Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skup owoców

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kicek

Kicek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 14:13

Skup owoców Witam :)

Jako że zbliżają się wakacje i wiekszosc małopowierzchniowych rolników posiada duzo wolnego czasu. Dlatego chciałem zaproponować rozwiazanie na brak nudy i mozliwość zarobienia pieniążków. Cały biznes polegałby na tym ze zbieracie owoce, głownie jablka, gruszki, orzechy czy nawet kasztany :) Ja organizuje tak jakby mobilny skup owoców i sprzedaje do większych firm :) W chwili kiedy zbierze się spora ilość zainteresowanych ustalam trase przejazdu i wszystko gra. Skad pomysł? Sam chcialem w mojej okolicy zbierac i sprzedawac owoce. Problem jest w tym ze wielkie fimy zawieraja wspolprace w chwili gdy posiadasz ladunki towarowe po kilka ton. Sam do najblizszej firmy mam okolo 300km wiec po drodze zebralbym wasze owoce i wszyscy byliby zadowoleni :)

Teraz pytania, gdyz jest to dopiero takie gdybanie:

Czy to sie oplaca? Czy jest sens takiego zajecia?

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skup owoców Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 15:36

Skup owoców kasztany? Co sie robi z kasztanow? A jablka to trzeba miec jak przechowac i przewiezc. Zapewne nawet nie masz ladowacza ani wozka widlowego a chcesz brac sie za ladowanie jablek? No chyba ze myslisz o amatorskich ilosciach po kilkaset kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Kicek

Kicek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 16:01

Skup owoców Zdziwie Cie kolego ! Mam i busa i przyczepke i nawet dwa wozki widlowe :) Nie mysle o ladunkach po 20 ton, ale przykladowo 2 tony by starczyly.

Co do kasztanów, to robi sie z nich leki, czy cos podobnego. Więcej na: http://kasztanow-zbior.pl/

Jabłek nie chce przechowywac tylko przykladowo co 3-4 dni jechac, zbierac i od razu sprzedawac. Znalazlem firme ktora zbiera wszystkie jabłka, byleby nie byly zgnite, bo wyciskaja z nich soki i wlasciwie tylko po to potrzebuja, nawet jablka ze spadow chca odbierac. Wole zebrac, niz na mi na łace lezec i gnic :)

Wszystko zalezy właściwie od was :) Ja na pewno wezme sie za orzechy i kasztany. Pelno tego, nikt nie zbiera :)

Edytowany przez Kicek, 20 czerwiec 2013 - 16:04.