Piotr0099

New Holland 644/648/654/658 sterownik problem

Polecane posty

Piotr0099    0

Witam..

Czy wie ktos jak obsługuje sie ten sterownik..

Chodzi mi o opis kazdego guźika :D

I chciałbym jeszcze wiedzieć nastepujące zeczy:

1.co trzeba nacisnąc zeby zwiekszyc srednice beli(opis guźików pokolei)

2.co trzeba nacisnąc zeby zwiekszyc zgniot beli(opis guźików pokolei)

3.Jak ustawic automatyczne owijanie(opis guźików pokolei)

Z góry pozdrawiam i dzieki :D

Macie tu foto sterownika http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/341287-nh-658-sterownik/

(zdjecie uzytkownika raf9411)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ad.1 Aby zwiększyć/zmniejszyc srednice beli przytrzymujesz przycisk z kółkiem i linią obok plusa i minus, którymi zwiekszasz lub zmniejszasz srednice beli +/- nr.5

Ad.2 Zgniot zwiekszasz zaworkiem który jest na tylnej klapie przy siłowniku, wkrecając go zwiekszasz zgniot a rozkrecając zmniejszasz

Ad.3 Przyciskiem A/M Ustawiasz Auto i nic wiecej nr.2

 

Tu masz zdjecie mojego sterownika z ponumerowanymi przyciskami

f1xx7r.jpg

 

1. Licznik bel

2. Przełącznik trybu pracy Auto Manual

3. Przełącznik owijanie siatką/sznurek

4. Przycisk sł€żący do włączania podajnika sznurka/siatki gdy masz nie pełna komore

5. Przycisk służący do zmiany srednicy beli

6. Ustawianie ilości owinięć sznurka/siatki na krańcach beli i srodku

7. Manualne rozsuwanie i zsuwanie podajnika sznurka

8. Włączanie /wyłączanie noży

 

 

Myśle ze chociaż troche pomogłem

Pozdro

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

*8 Nie rotora tylko noży...

Może uda mi sie załatwic skany...;D

Edytowano przez kamciow

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

A czy ktoś ogarnia funkcje serwisowe? Chodzi o te przełączane przyciskiem z książką pod włącznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakzPOL    0

Strona 2 rozmiar nieciętej zewnętrznej warstwy jeśli jest doczinacz

strona 4 alarm kształtu beli wyłączony lub włączony

Strona 5 Częstotliwość korygowania kształtu beli jest to

różnica w ilości segmentów pomiędzy lewym i

prawym słupkiem aktywująca alarm (w normalnym

trybie pracy).

Strona 6 wybór wyświetlania: amerykańskiego/europejskiego

Strona 7 wybór modelu prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

a wiecei moze jak dopompować oleju do tego siłownika od zgniotu beli??? bo mam dokrecene na maksa to pokretło od regulacji zgniotu balota i na manometrze pokazuje mi raptem 1000 jedenostki niepamietam jak robie baloty 120cm dopiero jak zwiejsze srednice do 135 to zgniot jest kolo2000 ale na szesdziesiotki tur to są droche za duze i ciezkie a znowu małe 120cm niezgniecione sie same rozpadaja nieda sie nawet owinąć owijarka;/ na moje oko to za malo oleju w tym siłowniku tylko jak tam go dolac??? sory za blędy jak by ktos pomugl bym byl bardzo wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakzPOL    0

Za manometrem jest takie specjalne złącze hydrauliczne i to nim należy wprowadzić olej prawdopodobnie pod ciśnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schiftern    0

Tak jak kolega wcześniej pisze podłączasz pod to złącze przewód hydrauliczny i podpinasz pod instalację hydrauliczną ciągnika. Czytałem o tym w instrukcji ostatnio. Ale tam jest jeszcze specjalna procedura co dalej ale to bym musiał Ci zacytować z tej książki. Jak coś to pisz to poszukam jak to się dokładnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

a niemacie takiego problemu ze sznurka belot nie chce pociągnąć raz z lewej raz z prawej czasem kilka podrząd oba złapie jest ok a zaraz spowrotem czym to se moze miec?i sznurki rózne wkłądałem cieńsze grubsze to samo trochę jest to upierdliwe wyskakiwać z a ciągnika podciagnać sznurek i manualnie owijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Krzynio zwróć uwagę ile sznurka wystaje z iglic jak się opuszczą.

Jeżeli jest jakieś 3-5 cm to wiadomo że nie złapie.

