Skocz do zawartości

Zdjęcie

przypalona nać ziemniaka

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 07 lipiec 2013 - 09:29

przypalona nać ziemniaka Ktoś kto stosuje chwastox w ziemniakach nie wie do końca jakie konsekwencje poniesie, a najlepiej niech ten ziemniak opryskany chwastoxem wsadzi za rok to wtedy zobaczy dlaczego nie pryska się chwastoxem. :)

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przypalona nać ziemniaka Dzisiaj, 12:05
  •  

#22 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:18

przypalona nać ziemniaka Wiesz o czym ty piszesz? U mnie kilka lat stosowałem chwastox w ziemniaku jak miały 20cm wysokości krzaki i zdażało sie że sadziłem tymi sadzeniakami i spadku plonu czy słabszych wschodów nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 04 październik 2013 - 18:50

przypalona nać ziemniaka

Kolego Bolko piszesz o czytaniu etykiety a co pisze na etykiecie?Że stosuje sie asahi od 0,5l do 0,6 l ha.Także i ty nie koniecznie dostosowujesz się do tego co jest tam napisane.Wystarczy tylko prześledzic agrofoto i też znajdziesz takie posty w których piszą ludzie że np stosują chastox w zaniżonych dawkach i nic sie z ziemniakiem negatywnego nie dzieje.Pozatym sam też kilka razy pryskalem np titusem i za np tydz chwastoxem w niższej dawce na komose i było spoko.Drugi przyklad mam mieszanke strączkowo zbożowo i chciałem ją jakoś skrócic przedzwoniłem do przedstawiciela syngenta aby doradził czy można zastosować moddusa,powiedział że w dawce 0,2 -0,3 litra na ha można i nic sie jej nie stanie.I faktycznie wszystko jest ok.

Kolego mozesz mi wierzyc albo i nie ale to co pisze to wcale nie jest bezpodstawne bo to juz zostalo stwierdzone na podstawie badan ale to juz jest dluzsza rozmowa o tym. Twoja sprawa. pozdro

Kolego Bolko piszesz o czytaniu etykiety a co pisze na etykiecie?Że stosuje sie asahi od 0,5l do 0,6 l ha.Także i ty nie koniecznie dostosowujesz się do tego co jest tam napisane.Wystarczy tylko prześledzic agrofoto i też znajdziesz takie posty w których piszą ludzie że np stosują chastox w zaniżonych dawkach i nic sie z ziemniakiem negatywnego nie dzieje.Pozatym sam też kilka razy pryskalem np titusem i za np tydz chwastoxem w niższej dawce na komose i było spoko.Drugi przyklad mam mieszanke strączkowo zbożowo i chciałem ją jakoś skrócic przedzwoniłem do przedstawiciela syngenta aby doradził czy można zastosować moddusa,powiedział że w dawce 0,2 -0,3 litra na ha można i nic sie jej nie stanie.I faktycznie wszystko jest ok.

No akurat na temat Asahi to mi nic nie mow bo wiem ze to co pisze na etykiecie i to co jest w rzczywistosci to dwie rozne rzeczy. I to nie jest moj wymysl a jesli nie wierzysz to mozna o tym poczytac.