Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

365 odpowiedzi na ten temat

#241 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 marzec 2012 - 16:12

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Witam.. Niektórych nie rozumiem.. Jeszcze niedawno nasi dziadkowie, ojcowie obrabiali ziemie końmi. A teraz niektórym nie pasuje MTZ? Mam ten ciągnik kilka lat i gdybym miał orbitol zamiast serwa to byłby to świetny ciągnik. Jest napewno mocny i solidny.. Chciałbym zobaczyć np nowego NH za kilka lat jak tam 30% ciągnika to plastik..Pozdrawiam i żegnam
Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 20:17
  •  

#242 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 23 marzec 2012 - 20:36

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Nie jeden z was ro9bił mtztem czy to jumzem a teraz pluje na takie ciagniki bo kupił sobie jeden i drugi chińskiego johna lub nie wiadomo jakiego newka kubote(mam sam) itp zachodnie traktorki. I pisze o komforcie o bajerach i szmerach. Na te wasze gospodarstwa to i mtz to zbyt dużo ja mam mtz od 2001 r zero awari nie licząc wymiany rozrusznika silnik sie nie poci pali na dotyk a że w kabinie głośno to można założyc wyciszacze.zrobil u mnie ponad 4000mth ruskich czy bialoruskich co w orce na maks obrotach wybijało mi 110minut na jedna mth to sobie policzcie ile ma godzin i były lata że kosił 30 ha kuku i robił w rekordowym roku 5000bel i co opadła wam kopara. dzisiaj wymieniałem w nim olej nie bierze ani grama. A filtr oleju tylko sie czysci. Pozdrawiam obgadujących MTZ

#243 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 14:31

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika bo najczęściej o Belarusach i MTZ wypowiadają się Ci co ich nie mają a nawet na oczy nie widzieli ;] dołączam się do kolegi wyżej

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#244 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:10

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika U mnie ile godzin to nie wiem zegar się zatrzymał się coś powyżej 4500mth. Silnik pracował do remontu przez 21 lat. Uważam że te traktory są bardzo proste w budowie jak ktoś trochę kuma mechanikę niema problemu z remontem :rolleyes: .

#245 Share tosik8

tosik8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Motocykle <33

Napisany 26 marzec 2012 - 21:15

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mój ma 3200 i żadnych problemów. W mtz-ach motogodziny bardzo wolno lecą w orce za cały dzień mtz robiłem 9-10 mt/h a teraz zetorem kolo 17 ;D

#246 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 marzec 2012 - 11:02

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Do niedawna w moim gospodarstwie pracowały tylko ruskie traktory tzn. najpierw jeden T-25 potem drugi T-25, potem jumz koparka, potem jumz rolniczy a teraz mam renówkę 106-54. I poprzez pryzmat ruskich motogodzin zakup ciągnika który ma około 10 tys. mth wydawał się bardzo ryzykowny, ale prawda jest taka, że mth w ruskich traktorach idą chyba ze 2 razy wolniej niż w ursusach czy renówce. Kiedyś jak słyszałem od kolegów, że muszą robić remont w swoich C-330 po 12 tys. mth bo już olej bierze to sobie policzyłem, że ja swoim władkiem żeby zrobić te 12 tys. mth to musiałbym jeździć po 8 godzin dziennie przez 365 dni w roku przez jakieś 6 lat bez przerwy :). Więc dziwiłem się jak to możliwe zrobić tyle mth. w ciągu około 10 lat.
Co do komfortu. Ursusami jeżdżę bardzo sporadycznie, więc może to kwestia przyzwyczajenia, ale C-360, czy C-330 pod tym względem są straszne. Już wolę wsiąść do mojego t-25 niż jeździć C-360, pomimo tego, że mocniej trzęsie. Jeśli chodzi o jumza, to mam wersję z kwadratową kabiną (oba jumzy) i komfort jest o niebo wyższy niż w T-25 i wg mojej subiektywnej opinii tylko trochę ustępuje renówce. Oczywiście w renówce kabina jest duża, przestronna, można praktycznie otworzyć wszystkie szyby (oprócz przedniej) co latem się sprawdza, ale w jumzie można zrobić to samo.
Mam też porównanie do innego zachodniego traktora, do Ceresa, bo takim też jeździłem. I niestety muszę powiedzieć, że nie wszystkie zachodnie traktory są wygodne :). W ceresie czułem się niewiele lepiej niż w C-360. O wiele nowsza konstrukcja ale z koszmarnie małą klaustrofobiczną kabiną. Ale to też moje subiektywne odczucie, bo nie należę do ludzi niskich i nie lubię jak dach mam w traktorze 5 cm nad głową.