Teraz pytanie czy masz prase ze sterownikiem czy wszystko mechanicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

ze sterownikiem. jak utnie sznurek to odległoąs od nozy do tych ramion co podaja sznurek jest jakies na oko 15-20cm czasami jak ucina sznurek to oba są przyszczypnięte nozami ale z tego co zauwazyłem nie zawsze? tak jak by te ramiona co sznurek zapodaja tam jest taki stożek na spręzynce i jak by sie sznurek cofał podczas opadania ramion w dół? mam pytanie czy wy tylko puszczasie przez ten stożek sznurek czy tez raz go oo bkręcacie wokó niego? bo mi sie tak robii? i nie wiem czy tak być powinno czy nie Czasem nawet jest dwa razy obwiniety na tym stozku? a co ma to do tego???niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sochacz89    1

Sznurek jest ładnie przecięty , sprawdź ostrość noży albo je odwróć

później dodam zdjęcie końca ramienia z tym stożkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam Panowie !!

orientuje sie może ktoś gdzie można dostać manometr do prasy fiatagri new holland 5880 , Używkę bądz zamiennik jakiś dopasować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wjedz do zakładu z hydrauliką siłową, na pewno mają na stanie nowe.

Ja do pługa kupowałem do 400bar to zapłaciłem ok 50 zł za nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

A moze wiecie gdzie mozna kupić to sie chyba nazywa euro złącze w zmniejszym rozmiarze zeby dopompować oleju do tego siłownika od siły zgniotu beli?? A swoją drogą Czy jest okreslone na ile Barów czy tam kilopskali trzeba zbijać sianokiszonke zeby dobrze wychodziła? wiem za za słabo jak sie zbije to sie zrobi jajko z niej i nieda sie owinąć bo z owijarki spada a czy jak za mocno sie ustawi to moze sie gorzej zakiszać lub być za suche ??bo mam wrazenie ze jakieś dziwne jakości mi te belki wychodzą w porównaniu do pras walcowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja mam na ok 1500 bar

końcówki tez sklep z hydrauliką siłowa ;)

w dobrych sklepach rolniczych tez powinny być dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie dawno moja 648 przeszła chrzest bojowy ale mam problem z owijaniem siatką a dokładnie z mechanizmem... nie chce się automatycznie wysuwać coś jakby go blokowało tzn ramie które podnosi się do góry blokuje wysuw mechanizmu... siłownik elektryczny tylko zgrzyta i trzeba wskoczyć na prasę pociągnąć ramie (to co odcina siatkę dokładnie) do góry i dalej jest ok... Jest możliwość wyregulowania tego ramienia? Czy tak ciasno powinno to być i jest np. problem z siłownikiem?? Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Tak jak kolega wcześniej pisze podłączasz pod to złącze przewód hydrauliczny i podpinasz pod instalację hydrauliczną ciągnika. Czytałem o tym w instrukcji ostatnio. Ale tam jest jeszcze specjalna procedura co dalej ale to bym musiał Ci zacytować z tej książki. Jak coś to pisz to poszukam jak to się dokładnie robi.

 

mógł bys mi to poszukać jak to sie robi dokładnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Nie dawno moja 648 przeszła chrzest bojowy ale mam problem z owijaniem siatką a dokładnie z mechanizmem... nie chce się automatycznie wysuwać coś jakby go blokowało tzn ramie które podnosi się do góry blokuje wysuw mechanizmu... siłownik elektryczny tylko zgrzyta i trzeba wskoczyć na prasę pociągnąć ramie (to co odcina siatkę dokładnie) do góry i dalej jest ok... Jest możliwość wyregulowania tego ramienia? Czy tak ciasno powinno to być i jest np. problem z siłownikiem?? Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

sprawdz czy masz dobre połaczenie kabli zasilających sterownik i prase. może być słaby prąd albo masa i tak bedzie sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

jak owinac bele gdy komora jest nie pelna? gdy wciskam przycisk do tego sluzacy nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

W tym przypadku podajnik siatki nie jest w stanie podać siatki między walce, ja robię tak że wyłączam wom i ręcznie wyciągam ok 0.5m i zawsze owinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

bez przesady prasa ta robi niby belki od 80 czy 90 cm więc musi mechanizm zadziałać przy takim balocie, jezeli nie działa to coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

tego glosniczka od komputera wogole u mnie nie slychac, da sie go jakos podglosnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj