Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamera cofania.

282 odpowiedzi na ten temat

#241 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:20

Kamera cofania. no zakładajta se co mozeta i tak to nie poprawi wydajnosci kombajnu ani kombajniscie to w niczym nie pomoze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kamera cofania. Dzisiaj, 15:19
  •  

#242 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 14:18

Kamera cofania. Bzdura. Kamera robi robote. Przynajmniej nie musze się martwić czy przypadkiem tyłem w coś nie walnę a i dokładnie widzę ile jeszcze mogę cofnąć. Dośc razy już obtarłem sieczkarnię. Teraz wszystko z tyłu widzę i nie muszę się już tym martwić. Naprawdę przydatna rzecz:)

#243 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 01:07

Kamera cofania. Zdecydowanie kamery robią robotę, zwłaszcza w większych kombajnach. Troszkę wyobraźni:
- cofanie - można manewrować do centymetrów w ciasnych miejscach i życzę komuś dużo szczęścia aby osiągnął to samo na lusterkach.
- przy wózku na heder jest wręcz nieoceniona - zwykle jeden podjazd bez poprawek, zostaje tylko wyjść i włożyć sworzeń. Jak ktoś zrobi to samo równie szybko bez machającego "pana Heńka" to niech to nagra. Heder z wózkiem to ponad 2 tony, po miękkim ściernisku jakoś tak nie bardzo daje się popchać...
- mam taki zbiornik, że świetnie się sprawdza też kamerka na jego najwyższym punkcie - czujnik 100% napełnienia w przechyłach lub przy gwałtownych manewrach różnie reaguje, zwykle można jeszcze pojechać 100-200m w zależności od plonu i rodzaju zboża. Dzięki kamerze widać na bieżąco co się dzieje i nie wypakuje się zawartości sit i przenośników górą zbiornika.
Przez oszczędność czasu, zbędnych manewrów, o nerwach nie wspominając - jak dla mnie kamerki poprawiają wydajność.
Oczywiście wszystko może się zepsuć a nawet czasem powinno - widać wtedy jak bardzo pomaga ;)

#244 Share norbitoja

norbitoja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na moj YT: https://www.youtube.com/watch?v=4CufaWLRiLc

Napisany 03 sierpień 2013 - 23:20

Kamera cofania. Witam mam problem bo nie wiem czy ten dwie części kamera i telewizorek będzie mi pasować http://allegro.pl/ka...3376086432.html ----- kamera
http://allegro.pl/no...85394.html----- telewizorek
Nie wiem czy ten telewizorek ma dwa pasujące wejścia do tej kamery. Jeśli ktoś z was się na tym zna to niech mi napisze czy będzie to razem chodziło, bo jak nie to jakiś innym zestaw tylko nie chcę przekroczyć 500zł.

#245 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:58

Kamera cofania. http://www.agrofoto....amerka-cofania/

#246 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 19:59

Kamera cofania.

Ja mam monitor 7'' za ok.200zł, obsługuje dwie kamery (ale mam podpięte 4, przełączać sygnał analogowy jest banalnie prosto i tanio), mogę go sobie oczywiście przenieść między maszynami. Ale najważniejsze: tu gdzie jest jest zawsze na żądanie. Nie muszę przepinać, podpinać, uruchamiać, kombinować. Przekręcam kluczyk, 2 sekundy i wszystko widzę. Nic więcej nie robię. To jest właśnie ergonomia i w praktycznym używaniu jest to bardzo ważne. No i obraz przy połączeniu analogowym jest zawsze płynny, nigdy mi nie poklatkuje, zlaguje, nic się nie zawiesi a jakość jak do tego zastosowania jest zupełnie wystarczająca. Póki co, choć lubię nowinki alternatywy nie widzę a przynajmniej nie za rozsądne pieniądze.

wskażcie mi proszę jakiś konkretny zestaw monitor (minimum 7 cali) + 2 kamery (min 5 m przewodu), potrzebuję go do ciągnika rolniczego dla trochę niedomagającego już operatora i najlepiej, aby jednocześnie widoczny był obraz z obu kamer

#247 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 16:37

Kamera cofania. Panowie troche zastanawiam się nad kamerą cofania do kombajnu Fortschritt E512 bo nie raz już blachy sieczkarni obtarłem i pogiąłem, ale zastanawia mnie jak to sie sprawdza w praniu, czy kurz i drgania które w starszych kombajnach są wieksze nie będą przeszkadzały takiej kamerce? Po drugie widzę że zróżnicowanie cenowe kamer cofania jest bardzo duże, a jeśli bym sie skusił to na coś w czym będę w miare dobrze widział tył kombajnu i tyle, jakiś ekspert mógłby doradzić jktóra kamera spełniałaby te wymogi?

KS Falubaz

#248 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 sierpień 2013 - 13:56

Kamera cofania. do kombajnu kupiłem najtanszy badziew.
kamery po 99, tv za 239zł 7cali

po sezonie przestało działać, nie wiedzieć czemu.
Na ciągniku mam już nvoxa za 500 zł - 9 calowy tv i do niego można wpiąć 4 urządzenia.
Plus jest taki ze złączki są hermetyczne i wszystko idzie jednym przewodem.
Jakość jest akceptowalna.
Zestaw monitor, kamera i 10m przewodu koło 700zł kosztował.
Na sezon 14 zakładam to samo do kombajnu z 3 kamerami.

u dilerów kamerki zaczynaja sie od 1200, 1500zł za zestaw.
kissmy - nie wiem czy to pomoże, mój ojciec mówi ze monitor w ciągniku tylko mu przeszkadza

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#249 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:06

Kamera cofania. Panowie, robię trochę w monitoringu, więc powiem kilka słów na temat kamer. Średniej klasy kamera kosztuje 300-500 zł. Do tego obiektyw 100-300 zł, jak ma być z podświetleniem IRED to nawet więcej. Do tego obudowa aluminiowa, antywstrząsowa do 200 zł. Jak zsumujecie, to wyjdzie Wam ile powinna kosztować kamera średniej klasy, aby dobrze spełniła swoje zadanie. Także moim zdaniem kamery za 100 czy 200 zł to można używać do zabawy w domu. Ale to tylko jest moje zdanie, człowieka mającego trochę styczności z tym zagadnieniem. Oczywiście można zaszaleć i zamontować kamerę za 3000, ale przy montażu 3 kamer do kombajnu to trochę jest nieuzasadnione ekonomicznie. Jednak obraz z takich kamer jest naprawdę perfekcyjny.

#250 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:45

Kamera cofania. Nareszcie znalazłem ten temat. Więc tak opisze troche swoją sytuacje posiadam ciagnik do sadu do niego mam podczepiony widlak hydrauliczny do zwożenia skrzyń z sadu. I teraz mam ogromny problem że z tyłu nic nie widać, nie widać końca wideł i bez pomocy drugiej osoby nie da się nic załadować. Mam więc pewna koncepcje by zamontować kamerki na widlakach z przodu i z tyłuy i podpiąć to pod jeden nieduży monitor w kabinie. Powiem tak nie mam zielonego pojecia czym to się je i jak to powinno wyglądać. Jak ktos pomoże to byłbym wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:24

Kamera cofania. orientuje sie ktoś czy jest możliwość podłączenia tableta z kamerą?

KS Falubaz

#252 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:31

Kamera cofania. patrzac na mojego (galaxy) to nie, chyba ze są jakieś przejściówki i taką kamerę można by było zapiąć do złącza usb jak np dodatkowy modem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#253 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 13:53

Kamera cofania.

do kombajnu kupiłem najtanszy badziew.
kamery po 99, tv za 239zł 7cali

po sezonie przestało działać, nie wiedzieć czemu.
Na ciągniku mam już nvoxa za 500 zł - 9 calowy tv i do niego można wpiąć 4 urządzenia.
Plus jest taki ze złączki są hermetyczne i wszystko idzie jednym przewodem.
Jakość jest akceptowalna.
Zestaw monitor, kamera i 10m przewodu koło 700zł kosztował.
Na sezon 14 zakładam to samo do kombajnu z 3 kamerami.

u dilerów kamerki zaczynaja sie od 1200, 1500zł za zestaw.
kissmy - nie wiem czy to pomoże, mój ojciec mówi ze monitor w ciągniku tylko mu przeszkadza

W 2012r też kupiłem tani monitor z kamerką, 2 sezony na kombajnie, od jesieni na ładowarce i nadal działa dobrze.
Ale chyba kupie jeszcze jeden zestaw i będzie to zapewne ten nvox na 4pin quad na 4 kamery.

Panowie, robię trochę w monitoringu, więc powiem kilka słów na temat kamer. Średniej klasy kamera kosztuje 300-500 zł. Do tego obiektyw 100-300 zł, jak ma być z podświetleniem IRED to nawet więcej. Do tego obudowa aluminiowa, antywstrząsowa do 200 zł. Jak zsumujecie, to wyjdzie Wam ile powinna kosztować kamera średniej klasy, aby dobrze spełniła swoje zadanie. Także moim zdaniem kamery za 100 czy 200 zł to można używać do zabawy w domu. Ale to tylko jest moje zdanie, człowieka mającego trochę styczności z tym zagadnieniem. Oczywiście można zaszaleć i zamontować kamerę za 3000, ale przy montażu 3 kamer do kombajnu to trochę jest nieuzasadnione ekonomicznie. Jednak obraz z takich kamer jest naprawdę perfekcyjny.

W monitoringu "stacjonarnym" kamery musza byc dobrej jakość by móc rozpoznać twarz przechodzącej osoby. W rolnictwie wystarczy, że widać czy na coś się nie wjeżdża, tak więc taka kamerka za 150łz juz jest wystarczająco dobra nawet w nocy. Nawet w markowych samochodach fabrycznie montowane kamery cofania nie sa super hiper jakości za 3 tysie.

orientuje sie ktoś czy jest możliwość podłączenia tableta z kamerą?

Szukałem takiego tabletu i niestety nie ma nic takiego.

Nareszcie znalazłem ten temat. Więc tak opisze troche swoją sytuacje posiadam ciagnik do sadu do niego mam podczepiony widlak hydrauliczny do zwożenia skrzyń z sadu. I teraz mam ogromny problem że z tyłu nic nie widać, nie widać końca wideł i bez pomocy drugiej osoby nie da się nic załadować. Mam więc pewna koncepcje by zamontować kamerki na widlakach z przodu i z tyłuy i podpiąć to pod jeden nieduży monitor w kabinie. Powiem tak nie mam zielonego pojecia czym to się je i jak to powinno wyglądać. Jak ktos pomoże to byłbym wdzięczny.

http://allegro.pl/li...rItems-11191561
Monitor wybierasz wedle uznania i do tego kamerki.

Edytowany przez Arek, 22 styczeń 2014 - 13:58.

#254 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 08:33

Kamera cofania. http://allegro.pl/mo...4310102157.html
Panowie co myślicie o takim czymś?

#255 Share pawell1919s

pawell1919s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 12:27

Kamera cofania. http://allegro.pl/ka...433.html Warto do Mercatora 75?

Edytowany przez pawell1919s, 08 lipiec 2014 - 12:28.

#256 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:23

Kamera cofania. Link nie działa.

#257 Share pawell1919s

pawell1919s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:31

Kamera cofania. Juz poprawiam. Zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/ka...4396743187.html lub tym: http://allegro.pl/ka...4393468278.html

#258 Share pawell1919s

pawell1919s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 15:25

Kamera cofania. Lub ta: http://allegro.pl/ka...4339150433.html

#259 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 22:04

Kamera cofania. Zdecydowanie zestaw 3. Monitor - kamera - jeden przewód, to brak komplikacji z zasilaniem kamery i sygnałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share pawell1919s

pawell1919s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 15:31

Kamera cofania. Dzięki wielkie. Zamówiłem już tę kamerę z ostatniego linku. Pewnie w poniedziałek podzielę się zdjęciami i dodam jakiś konkretny opis, żeby inni nie mieli takich wątpliwości jak ja.