiec remontuje np. taki rozdzielacz podnośnika w mtzecie czy innym ursisie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 17:23
  •  

#262 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 07:57

Hahaha :lol: dobre to je :lol:

Skąd wiesz że MTZ ma bezkonkurencyjny uciąg i najniższe spalanie :blink:

Z tego co się orientuje to chyba T6010 kosztuje poniżej 200 000zł :P
I wytłumacz mi proszę jaką ty tam widzisz guzikomanie? :blink: Kilka dźwigni :D w najprostrzej wersji chyba nawet EHR-u niema :P

Czuję się osaczony :lol: chyba za mocne słowa padły z mojej strony, ale nie wycofam się z nich. Jeździłem t6010 to wiem jakie to jest, dla jednych będzie dobre ale to było moje zdanie. A co do ceny to zanim weszła chyba seria t6 i inne "t" to kosztował tyle na pewno, przynajmniej Plus o którym napisałem, a nie najuboższa wersja.
Co do uciągu czy tam spalania - może są wyjątki, Bogiem nie jestem i wszystkiego nie można wiedzieć, bo człowiek by zgłupiał, ale wiem od użytkowników którzy kupili belarusy i mając też przy tym inne ciągniki, nawet od serwisantów tych sprzętów. Zresztą za te cene...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#263 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 13:32

Jest w Polsce całe mnóstwo 20 i ponad 20to letnich fergusonów i innych ciągników z EHRem, półbiegami i innymi wynalazkami i jakoś na potęgę się to nie sypie. A jak już coś nawali to kumaty elektryk bez problemu naprawi czasami szybciej i taniej niż fachowiec remontuje np. taki rozdzielacz podnośnika w mtzecie czy innym ursisie.

Zapewne sama elektryka w naprawie nie bedzie aż taka droga, ale tak kolorowo do końca tez nie jest. Bo masz półbiegi masz tarczki, za cene pakietu tarczek do takiego MF masz kapitalny remont skrzyni w MTZ-cie. Sam mam zarówno MTZ-ta i od niedawna NH na elektryce, co prawda nie naprawiałem go jeszcze, ale w cenach sie orientuje. Głupi czujnik do przedniego napedu ponad 1000zł netto. Dlatego myśle że jeśli chodzi o ciagniki z Bialorusi to warte sa tej ceny, zwłaszcza na mniejsze gospodars***, gdzie nie oszukujmy się nie zawsze stać na naprawe zachodniego, bo niekiedy naprawa może nawet przekroczyć jego wartość ;)
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#264 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:43

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Tylko kto teraz kupuje ciągnik bez półbiegów? To tak samo jak by ludzie ciągle mieli kupować polonezy bo tanie w zakupie i tanie w naprawie... Świat idzie do przodu, technika się rozwija i era prostych mechanicznych ciągników przemija.

#265 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:56

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ja nie mówie, że nie kupowac z półbiegami, poprostu chodzi mi o to że półbiegi to nie tylko elektrozawór i kabelki. Porównywując chciałem zwrócić tylko uwage na ceny częsci ;)
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#266 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:32

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Zgadza się, tarczki się zużywają tak jak mokre sprzęgła ale przy poprawnym użytkowaniu nie martwiłbym się o nie przed upływem 10000 mth a średni polski roczny przebieg nie przekracza 500mth więc jak kupujemy nowy ciągnik to za jakieś 20 lat powinny starczyć.

#267 Share Lech12

Lech12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:56

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Witam ,mam u siebie 2 Belarusy i NH T6 od niedawna pół roku więc nie miałem żadnej awarii jeszcze ale już wiem że jest bardzo drogi w eksploatacji (filtry i oleje do nh są drogie) dodatkowo trzeba kupić (red blue czy coś takiego). spalanie paliwa jest podobne ale NH w stosunku do zadeklarowanej mocy jest słaby w porównaniu z belarusami które posiadam. Zdecydowałem się na zachodni traktor bo chciałem mieć porównanie i spróbować czegoś innego mam nadzieje że nie będę tego żałował . W tej chwili mogę powiedzieć że jest droższy w eksploatacji. MTZ mam od dawna i nie narzekam nie miałem żadnej poważnej awari wszystkie drobne naprawy jak uszczelnienia wykonuje sam i nie zajmuje mi to dużo czasu i nie kosztuje dużo pieniędzy. Jak dla mnie Belarusy maja bardzo prosta budowę i są dostępne ksiązki serwisowe gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione co prawda nigdy nie musiałem z nich korzystać. Odpowiadając na pytanie tematu silnik MTZ może wytrzymać bardzo długo trzeba tylko czyscić filtry i zmieniać oleje według wskazań w instrukcji mój najstarszy pracuje od 18 lat i prze 10 lat robił rocznie koło 2000mh teraz to tylko kilkaset a silnik cały czas pracuje bez remontu

#268 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2012 - 19:57

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

#269 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 21 październik 2012 - 21:44

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Nie warto. Wpłacisz kase i gość zniknie.

#270 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 październik 2012 - 22:10

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika no właśnie z 2004r. toć jak za darmo tak jak kolega wyżej pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 17:23
  •  

#271 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 październik 2012 - 23:11

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Byłem w zakładzie naprawczym na praktykach i trafił się MTZ do remontu jak twierdził właściciel bo słabo palił. pierwsze poszly do sprawdzenia wtryski potem pompa, 3wtryskiwacze zajechane pompa ok. w silniku nic nie ruszane pozatym bo wszędzie oryginalna farba rocznik 97 licznik wyzerował sie i nabił znów 1200mth

#272 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:34

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mam pytanie o licznik motogodzin w belarusie 820 z 2006 roku czy liczy on dziesiatki czy odrazu wskakoje pelna motogodzina pytanie lakoiczne zamierzam dobiero takiego nabyc i niewiem czy ma 8911mtg czy 891.1mtg

#273 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:38

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika nie nabija nigdy dziesiatek ,zawsze pelne godziny

#274 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:03

nie nabija nigdy dziesiatek ,zawsze pelne godziny

Dzieki mam takiego do kupienia w niemczech znajomy przyslal mi zdjecia on sie na nich niezna tak jak ja wychodzi ze ma 8911mtg powiedzial mi tylko ze odpalil niemiec powiedzial mu ze wszystko jest sprawne cena dosc atrakcyjna Czy przy takim stanie motogodzin to remont czy jeszcze bedzie chodzil

#275 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:46

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika a reszta w jakim stanie oprucz silnika ,gumy blacha, skrzynia?

#276 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 12:32

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Silnikiem to raczej specjalnie się w nim nie przejmuj.To są tanie ciągniki w remontach a i części przeważnie są oryginalne.

#277 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:39

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika panowie a ja mam pytanie z innej beczki odnosnie mtz82

czy w mtz82 jest wtrysk bezposredni czy posredni ?

#278 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:33

a reszta w jakim stanie oprucz silnika ,gumy blacha, skrzynia?

Z zdjec wychodzi opony gdzies 50% blachy cale troche podrapane ogolnie wmiare wyglada cena utargowana na 6tys euro(chyba dobra cena) plus litr polskiej wodki ciagnik bedzie w pszyszlym tygodniu u mnie

#279 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:22

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Wszystkie ciągniki mają bezpośredni, Samochody już teraz też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:30

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika napewno wszystkie ciagniki maja bezposredni wtrysk skad masz takie info ?

Dodaj odpowiedź