Skocz do zawartości

Zdjęcie

brodawki

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 21:47

brodawki ma może ktoś sposób na brodawki takie szare korale :) u mnie akurat zlokalizowane na szyi i wokół pyska weterynarze mówią że lekarstwa żadnego nie ma i najlepiej sprzedać żeby reszty nie zaraziła wiem że odstające można zawiązać ale jest sporo drobnych i płaskich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brodawki Dzisiaj, 17:52
  •  

#2 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 13:48

brodawki Z czasem często same odpadają, ale nie wszystkie i nie u wszystkich. U nas krowy mają takie małe na strzykach i przeszkadza to trochę w doju podobno jeśli na strzykach to są jakieś maści, ale różnie ze skutecznością. Kiedyś byk miał taką dużą i podwiązywaliśmy, aż w nocy się naderwała i się wykrwawił.

#3 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2013 - 20:24

brodawki w aptece kup smarowanie na kurzajki smaruj tym, pomaga a jak sa odstajace podwiaz zspagatem i odpadna

#4 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:28

brodawki

Z czasem często same odpadają, ale nie wszystkie i nie u wszystkich. U nas krowy mają takie małe na strzykach i przeszkadza to trochę w doju podobno jeśli na strzykach to są jakieś maści, ale różnie ze skutecznością. Kiedyś byk miał taką dużą i podwiązywaliśmy, aż w nocy się naderwała i się wykrwawił.

To ile tej krwi było ze się wykrwawiła? u mojego byczka którego kupiłem były takie ze jak pękał to leciało z niego nie wiadomo ile ale nigdy się nie wykrwawił :0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:45

brodawki Ja nie wiem co to za weterynarzy macie. Brodawki które opisujecie są pochodzenia wirusowego, nie bakteryjnego. Wirusa przenoszą meszki. U mnie jedna krowa miała takie na strzykach. Weterynarz zalecił smarowanie jodyną - do czasu aż zaschną i odpadną. Pomogło.

#6 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:54

brodawki Spróbujcie posmarowac np jedną brodawkę na próbę żółtym sokiem, który wypływa z częśći korzeniowej GLISTNIKA JASKÓŁCZE ZIELE.Jest to roślina rosnąca przy bydynkach, w zaniedbanych miejscach.Kwitnie na żółto, rewelacyjna w likwidowaniu kurzajek, które wysusza. Jak ona wygląda to radzę poszukać w necie obrazka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 12:22

brodawki

To ile tej krwi było ze się wykrwawiła? u mojego byczka którego kupiłem były takie ze jak pękał to leciało z niego nie wiadomo ile ale nigdy się nie wykrwawił :0

To był byk, cały ganek zalany w krwi. Miał z 400-500kg, więc pewnie z 20 litrów miał w sobie ogólnie.