Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 17:52

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy Witam. Potrzebuje pomocy, chce zmienic wpis w dowodzie rejestracyjnym przyczepy wszystkim dobrze znanej D-47, chodzi o koszty przegladu, samochodowa koszt ok 200zl na rok, rolnicza ok 70 na dwa lata.. Chodzi mi glownie o firme posiadajaca homologacje na dokonanie zmian konstrukcyjnych (na papierze oczywiscie), robil ktos kiedys cos takiego? potrzebny mi namiar na taka firme..jestem z wielkopolski-okolice srody wlkp. z gory dziekuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 18:51

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy Musisz to załatwić u rzeczoznawcy koszt około 300 zł no i oczywiście musisz mieć zaczep i media do 2 przyczepy bo inaczej lipa a reszta powinien ci diagnosta wytłumaczyć jak i co u kogo załatwić bo nie wiem czy trzeba dowód wymienić czy wystarczy ze zrobią adnotacje. Ja teraz też będę zmieniał w d50

#3 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 19:21

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy no wlasnie bylem dzis u diagnosty i potrzebuje zaswiadczenie z firmy ktora zrobi "zmiany konstrukcyjne" male kola itd..oczywiscie tylko papier go interesuje, moja przyczepa jest w pelni rolnicza, male kola, zaczep tylni itd sek w tym ze nie znam takiej firmy ktora by mi wystawila taki papier.. diagnosta powiedzial mi tak; zaswiadczenie z firmy o przerobce, rzeczoznawca, wtedy on wystawia odpowiedni dokument i z tym do wydzialu komunikacji..gdzies kiedys mi sie odbilo o uszy ze firma waframa wystawia takie cos?? a dowod raczej do wymiany ciezarowa zmieniona na rolnicza..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:43

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy A wiec udalo mi sie zrobic to w taki sposob, udalem sie na inna stacje diagnostyczna niz w/w, i diagnosta powiedzial mi tak, jedz do firmy oponiarskiej(wulkanizator) niech ci wystawia zaswiadczenie o zmianie opon na male, przywiez 4 zdjecia tej przyczepy i zalatwimy sprawe..no i tak sie stalo, koszt zaswiadczenia 50zl, koszt przegladu po przedudowie 150zl z haczykiem..jutro jade do WK i rejestruje jako rolnicza B) Jak widac w polskich przepisach pelno nie jasnosci, nawet opini rzeczoznawcy nie bylo trzeba, tj dodatkowych kosztow, problemow i latania i proszenia sie..

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:57

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy nie bardzo rozumiem tylko czemu tyle zapłaciłeś.
D47 jest w katalogach w dwóch wersjach. Po przełożeniu kół powinieneś zapłacić za zwykłe badanie przyczepy rolniczej na 2 lata z adnotacją że przyczepa posiada cechy rolniczej na zaświadczeniu z badania a nie za "dodatkowe badanie".

Jeżeli robicie takie zmiany żeby rzadziej bywać na SKP czyli co 2 latka to najpierw ustalacie czy przyczepa występowała w katalogach tylko jako p-pa ciężarowa czy była też jako p-pa ciężarowa-rolnicza.
W drugim przypadku zwykłe badanie przy założonych kołach od rolniczej i po sprawie.
W pierwszym przypadku to jednak zmiany konstrukcyjne (zaświadczenie nawet od blacharza), u mnie ok 100zl ale musiałem zaciągnąć do niego przyczepę, potem skierowanie z WK na badanie po zmianach konstrukcyjnych i na SKP, tam prawie 200zł (moja d-633 w katalogach ITS jest tylko jako ciężarowa tzn nie występowała w wersji rolniczej). Z kompletem kwitów do WK po nowy Dowód Rejestracyjny.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 10:26

Zmiana z ciezarowej na rolnicza pomocy tak masz racje tyle ze moja przyczepa miala w dowodzie samochodowa (D-47A) rolnicza jest D-47B i kazdy diagnosta nato patrzyl nie wazne czy kola male czy duze..najwazniejszy byl ten wpis..a oswiadczenie o zmianie kol wzieki jako zmiane konstrukcyjna tak jak w twoim przypadku"zmiane konstrukcyjna" u blachaza..jest to mimo wszystko polacalne bo za chwile i tak sie wroci..