Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 18:53

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Witam mam taki problem, zmieniałem silnik w kombajnie i mam założony od stara i tam jest inne wyjście na wałek napędzający prądniczkę obrotomierza w starym miałem na czworokąt podobny jak przy kluczach nasadowych, a w pompie która jest w nowym silniku ma wyjście na obce pióro a pompy nie przekładałem bo w nowym silniku tez były dwa smoki a zapomniałem sprawdzić wyjście na napęd prądniczki. Zmiana pompy nie wchodzi w grę ponieważ to się wiąże z wyjmowaniem silnika co byłoby czystym absurdem. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Dzisiaj, 22:08
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:30

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Ze szlifować koniec na prądnicy na płask.

#3 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:42

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Taka była własnie pierwsza myśl tylko wałek na kwadrat jest krótszy.

#4 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:55

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem No też fakt.Do dobrego tokarza dorobi płetwę do wałka od prądnicy i zespawa razem z wałkiem od prądnicy.

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:18

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem A może to sprząc za pomocą sprężynki tak jak jest spięty nadajnik obrotów z bębnem.

Może to jest rozwiązanie, tylko sprzedający pisze że nie wie czy jest sprawne dla mnie taki opis to 90% że niesprawne, ale x czasu temu kupiłem też z takim opisem i była sprawna (15 zł z przesyłką).
http://allegro.pl/na...3330887202.html

Edytowany przez Sadek, 16 czerwiec 2013 - 21:21.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:45

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Za pomocą sprężynki to nie za bardzo widzę nawet jak to zrobić ale własnie chyba wizyta u tokarza będzie najlepszym rozwiązaniem tylko żeby to dobrze zespawał żeby bicia nie było, tylko muszę jakoś dobrze długość zmierzyć. I orientuje się może ktoś jak ta prądniczkę podłączyć?

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:58

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Bezpośrednio do zegara (równolegle). Przy nadajniku masz 2 zaciski tak samo przy liczniku i te zaciski trzeba z sobą połączyć.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:32

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Tylko wizyta u tokarza bo b masz pompę od starego typy gdzie nie była montowana prądniczka tylko zaślepka w miejsce prądniczki.

#9 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 21:32

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem U mnie z tego wałka jest wyciek oleju.Jest tam uszczelniacz 14x32x10 i jego wymiana nie pomaga Wałek ma luz w tulejce w bloku.Czy ktoś wie jak to naprawić .

#10 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:19

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem tak jak mówił balcerek1

ten wałeczek który napedza pradniczke od obrotomierza jest wałkiem napedzajacym pompe olejowa z walka rozrządu..kupiłeś stary motor który miał zaslepke i po wyciagnieciu wałka na końcu jest "płetwa" a w 2 silniku co miałeś pradniczkę masz kwadrat 1\2 cala lub 3\8 jak na kluczach (nie pamiętam który)...NIE ma wałka który ma z strony pompy olejowej "płetwe" a z drugiej strony naped pradniczki obrotomierza..dopiero naped obr. był przy pompie olejowej na kwadrat...Wiem ponieważ szukałem i nawet dzwoniłem do Andrychowa czy w ogóle takie coś się produkowało w jakiś latach i nic a nic...nie wyszła ani sztuka tylko i wyłącznie rzeżba w wałasnym zakresie :)

jedynie wizyta u tokarza i cos z 2 zrobi 1 pasujący. albo wymiana pompy olejowej na kwadrat...opcje są 2 a sam wybierz :):)

#11 Share maretzky

maretzky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:22

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Połączono.

jak sprawdzic zegar obrotomierza silnika?
jak sprawdzic prądniczke tacho?
jakie napięcie powinna wskazywać?a może ona wysyła impulsy? tego multimetrem nie zmierze
pod wiertarką wszystko stoi -nie mierzyłem żadnych napięc.

Edytowany przez Elektrotechnik, 03 styczeń 2014 - 20:00.

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 12:26

Obrotomierz w Bizonie Z056. Problem Pod gradobiciem pytań
:lol: Zegar obrotomierza silnika sprawdza się podając na niego napięcie, np. 12v z prostownika i wtedy wskazówka powinna pracowac'.zegar obr. młocarni tak samo.prądniczkę czy to silnika czy młocarni zakładasz pod wiertarkę i miernikiem patrzysz czy daje napięcie a nie żadne tam impulsy.
Miernik ustaw do 20Volt i 2 miejsc po kropce a napięcie oczywiście zmienne. Co do napięć to powiem tak: jak sprawdzałem prostownikiem na ustawionych 12Voltach zegar młocarnii to wskazówka wjechała na 3/4skali więc prądniczka osculuje w granicach 12v ale to wszystko zależy od obrotów. Mniejsze obr to mniejsze napięcie i wskazania też mniejsze.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 11 czerwiec 2015 - 20:55

Witam. chcę sprawdzić obrotomierz bizonie i nie wiem na który konkretnie kabel mam podać napięcie, Do obrotomierza wchodzi wtyczka z 4 kablami. Górny prawy kabel wtyczki to masa, górny lewy jest połączony z kilkoma innymi wskaźnikami, więc pewnie to jakiś zasilający, no i zostają dwa dolne. Na który kabel podać prąd. Kombajn mam od niedawna, a wskaźnik zatrzymał się na 400 obr, więc pewnie jest wadliwy, ale chcę się upewnić. Nowy wskaźnik trochę drogi, a raczej nie da się naprawić tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 czerwiec 2015 - 11:37

Przecież złącze jest dokładnie opisane.