Skocz do zawartości

Zdjęcie

REnault ares 550 nie działają kontrolki

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:53

REnault ares 550 nie działają kontrolki Mam problem .Nie działają mi żadne kontrolki .A stało się to po próbie rozruchu aresa 550 w zimę ze spawarki .Nie palił mi w zimę i tu kolejne pytanie czemu .Czy te ciągniki tak mają . akumulator nowy . A i jeszcze święci mi się kontrolka że niby słaby akumulator a nowy , wyczytałem że to ma powiązanie też z rewersem.A może nie ma ładowanie , coś z rozrusznikiem .?z elektryko ? Teraz nie mam problemu z rozruchem tylko te kontrolki nie działają , coś musiało się spalić ale co ?Czy to coś poważnego ? Musze to naprawić bo jak to bez kontrolek pracować POMOCY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REnault ares 550 nie działają kontrolki Dzisiaj, 15:50
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 14:46

REnault ares 550 nie działają kontrolki Człowieku kto Ci pomoże przez internet jak nic nie działa a ty masz mgliste pojęcie. Szukaj dobrego elektryka w okolicy.

#3 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 15:03

REnault ares 550 nie działają kontrolki Tak tylko po co od razu brać elektryka i płacić grubo kasę .Może ktoś na forum wie co może być przyczyno , jakoś naprowadzić ......żeby naprawić tę kontrolki . A może to jakaś błahostka i da rade się samemu usunąć awarie . Ktoś może miał podobny przypadek nie koniecznie w reniiiiiii......Dodam że wszystko działa jak trzeba .Jak by był zwalony komputer to by nic nie działało .

Edytowany przez maliniak985, 18 czerwiec 2013 - 15:10.

#4 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2013 - 18:32

REnault ares 550 nie działają kontrolki patrz w bezpiecznikach... może którys spalony? :)
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:21

REnault ares 550 nie działają kontrolki Kolego nie mam zamiaru Cię obrażać ale jak nie wiesz jak sprawdzić bezpieczniki , alternator czy ładuje itp to naprawdę poszukaj elektryka na pewno świniaka nie będziesz musiał stracić jeżeli się okaże że to błahostka.

#6 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:45

REnault ares 550 nie działają kontrolki no trzeba zacząc od bezpieczników i czy alternator ma ładowanie na te kontrolki... i powolisz szukac i pogrzebać ;)
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#7 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:46

REnault ares 550 nie działają kontrolki Dobra widzę że zle sformułowałem temat . Myślałem że skoro była próba rozruchu ze spawarki to zrobiło się zwarcie i bezpieczniki poszli ale to nie bezpieczniki . Sprawdzałem są dobre. Czy te duże kostki co są z bezpiecznikami mogły się spalić(jak ję sprawdzić) i nie działają przez to kontrolki .COŚ musiało się spalić ale co ?Ciągnik sprawny wszystko działa .(rewers wom światła ) wszystko załącza jak trzeba .

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 23:28

REnault ares 550 nie działają kontrolki Jak coś nie tak w instalacji to od razu zwarcie :). Przy zwarciu pala się bezpieczniki bądź instalacja, a to powiem Ci zauważył byś bo ciągnika byś już nie miał.
Jak masz chęci sam coś zrobić i zaoszczędzić to po pierwsze musisz zainwestować w miernik uniwersalny. Dokonać kilku pomiarów.
Co do kontrolek to ile i jakie się nie świecą? Bo piszesz, że nie świecą, a za chwilę że kontrolka ładowania świeci. Symbol akumulatora na czerwonym tle to kontrolka ładowania(jak świeci to jest brak), a nie słabego akumulatora. Można ją nazwać także kontrolka zerwanego paska, bo na pewno się w tedy zaświeci :) . A tak w ogóle to wykręcaj zegary i sprawdzaj żarówki od kontrolek, a w kolejnym etapie jak nie działa to rozbieraj dalej zegary i szukaj przerw na ścieżkach.
Jakie napięcie ma ta spawarka w funkcji rozruchu? Może troszkę za cho cho i ugotowałeś alternator i kontrolki.

#9 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 01:57

REnault ares 550 nie działają kontrolki jest zrobiona na 230 V . Obecnie żadna kontrolka nie działa, nie święci . Ta kontrolka ładowania zaświecała się jeszcze przed nieszczęsną próbo rozruchu z 230 V teraz jak już wspomniałem żadna nie działa . Dzięki za info ....coś może jeszcze doradzicie??????

