Gość marmar

Grzanie się oleju w tylnym moście i skrzyni biegów - zetor 5341

Polecane posty

Gość marmar   
Gość marmar

Cześć. Mam problem z moim zetorem 5341.

Podczas dłuższej jazdy (10 - 15 km) na najwyższym biegu strasznie grzeje mi się olej w skrzyni biegów i w tylnym moście.

Podczas normalnej pracy w polu, wszystko jest ok. Nie mogę nigdzie dalej podjechać bo olej łapie wysoką temperaturę.

 

Podejrzewałem, że może chodzi o hamulce, że za wysoko podciągnięte, ale to nie to.

 

Kompletnie nie mam pomysłu co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Macie jakieś pomysły, sugestie ? Za wszystkie będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a jak to stwierdzasz olej może osiągnąć 80stopni a ty już przy 50ciu ręki nie utrzymasz na korpusie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmar   
Gość marmar

może któreś łożysko się zaciera??? albo olej stary??? a może ktoś zły dolał?

 

Cześć Panowie.

 

Co chodzi o olej to nie mogę mieć 100% pewności bo sam go nie zalewałem. Jakiś rok temu kupiłem traktor i sprzedawca zapewniał mnie, że olej zmieniał i zalał właściwy.

Może zrobię tak, że po prostu wymienię go na nowy, żeby mieć pewność, że to nie jest powodem takiego stanu rzeczy. Zaszkodzić to nie zaszkodzi, tylko trochę będzie kosztowało.

Co chodzi o łożyska.., to nie będzie to prosta sprawa, bo nie wiem jak mam stwierdzić o które chodzi.

Sprawa jest tym dziwniejsza, że w normalnej pracy polowej, czasami z dużym obciążeniem, olej się nie grzeje, a przy dłuższej jeździe na biegach "szosowych" tak.

 

W każdym bądź razie dzięki Wam za odpowiedz. Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie, to chętnie wysłucham

Pozdrawiam.

 

a jak to stwierdzasz olej może osiągnąć 80stopni a ty już przy 50ciu ręki nie utrzymasz na korpusie

 

 

Stwierdzam to tak jak mówisz, czyli przez przyłożenie ręki do korpusu.

Przy czym, przy długiej ciężkiej pracy ciągnika w polu problemu grzania się oleju do tak wysokiej temperatury nie obserwuje.

Natomiast po przejechaniu kilkunastu kilometrów po szosie (na szybkim biegu) grzeje on się tak, że strach dalej jechać.

 

Nie powiem, żebym był specjalistą w tym temacie, bo ciężko znać się na wszystkim, ale wydaje mi się to sytuacją nieprawidłową.

Dlatego proszę Was o poradę. Może, ktoś już tak miał i wie co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Więc zaczął bym od zmierzenia temperatury oleju-skrzyni i sprawa by się wyjaśniła, może uchronić Cię przed sporym wydatkiem na olej, który akurat jest dobry.

Pomiar temperatury ręką jest mało miarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey2620
      Witam wszystkich,
       
      Jestem szczęśliwym posiadaczem MF 2620 i chcę w najbliższym czasie wymienić olej w skrzyni biegów ( wspólny z hydrauliką ) – zauważyłem że obecny olej który jest się pieni podczas pracy a wiem że tak nie powinno być , jest to spowodowane pewnie przez dolanie oleju hydraulicznego przez mojego tatę, mam do was pytanie, jaki olej polecacie do tego ciągnika???
       
      Myślę nad AGRO STOU tylko nie wiem czy 10W30 czy 10W40????
      Lub AGROL UTTO
       
      Który waszym zdaniem jest lepszy do tego Masseya????
       
      a przy okazji zapytam mam u siebie końcówkę WOM na 1000obr (21 frezów) a potrzebuję na 540obr (6 frezów) może ktoś chce się zamienić lub ma taką do sprzedania nie drogo???
       
      MF mam od 3 lat więc jak ktoś ma jakieś pytania to mozna pisać na: skatebmw@op.pl
    • Przez MIRAS699
      Witam mam taki problem ze skrzynią w MF3080 a mianowicie w ciągniku był wymieniony SPEED SHIFT bo biegi wylatywały i przed naprawą ciągnik jechał 40km/h a po naprawie jedzie 25km/h.Jest to sprawdzone na GPS,naprawy dokonywał mechanik jak mu powiedziałem że jedzie wolniej ciągnik powiedział że on nie wie jaka jest przyczyna i musi tak zostać.Więc pytam was czy można coś z tym zrobić i jak może być przyczyna
       
       
      PS;za naprawę z częściami zapłaciłem 8tyś
    • Przez farmer74
      Witam.
      Mam problem ze skrzynią biegów w MF 3655.Rozebrałem skrzynie i mam teraz pytanie do fachowców bo jedynym uszkodzeniem które widać jest w takiej jakby przekładni w której są dwie małe tarczki z ząbkami wewnątrz i właśnie one są w kawałkach.W instrukcji jest to opisane(po angielsku) że to jest spedshift.Czy to możliwe że te tarczki przekazują napęd na skrzynię?Dodam że biegi mogę niby wrzucić ale ciągnik stoi.
      Wcześniej był problem z półbiegiem tzn. po wciśnięciu guzika coś zaczynało piszczeć w skrzyni i jakby sie sprzegło ślizgało, więc go nie używałem bo robota czekała a teraz stanął całkiem i muszę go zrobić.Reszta skrzyni jest ok. Myślałem że to rewers poszedł bo wcześniej podobnie się skończyła jazda ale to naprawiłem i to wygląda dobrze. Pozdrawiam i licze na jakieś podpowiedzi co jeszcze sprawdzić.
    • Przez pepe2
      Kolega zakupił taki ciągnik , jest to prawie to samo co mf 255 tylko podstawowa różnica to skrzynia biegów , jest tam 12 biegów do przodu i półbieg pod obciążeniem załączany hydraulicznie ?..., ciągnik z 1985 roku , miał ktoś do czynienia z taką skrzynią ? jeśli tak to niech napisze czego się spodziewać  , czy to jakiś bubel czy udana konstrukcja .
    • Przez rafalek24
      Witam mam problem z biegiem mianowicie wyskakuje mi trzeci bieg na wstecznym Renia 113.14 skrzynia 12×12 .mój sąsiad ma terz renie i to samo 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj