Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damiano604    0

Witam, zastanawiam się nad kupnem Prasy najbardziej interesuje mnie Vicon albo Deutz Fahr, cena to tak do 30 tys. ewentualnie cos wiecej, najlepiej zeby miała rotor i owijanie siatka, ciagnik ktory to pociagnie ma moc 80 km, mozecie mi cos wiecej powiedziec o tych prasach najbardziej podoba mi sie model RV 1601 ale te starsze tez fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris1992r    0

Sam rotor czy z nożami? Co będziesz prasował? Jeżeli głównie suchy materiał (słoma, siano), to w tej cenie mógłbyś pomyśleć nad Claas'em Variantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

Z nożami najlepiej bo sianokiszonkę będę chciał robić tylko obawiam się ze 80 km to za mało do sianokiszonki, varianty sa fajne tylko claasy sa łatwo palne a czesci pewnie drogie, jestem z wielkopolski i nie wiecie moze czy jest taki/s dealer ktory sprowadza prasy z zagranicy na allegro ciezko znalesc cos dobrego, a chce kupic w jak najlepszym stanie. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam, zastanawiam się nad kupnem Prasy najbardziej interesuje mnie Vicon albo Deutz Fahr, cena to tak do 30 tys. ewentualnie cos wiecej, najlepiej zeby miała rotor i owijanie siatka, ciagnik ktory to pociagnie ma moc 80 km, mozecie mi cos wiecej powiedziec o tych prasach najbardziej podoba mi sie model RV 1601 ale te starsze tez fajne

 

Prasa bardzo dobra jak najbardziej godna polecenia ( mam taką tylko w starych blachach), wg, instrukcji zapotrzebowanie mocy z nożami 80 km. Ten model z pełnym wyposażeniem za te pieniądze jak dostaniesz to chyba cud będzie. Z doświadczenia powiem że bardzo ważne są pasy bez krańcowe, bo u mnie jeden był na pęknięty i założyłem w tym miejscu spinkę ( 1/3 szerokości pasa) i w sianokiszonkach praktycznie co sezon do wymiany spinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

Widze własnie drogie sa, myśle jeszcze nad Variantem tylko nie wiadomo znowu czy 180 czy 280? Gdzie warto szukać używanych maszyn w internecie oprócz allegro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Jeżeli chcesz to ciągnąć ciągnikiem 80 konnym, i ma mieć rotor i noże to raczej zapomnij ze będziesz miał duży wybór. Nie oszukujmy się ale do noży i pasówki to ciągnik musi mieć ponad 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris1992r    0

Bartek, a do walcówki z nożami, to już nie trzeba tyle KM :) Jest takie głupie przekonanie, że prasa pasowa potrzebuje dużego ciągnika. Nie mówię, że nie, ale jeżeli już chcesz naprawdę wydajnie prasować. A do normalnej pracy z nożami 80KM z dobrą hydrauliką wystarczy. A jeżeli chodzi o wybór pomiędzy 180, a 280, to dużej różnicy nie ma. Z tego co wiem to 280 ma więcej elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

Wiem z nożami ten ciagnik nie da rady ale mam zamiar w przyszłym roku zmienić ciągnik na powyżej 100 km teraz ten chce zęby przy słomie robił w żniwa, kurde nie wiem czy vicon czy variant, viacona z siatka i rotorem ciezko znalesc, variant znowu przewaznie na siatke i z rotorem ale znowu żadko z nożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Bartek, a do walcówki z nożami, to już nie trzeba tyle KM :) Jest takie głupie przekonanie, że prasa pasowa potrzebuje dużego ciągnika. Nie mówię, że nie, ale jeżeli już chcesz naprawdę wydajnie prasować. A do normalnej pracy z nożami 80KM z dobrą hydrauliką wystarczy. A jeżeli chodzi o wybór pomiędzy 180, a 280, to dużej różnicy nie ma. Z tego co wiem to 280 ma więcej elektroniki.

 

 

No faktycznie, nie pomyślałem o tym przez stare przekonania ze walcówki się tylko na hute nadawaja :) A co do normalnej pracy to zawsze trzeba brać pod uwagę ze moga byc rożne warunki pogodowe i tej mocy będzie brakować:) Lepiej sie dwa razy zastanowic niż pozniej najmować kogos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris1992r    0

Nie mówię, że walcówki to złe prasy, czasami lepsze od pasówek, bo nie trzeba się martwić o stan pasów, jak zgrabiony jest wałek itd. I jak coś to się nadają :) Czyli według ciebie kolega Damiano604, do tego ciągnika, który obecnie posiada nie powinien kupować prasy pasowej, bo tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi. Ja myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko kupić jedną z tych pras (Claas, Vicon) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak sprawdzić na sterowniku ile ten model prasy zrobił bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez norbi9032
      Witam czy ktoś ma do sprzedania bieżnie do zgrabiarki Deutz fahr ks 3.37.? Lub może ktoś wie czy ktoś by dorobił tą część? Szukałem na internecie i ciężko z częściami do tego modelu. Może pasuje od innego modelu, orientuje się ktoś? Pozdrawiam 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj