Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH 654 problem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:16

NH 654 problem Mam od niedawna prasę NH 654 i mam z nią problemy. Po pierwsze gdy dojdę do wielkości beli 90-95 cm wywala błąd aparatu wiążącego po wywaleniu beli błąd ustępuje ale do kolejnej beli gdy ona dojdzie do 90-95cm.
Kolejny problem to to że tylko przy 1/2 bel obcina mi siatkę przy reszcie muszę sam obcinać nożem bo by mi całą siatką wciągało.
Kolejny problem i to poważny to to iż ostatnio na łące pasy zaczęły schodzić mi w jedną stronę i część się wywinęła.

Co może koledzy być przyczyną tych awarii/problemów? Jak je można usuwać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH 654 problem Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 14:30

NH 654 problem Może wielkość beli masz ustawioną na 90cm, a owinięcie siatką możliwe jest powyżej 100cm, jesli jest mniej nie owinie i wywali błąd.
Co do nieobcinania siatki, to nóż ci opada czy nie????
Pasy schodzą na bok jeśli na którymś wałku siądzie łozysko .A może trawe zbierałeś jedną stroną podbieraka?

#3 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:53

NH 654 problem To tak:
- Wielkość beli mam na ustawioną na 120 i obwiązywanie automatyczne.
- Siatki mi nie obcina ale nóż opada. Ale przy maksymalnym opadnięciu mocno nie napiera na siatkę. Zrywają się wiązania poprzeczne ale te podłużne ciągną się i gdybym nie wyłączył wałka to całą siatkę połknie.
- Po rozmowie z gościem od którego kupiłem te prasę to on uważa że pasy mogły tak szaleć gdy zbicie było za mocno dokręcone a komora za długo otwarta. Niby jak oglądałem wstępnie to nigdzie nie widać aby wałki prowadzące pasy były jakoś przekrzywione.

#4 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 18:26

NH 654 problem Dodam że po ustawieniu pasów tak jak powinny być podczas prasowania zwróciłem uwagę że jak otwieram komorę to wszystkie pasy idą szybko w jedną stronę i zaczynają się wywijać jak nie zdążę szybko zamknąć komory to wywijają się a jak zdążę to pasy chodzą normalnie.

Edytowany przez katopo, 08 lipiec 2013 - 13:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wpgrmarcin

wpgrmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 20:40

NH 654 problem Witajcie. Mam podobny problem z prasą New Holland 654,mianowicie chodzi o to że nóż nie obcina siatki. Po mojej obserwacji wygląda to tak jakby adapter podający siatkę za wolno się cofał, albo za mało i wtedy nóż opada przed siatką na ten właśnie adapter. Czy może ktoś wie jak to naprawić ewentualnie może wystarczy coś wyregulować?

#6 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 21:26

NH 654 problem Jeśli nie obcina siatki to moze trzeba WD40 użyć w ruchomych mechanizmach . Lub jest tępy nóż , sprawdź również czy na tych ząbkach przy nożu nie pozostają resztki siatki bo u mnie jak nazbiera sie syfu to też czasami nie utnie. No i jeśli ten problem występuje tylko gdy kończy sie siatka to trzeba podciągnąć hamulec siatki, u mnie pomaga. No i też ma znaczenie sama siatka bo co firma to inna siatka :)

#7 Share minior20

minior20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 03:23

NH 654 problem Ustaw na rolce od siatki sprezynami wiekszy hamulec i bedzie ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wpgrmarcin

wpgrmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 19:24

NH 654 problem A czy ktoś wie w jaki spoób naciągnąć pasy w nh 654? I może ma ktoś link gdzie można by pobrać instrukcję obsłógi? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)