Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vicon RV 1601 warto kupić?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damiano604

Damiano604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 22:21

Vicon RV 1601 warto kupić? Witam, zastanawiam się nad kupnem Prasy najbardziej interesuje mnie Vicon albo Deutz Fahr, cena to tak do 30 tys. ewentualnie cos wiecej, najlepiej zeby miała rotor i owijanie siatka, ciagnik ktory to pociagnie ma moc 80 km, mozecie mi cos wiecej powiedziec o tych prasach najbardziej podoba mi sie model RV 1601 ale te starsze tez fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vicon RV 1601 warto kupić? Dzisiaj, 15:54
  •  

#2 Share cris1992r

cris1992r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:10

Vicon RV 1601 warto kupić? Sam rotor czy z nożami? Co będziesz prasował? Jeżeli głównie suchy materiał (słoma, siano), to w tej cenie mógłbyś pomyśleć nad Claas'em Variantem.

#3 Share Damiano604

Damiano604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:23

Vicon RV 1601 warto kupić? Z nożami najlepiej bo sianokiszonkę będę chciał robić tylko obawiam się ze 80 km to za mało do sianokiszonki, varianty sa fajne tylko claasy sa łatwo palne a czesci pewnie drogie, jestem z wielkopolski i nie wiecie moze czy jest taki/s dealer ktory sprowadza prasy z zagranicy na allegro ciezko znalesc cos dobrego, a chce kupic w jak najlepszym stanie. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu prasy

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:03

Witam, zastanawiam się nad kupnem Prasy najbardziej interesuje mnie Vicon albo Deutz Fahr, cena to tak do 30 tys. ewentualnie cos wiecej, najlepiej zeby miała rotor i owijanie siatka, ciagnik ktory to pociagnie ma moc 80 km, mozecie mi cos wiecej powiedziec o tych prasach najbardziej podoba mi sie model RV 1601 ale te starsze tez fajne

Prasa bardzo dobra jak najbardziej godna polecenia ( mam taką tylko w starych blachach), wg, instrukcji zapotrzebowanie mocy z nożami 80 km. Ten model z pełnym wyposażeniem za te pieniądze jak dostaniesz to chyba cud będzie. Z doświadczenia powiem że bardzo ważne są pasy bez krańcowe, bo u mnie jeden był na pęknięty i założyłem w tym miejscu spinkę ( 1/3 szerokości pasa) i w sianokiszonkach praktycznie co sezon do wymiany spinka.

#5 Share Damiano604

Damiano604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:13

Vicon RV 1601 warto kupić? Widze własnie drogie sa, myśle jeszcze nad Variantem tylko nie wiadomo znowu czy 180 czy 280? Gdzie warto szukać używanych maszyn w internecie oprócz allegro.pl

#6 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:19

Vicon RV 1601 warto kupić? Jeżeli chcesz to ciągnąć ciągnikiem 80 konnym, i ma mieć rotor i noże to raczej zapomnij ze będziesz miał duży wybór. Nie oszukujmy się ale do noży i pasówki to ciągnik musi mieć ponad 100km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share cris1992r

cris1992r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 23:13

Vicon RV 1601 warto kupić? Bartek, a do walcówki z nożami, to już nie trzeba tyle KM :) Jest takie głupie przekonanie, że prasa pasowa potrzebuje dużego ciągnika. Nie mówię, że nie, ale jeżeli już chcesz naprawdę wydajnie prasować. A do normalnej pracy z nożami 80KM z dobrą hydrauliką wystarczy. A jeżeli chodzi o wybór pomiędzy 180, a 280, to dużej różnicy nie ma. Z tego co wiem to 280 ma więcej elektroniki.

#8 Share Damiano604

Damiano604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 14:42

Wiem z nożami ten ciagnik nie da rady ale mam zamiar w przyszłym roku zmienić ciągnik na powyżej 100 km teraz ten chce zęby przy słomie robił w żniwa, kurde nie wiem czy vicon czy variant, viacona z siatka i rotorem ciezko znalesc, variant znowu przewaznie na siatke i z rotorem ale znowu żadko z nożami

#9 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:27

Bartek, a do walcówki z nożami, to już nie trzeba tyle KM :) Jest takie głupie przekonanie, że prasa pasowa potrzebuje dużego ciągnika. Nie mówię, że nie, ale jeżeli już chcesz naprawdę wydajnie prasować. A do normalnej pracy z nożami 80KM z dobrą hydrauliką wystarczy. A jeżeli chodzi o wybór pomiędzy 180, a 280, to dużej różnicy nie ma. Z tego co wiem to 280 ma więcej elektroniki.

No faktycznie, nie pomyślałem o tym przez stare przekonania ze walcówki się tylko na hute nadawaja :) A co do normalnej pracy to zawsze trzeba brać pod uwagę ze moga byc rożne warunki pogodowe i tej mocy będzie brakować:) Lepiej sie dwa razy zastanowic niż pozniej najmować kogos :)

#10 Share cris1992r

cris1992r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:51

Vicon RV 1601 warto kupić? Nie mówię, że walcówki to złe prasy, czasami lepsze od pasówek, bo nie trzeba się martwić o stan pasów, jak zgrabiony jest wałek itd. I jak coś to się nadają :) Czyli według ciebie kolega Damiano604, do tego ciągnika, który obecnie posiada nie powinien kupować prasy pasowej, bo tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi. Ja myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko kupić jedną z tych pras (Claas, Vicon) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 maj 2016 - 14:52

Jak sprawdzić na sterowniku ile ten model prasy zrobił bel?