#247 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 09:09

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Jeżeli chodzi komfort to te nowe MTZ-ty na pewno coś mają ale te stare to nie miały być wygodne ale mocne i twarde w polu tym ciągnikiem kierowca miał pracować a nie w nim odpoczywać :o .

#248 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:00

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ejj nie zgadzam się @Biznez404 , ja w moim kochanym MTZ 82 nie raz odpoczywałem a nawet spałem :D i się nie martwiłem że jak się w nim rozłożę to mi jakiś plastik pęknie :D więc ten traktor nadaje sie i do odpoczynku :D

Edytowany przez kami, 04 kwiecień 2012 - 19:10.

#249 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:02

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ej nie Bizon, tylko Biznez, naucz się czytać :P

#250 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:09

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Ups, sorki :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Dzisiaj, 20:17
  •  

#251 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:23

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Nie ma sprawy :rolleyes: .

#252 Share Rrolnik

Rrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:MASZYNY ROLNICZE
    Modernizacja gospodarstw i rolniczych

Napisany 06 kwiecień 2012 - 12:36

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mtz 82 silniki wytrzymają wszystko cieszko jet zajechac silnik prawnie niemożliwe

#253 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:13

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika ale znam takich którzy potrafią :D - niedbalstwo i tyle ;)

#254 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 08:18

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika koledzy , jakie luzy najlepiej ustawić dla zaworu dolotowego ,wydechowego w 952 , ruscy podają że od 0.20 do 0.50 na ile to dokładnie ustawiacie w tym modelu
ustawiłem dziś ssący na 0.30 mm , wydechowy 0.40 mm skoro tak piszą zrobiłem średnią

Edytowany przez STANK, 23 kwiecień 2012 - 16:16.

#255 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 16:44

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Witam a ile morze kosztowac remont takiego mtz 80 lub 82 jeżeli bym go kupil za te 10000zł czy 9000zł ile by to wynioslo???

#256 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 16:19

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika witam, znajomy ma MTZ 82, kupionego z PGR'u licznik się zatrzymał na 6000MTH

#257 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 10:40

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Jeździłem wieloma ciągnikami: ursus c 330, 360, 4512, 912, jd 5080R z turem, 7210, nh T6010plus, belarusem 892 i oczywiście 952.4 i innymi co nie pamiętam i co mogę powiedzieć... jeśli kupujemy ciągnik w cenie ok 1000zł/KM albo i mniej, bezkonkurencyjnym uciągu i najniższym spalaniu(mowa tu oczywiście o MTZ/Belarusie) to naprawdę niech wszystko inne schowa się daleko w kąt. Nie rozumiem za co płacić ponad 200tys przy tym nh.t6010 albo df jakiś - sama idiotyczna guziczkomania <_< bez urazy oczywiście.

Edytowany przez Junkers, 06 lipiec 2012 - 10:44.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#258 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 06 lipiec 2012 - 15:14

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika mnie tylko zastanawia kto i co wazniejsze za ile bedzie naprawial te "elektroniczne " traktory jak juz im sie skonczy gwarancja i beda mialy po kilka lub kilkanascie lat

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#259 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 17:29

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika Jeden taki koleś u mnie w okolicy znający się na elektryce tylko pijak, mówi że już zaciera ręce i aby patrzeć jak to wszystko szlak trafi i w tedy on wkroczy i będzie przerabiał na stary typ czy tam na krótko.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 lipiec 2012 - 18:26

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

jeśli kupujemy ciągnik w cenie ok 1000zł/KM albo i mniej, bezkonkurencyjnym uciągu i najniższym spalaniu(mowa tu oczywiście o MTZ/Belarusie) [...] Nie rozumiem za co płacić ponad 200tys przy tym nh.t6010 [...] - sama idiotyczna guziczkomania <_< bez urazy oczywiście.

Hahaha :lol: dobre to je :lol:

Skąd wiesz że MTZ ma bezkonkurencyjny uciąg i najniższe spalanie :blink:

Z tego co się orientuje to chyba T6010 kosztuje poniżej 200 000zł :P
I wytłumacz mi proszę jaką ty tam widzisz guzikomanie? :blink: Kilka dźwigni :D w najprostrzej wersji chyba nawet EHR-u niema :P

Edytowany przez MgrLukash, 06 lipiec 2012 - 18:27.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź