Skocz do zawartości

farmtrac nie chce zapalic

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2013 - 12:10

farmtrac nie chce zapalic Witam.

Mam problem z moim farmtrackiem 80 4wd problem jest taki, że jak trochę pochodzi i woda osiągnie 70-90 stopni to już nie chce zapalić kręci jak szalony a nie chce złapać, od razu mówie, że akumulator i rozrusznik są nowe. Dodam jeszcze że jak jest zimny to pali od strzała. A jeszcze jedno jak jest rozgrzany i nie chce zapalić to go za ciągnę i pali normalnie na zaciąg czy do tyłu czy do przodu bez różnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmtrac nie chce zapalic Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 17:23

farmtrac nie chce zapalic w moim jet tam taki czujnik do gaszenia moze ono ci nawala wymien to i zobzacz moze cos odłaczy na gaszenie a do zapłonu sie nie przestawi....zadzwon na servis pogadaj doradza cosik...

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 09:27

farmtrac nie chce zapalic a gdzie jest dokładnie ten czujnik?? ;)

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 19:47

farmtrac nie chce zapalic Jak się nagrzeje i nie bedzie chciał zapalić to polej pompę wtryskowa zimną wodą. Schłodź ja dobrze. Ja zapali dobrze to pompa jest do remontu.

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:10

farmtrac nie chce zapalic Też stawiałbym na pompę wtryskową.

#6 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:41

farmtrac nie chce zapalic Raczej lanie zimną wodą po rozgrzanych elementach bym sobie odpuścił...czasem możesz w ten sposób narobić więcej szkody jak pożytku... Jak kręci to znaczy że tłoków nie łapie...wiec prawdopodobna była by pompa wtryskowa...najlepiej ją wykręcić i dać do sprawdzenia...dużo to nie będzie kosztować ale będzie pewniejsze..tyle że jak na zimnym dobrze pali to i pompiarz wiele nie na cuduje... Tam jest jakaś ręczna pompka?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 22:03

farmtrac nie chce zapalic Rotacyjne pompy właśnie mają tą bolączkę że tracą ciśnienie przy rozgrzanym silniku/pompie przez co ciężko ma zapalić. Nieraz pomoże wymiana samych łopatek gorzej jak głowica już zużyta. Ile masz mth że już takie cuda się dzieją?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:24

farmtrac nie chce zapalic jak jest zimny to pali dobrze a jak gorący to źle więc to nie raczej pompa, a motogodzin mam niecałe 3000 tyś ten ciągnik mnie już dobija złom cholerny ciągle coś ;[ a marka to farmtrac 80 4WD!!!!! :unsure:

#9 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:13

farmtrac nie chce zapalic No właśnie na zimnym silniku będzie dobrze zapalał a na gorącym słabo jak pompa słaba

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:17

farmtrac nie chce zapalic Kolego powtarzam Ze to są typowe oznaki zużycia pompy wtryskowej. Schłodzenie zimna woda pomaga odpalić gorący silnik ale pompa i tak juz długo nie pociągnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share erni16pl

erni16pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 17:04

farmtrac nie chce zapalic W MF-ach spotkałem się z tym że tam padała pompka zasilająca i źle zapalał na rozgrzanym, i poleciłbym to też sprawdzić oraz filtr pod tą pompką, z tego co zauważyłem w swoim ft 7110 jest on z pompką na wierzchu, więc jest dobry dostęp. Ale nie wiem jak było w starszych ft, lecz pompę poleciłbym jednak polać wodą, po silniku lać nie trzeba by schłodzić pompę, miejsca jest wystarczająco dużo.