#10 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:06

REnault ares 550 nie działają kontrolki Może i ja coś podpowiem - skoro wszystko działa oprócz kontrolek na pulpicie to podejrzewam brak masy (tym bardziej że zgasły wszystkie na raz) Często dzieje się tak ze na zegarach przepali się ścieżka i lipa. Rozkręć zegar i zobacz na płytkę czy nie jest spalona? Jak sam nie masz cierpliwości rozkręcić to wykręć zegar i podjedź z nim np do elektronika, serwisu agd, serwisu tachografów lub elektryka samochodowego i niech sprawdzą czy jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 18:33

REnault ares 550 nie działają kontrolki Dodany obrazek

Zdjęcie wzięte z forum nie zwracajcie uwagi że jest zaznaczona kontrolka .Powiedzcie mi jak się do tego zegara dostać .Ten plastik jest na jakiś zatrzaskach , nie chce nic wyłamać . A może jakoś pod kierownico się da rade dostać . W chwili obecnej jestem na studiach i nie mam możliwości pokombinować . Za kilka dnia wracam do domu i chce jak najwięcej się dowiedzieć (jakie są możliwe przyczyny awarii ) żeby móc się za to wsiąść porządnie i naprawić .

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 09:27

REnault ares 550 nie działają kontrolki Po bokach w obudowie widać lekkie wgłębienia, w nie wkłada się śrubokręt raz z jednej raz z drugiej lekko podnosząc do góry i cały zegar wychodzi. Od dołu jest dostęp do wszystkich kontrolek a zegar jest spięty jedną dużą kostką.

#13 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:41

REnault ares 550 nie działają kontrolki A jak sprawdzić czy jest masa ( który to kabel), i czy jest ładowanie na kontrolki . Nie mam teraz możliwości pokombinować nie jestem w domu .

#14 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:57

REnault ares 550 nie działają kontrolki kolego radzę ci sam niczego nie naprawiaj z twojego opisu wynika że ty tego nierozumiesz bo piszesz że spawarka na 230v to nie oto chodzi ona może byc i na 380 ale czy ma funkćję rozruchu ,jakie napięcie na wyjściu ,czy wogóle wychodzi prąd stały czy przypadkiem nie jest to tylko transformator poproś dobrego elektryka napewno lepiej na tym wyjdziesz i pokaż mu tą spawarkę to będzie wiedział czy to wina tej spawarki czy poprostu przypadek

#15 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:01

REnault ares 550 nie działają kontrolki Spawarka na pewno ma funkcje rozruchu bo była przerabiana . Można normalnie podłączyć pod gniazdko (czyli mamy prąd jednofazowy zmienny 230 V )Spawarka zamienia na prąd stały i na wyjściu ma ok 12V (przynajmniej powinna ) .Aż tak zielony to nie jestem ........ale dzięki za bezcenną pomoc . Jutro posprawdzam to co koledzy poprzednicy podpowiedzieli. Mi się zdaje że to wina popalonych kontrolek bo możliwe że spawarka ma na wyjściu trochę za dużo V i w momencie rozruchu nie wytrzymały Tylko żeby co gorszego nie było np alternator zepsuty i nie ma ładowania na kontrolki (jak to sprawdzić ) albo moduł zepsuty A gdzie w tym ciągniku znajduje się takowy moduł może coś tam się poluzowało. To już by był spory wydatek w przypadku modułu co nie? .

#16 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:53

REnault ares 550 nie działają kontrolki to zmierz miernikiem wyjście na spawarce jakie napięcie tam płynie a jeśli nie masz miernika to podłącz żarówkę i zobacz czy bardzo jasno świeci lub się zaraz przepali co by świadczyło o zbyt wysokim napięciu na rozruchu w tej spawarce i byłaby możliwość przepalenia kontrolek w ciągniku

#17 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:20

REnault ares 550 nie działają kontrolki Wróciłem dziś do domu i wyjąłem cały zegar. Sprawdziłem wszystkie żarówki, okazało się że są dobre . Dodam że dwie kontrolki świecą , Dla upewnienia wykręciłem żarówkę z tej kontrolki co świeci i wkręciłem na jej miejsce żarówkę z kontrolki co nie świeci .Okazało się że żarówka zaświeciła się.Następnie wykręciłem żarówkę z kontrolki co nie świeci i na jej miejsce wkręciłem żarówkę z kontroli co świeciła .Okazało się że kontrolka nie zaświeciła się .Moim zdaniem to coś z to cało płytko się zrobiło, może coś się w niej przepaliła , albo moduł się zwalił . ?Droga taka płytka ?

Edytowany przez maliniak985, 27 czerwiec 2013 - 22:21.

#18 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:33

REnault ares 550 nie działają kontrolki Które kontrolki działały? Sprawdź zasilanie do zegarów.

#19 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:59

REnault ares 550 nie działają kontrolki Dodany obrazek

Działają 4 i 2 przy rozruchu ciągnika potem gasną jak już odpali. Jeszcze w czasie jazdy czasami miga 14. Jak sprawdzić czy jest zasilanie na tych kostkach . Można żaróweczką 12V z kabelkiem i minus gdzieś do masy (kabiny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:05

REnault ares 550 nie działają kontrolki To sobie narobiłeś bigosu :wacko:, obstawiam że to moduł padł bo te dwie kontrolki które świecą mają bezpośrednie połączenie z czujnikami a reszta nie. Próbowałeś resetować moduł ( odłączenie na chwilę akumulatora i ponowne podłączenie) jak to nie pomoże to :ph34r: .
A co pokazują wyświetlacze? działają?

Edytowany przez ptaszyna, 28 czerwiec 2013 - 11:07.