Piotr0099

New Holland 644/648/654/658 sterownik problem

Polecane posty

Krzynio    0

Pewnie w jakiejś 60-tce to robisz bo umnie w farmtracu leb boli od tego pipczenia ajest na maxa sciszone pod spodem sterownika masz taki jakby wiatraczek tym robisz glosniej lub ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Kolego Krzynio masz zapewne nowszy model sterownika albo model prasyXX8, eminem poszukaj na forum coś było już na temat zepsutego brzęczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

jak zrobic zeby belki byly bardziej zbite? podlaczam waz od ciscienia co jest od tego tloka od docisku nabijam cisnienie max 1500 wiecej nie da rady waz odlaczam i chowam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Przed dobiciem trzeba wykręcić ile sie da zawór od zgniotu i powtórzyć napełnianie co najmniej trzy krotnie, ja jeszcze poluzowałem tą zaślepkę obok siłownika żeby odpowietrzyć. Tylko nie było jeszcze okazji wypróbować, więc nie wiem jeszcze czy jest wszystko ok.

Podczas pracy spada ciśnienie w trakcie owijania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

nie spada w czasie jazdy, dopiero przy owijaniu sznurkiem jak już materiał nie idzie spadnie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

zawur od zgniotu to ta srubka na srubokret w tym tloku? na jakiej zasadzie to dziakla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Przed dobiciem trzeba wykręcić ile sie da zawór od zgniotu i powtórzyć napełnianie co najmniej trzy krotnie, ja jeszcze poluzowałem tą zaślepkę obok siłownika żeby odpowietrzyć. Tylko nie było jeszcze okazji wypróbować, więc nie wiem jeszcze czy jest wszystko ok.

Podczas pracy spada ciśnienie w trakcie owijania ?

mozesz mi dokladnie opisac jak prawidlowo nabic cisnienie do tego tloka, bo slabo mi zbija belki a ciscienie na zegarze w czasie pracy sie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

dobić to normalnie podczepiasz pod ciągnik do hydrauliki i tak jak byś przyczepe kiprował troeszke dopompowujesz oleju bez przesady  cos powinno ci sie ruszyć na zegarze w prasie  z tego co pisze sz ze ci skacze podczas prasowania to pewnie pasowało by troche ten układ odpowietrzyć i troche nie pokolei ale przed dopopmpowaniem oleju wykęc to pokrętło od zgniotu na maxa powinno pomuc:)  a jak niewiesz gdzie dobić to tam za zegarem od prasy jest takie euro złącze w mniejszym rozmiarz wykręć je i do dobrego sklepu z hydrauliką siłową  bo tych rozmiarów jest w hu...... i jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

niekoniecznie muśisz na maksa to pokrętło wkręcac tym regulujesz siełe zgniotu ile wkrecisz tyle bedzie ci pokazywało na zegarze a twoim przypadku 2500 jak na maksa wkręcisz ale jak ujmiesz troche to mozesz zbijać na 2000 lub 1500 psi ale wiadomo jak za male bedzie cisnienie to bedą malo zbite i w turze bedą ci sie jajka z nich robiły a ze podczas otwierania klapy a raczej wyrzucaniu balota to normalne ze spadnie cisnienie do zera bo niebedzie balota w komorze  o powinno wskazywac zero a gdy zaczniesz nowego robic to ci cisnienie skoczy na tyle ile ustawiłes a ze u ciebie sie utzrymuje na 1500 to moze byc uklad zapowietrzony? moze za duzo oleju dopompowałes? o ile to jest mozliwe?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

 Witam mam problem z aparatem siatki w prasie New Holland br 740a z 2007 roku sterownik balle comand plus otóż gdy chce wysunąć manualnie siatkę z sterownika to siłownik wysuwa się cały ale silnik dalej go pcha po wyłączeniu sterownika silnik staję po ponownym włączeniu gdy chce manualnie go cofnąć nie cofa się tylko dalej próbuję pchać go do przodu. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek, prawdopodobnie uszkodzony masz wyłącznik krańcowy w siłowniku, tylko zastanawiające jest to że po resecie jak chcesz d drugą stronę to nadal rusza do przodu, to wskazywało by na sterownik...


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Jak sie uzywa nozy w tej prasie. Ja wlaczylem noze przyciskiem (1) i wysunelem recznie. Gdy zbliza sie koncowka balota noze chowaja sie automatycznie, ale nie wysowaja sie przy nastepnym balocie i musze to robic recznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

Miałem kiedyś podobny przypadek, prawdopodobnie uszkodzony masz wyłącznik krańcowy w siłowniku, tylko zastanawiające jest to że po resecie jak chcesz d drugą stronę to nadal rusza do przodu, to wskazywało by na sterownik...

 

Człowiek z NH oglądał prasę sprawdził czujniki i potencjometry stwierdził że są ok. Zdiagnozował uszkodzony moduł zna ktoś kogoś kto to naprawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Witam. Mam problem moja prasa owija za duzo siatki na balota. mam ustawione 1,5 a owija pewnie 2,5. Jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

Czujnik obrotów masz przy siatce może jest zabrudzony lub słabo dolega do rolki siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

czujnik ma szczeline ok 1milimetr, mozna go wkrecic bardziej tylko czy mozna? Mozna go potrzec papierem sciernym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z NH oglądał prasę sprawdził czujniki i potencjometry stwierdził że są ok. Zdiagnozował uszkodzony moduł zna ktoś kogoś kto to naprawia ?

 

Ja naprawiam sterowniki z maszyn rolniczych, jak chcesz możesz go do mnie wysłać, na kartce napisz tylko jaki dokładnie model prasy jak i jej numer seryjny. Jak chcesz to zadzwoń. 513411853


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Człowiek z NH oglądał prasę sprawdził czujniki i potencjometry stwierdził że są ok. Zdiagnozował uszkodzony moduł zna ktoś kogoś kto to naprawia ?

Moduł jest w prasie ,a sterownik w ciągniku ,więc upewnij sie co jest uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

Serwisant stwierdził moduł podobno już miał taki przypadek i udało się to naprawić. Ale nie wie kto to naprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes28    0

Ja robilem dzis baloty srednica 110cm owijanie mialem ustawione 1,5 raza a w rzeczywistosci owija 3 razy.

Mozliwe ze moglem cos przestawic w funkcjach serwisowych(ksiazka) i dlatego tak sie dzieje? W zeszlym sezonie tego problemu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj