Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamera cofania.

295 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:34

Kamera cofania. Ja właśnie zamówiłem ten zestaw myślę że w następnym tygodniu się pojawi to okaże się czy dobrze wybrałem jak coś to dam ci znać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kamera cofania. Dzisiaj, 13:18
  •  

#222 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 07:56

Kamera cofania. Mam taką z podobnym monitorem. Zależy do czego to Ci jest potrzebne. Jak do tego, żeby zobaczyć czy coś stoi za tobą to aż nadto.

#223 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:40

Kamera cofania. Ja mam zamiar jej używać przy pracach polowych (orka uprawa itp) żeby nie oglądać się za często za siebie. Myślisz że kamerka się sprawdzi ??

#224 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:53

Kamera cofania.

Mam taką z podobnym monitorem. Zależy do czego to Ci jest potrzebne. Jak do tego, żeby zobaczyć czy coś stoi za tobą to aż nadto.

Czyli co mówisz że do kombajnu się nada tak?

#225 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 05 lipiec 2013 - 23:37

Kamera cofania.

Witam kolegów. Powiedzcie mi koledzy czy ktoś zajmował się podłączaniem radia badz kamery do kombajnów NewHolland TC. Czy sa jakies wyjscia z pradem w skrzynce z bezpiecznikami do ktorych mozna bezpiecznie podlaczyc kamere badz radio??? Proszę o pomoc.

Ja kupiłem kamerkę i monitor do JD1470, jeszcze nie zamontowałem, ale podglądałem jak kolega ma to puszczone w TC.
Zasilanie ma pociągnięte z ostatniego czujnika zapchania. Kabel sygnałowy ma przeciągnięty nad wytrząsaczem przyczepiony opaskami do przewodu od czujnika zapchania. Wychodzi na zewnątrz i idzie po prawej stronie kombajnu. I dalej nie dopatrzyłem się jak. Kamerę ma podłączoną pod stacyjkę. Z tym, że przewód zasilający jest wpuszczony po prawej stronie, tam gdzie bezpieczniki gdzieś do dołu pod plastiki, fizycznie nie byłem w stanie tego podejrzeć.
Jeżeli ktoś wie jak wczepić to do wspomnianego John Deera 1470, w które fizyczne miejsce i był by tak miły żeby podpowiedzieć będę wdzięczny, oszczędzi mi to szukania.

#226 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 16:37

Kamera cofania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery cofania? Które parametry są najważniejsze? Elektronika to akurat mój słaby punkt:( zastanawiam się nad takim zestawem, tylko nie wiem czy nie będzie za słaba rozdzielczość http://allegro.pl/mo...3359261960.html
Poradzcie mi coś

Kolego kamera jest ok ale do tej kamery proponowal bym monitorem z rozdzoelczoscia 800x480, lepsza rozdzielczosc lepszy obraz.

Ja kupiłem kamerkę i monitor do JD1470, jeszcze nie zamontowałem, ale podglądałem jak kolega ma to puszczone w TC.
Zasilanie ma pociągnięte z ostatniego czujnika zapchania. Kabel sygnałowy ma przeciągnięty nad wytrząsaczem przyczepiony opaskami do przewodu od czujnika zapchania. Wychodzi na zewnątrz i idzie po prawej stronie kombajnu. I dalej nie dopatrzyłem się jak. Kamerę ma podłączoną pod stacyjkę. Z tym, że przewód zasilający jest wpuszczony po prawej stronie, tam gdzie bezpieczniki gdzieś do dołu pod plastiki, fizycznie nie byłem w stanie tego podejrzeć.
Jeżeli ktoś wie jak wczepić to do wspomnianego John Deera 1470, w które fizyczne miejsce i był by tak miły żeby podpowiedzieć będę wdzięczny, oszczędzi mi to szukania.

Tez tak myslalem zeby kamere podlaczyc z tylu pod wlasnie ten czujnik a monitor w kabinie podlaczyc pod lampkę tą nad głową. A kabel sygnałowy zawsze jakos sie pusci podobnie jak te od czujników zapchania. Tylko nie wiem jak rozebrac podsufitke w TC??

#227 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 07:06

Kamera cofania.

Czyli co mówisz że do kombajnu się nada tak?

Ja właśnie na kombajnie mam 3 takie zamontowane. Super sprawa. nie musisz wyglądać co się dzieje, tylko rzut oka na monitor i wszystko wiesz.

#228 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:04

Kamera cofania. Kolego @SHADOW daj znać się ten zestaw sprawdzi u Ciebie. Żniwa tuż tuż i muszę zamontować jakąs kamerkę na tył bo z kabiny to Chu*a widać:(

#229 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:10

Kamera cofania. fajna sprawa z taką kamerką z tyłu sam sie zastanawiam czy nie założyć sobie do jelonka tylko zastanawiam się czy taka by mogła być proszę o odpowiedz http://allegro.pl/mo...3392654351.html

Edytowany przez fendt930, 17 lipiec 2013 - 21:20.

#230 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 07:22

Kamera cofania. A gdzie tam jest kamerka? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 07:40

Kamera cofania. Kolego @mariuszE38 a Ty jaką masz rozdzielczość monitorka? Zadowlony jesteś z jakości obrazu?

#232 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:38

Kamera cofania. rozdzielczość 1440(RGB)x234.
Jak na wyświetlanie otoczenia kombajnu i zbiornika to w zupełności mi wystarcza.

#233 Share browar92

browar92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:22

Kamera cofania. mam takie pytanie ponieważ się słabo znam na elektronice i nie wiem czy ten komplet zda egzamin w kombajnie zbożowym może jakieś rady a jak nie to bym poprosił o jakieś sugestie http://allegro.pl/ze...3400577431.html i bym prosił o szybka odpowiedz po żniwa tuz tuz

Połączone

Edytowany przez razor275, 22 lipiec 2013 - 07:45.
Dublowanie tematu

#234 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 23:27

Kamera cofania. Ja nie pomogę bo mam wersje bez elektroniki, czyli dwa lusterka wsteczne :D

#235 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 22 lipiec 2013 - 07:41

Kamera cofania. na co Ci cos takiego , po co , to jest kombajn a nie zabawka , im wiecej badziewia tam napchasz to bedzoe miało sie co psuc

#236 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:06

Kamera cofania. Tak, bo najlepiej młócić cepem :D Tam prawie nie ma się co zepsuć, chociaż.... ;D

#237 Share browar92

browar92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:24

Kamera cofania. wiesz jest taki czarny punk i nie widać a już raz kombajnista w c 330 przywalił i dlatego

#238 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 11:21

Kamera cofania. U mnie gościo nowym JD z kamerą ściął słupa energetycznego i pogiął sieczkarnie tak że kamera nie pomogła :) .

#239 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:11

Kamera cofania. kamera cofania jest nie potrzebna do niczego ,chyba ze ktos nie ma co z kasa robic ,ale i tak to jest nie przydatne do niczego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:15