Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamera cofania.

292 odpowiedzi na ten temat

#201 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:54

Kamera cofania. Czy ktoś próbował "ożenić" jakąś kamerę z tabletem ?W sumie tablet ma fajną matrycę IPS 9,7"-Gorillę i metalową obudowę-jakiś uchwyt pewnie dałoby się skołować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kamera cofania. Dzisiaj, 06:33
  •  

#202 Share kuba3395

kuba3395

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:46

Kamera cofania. nie wiem ale to może być ddobry pomysł kolego :)

#203 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:06

Kamera cofania. Panowie powiedzcie co sądzicie o takim połączeniu http://allegro.pl/mo...068885688.html'>http://allegro.pl/ka...3068885688.html http://allegro.pl/ka...3061222420.html

Czy te rzeczy warte są uwagi? Czy ktoś takowy posiada?

Edytowany przez Schadow, 25 marzec 2013 - 21:07.

#204 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 09:30

Kamera cofania. Mam taki monitor i jest ok. Ale kamerę bym ci polecił lepszą, najlepiej na przetworniku 1/3" sony.

#205 Share ramzes1

ramzes1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 22:31

Kamera cofania. Szukam od dłuższego czasu połączenia Tabletu (system android) z kamerą cofania. Wie może ktoś w jaki sposób połączyć te dwa urządzenia? Generalnie jest problem z tym, przekopałem cały internet i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na to w jaki sposób skomunikować jedno z drugim. Wiadomo że żaden Tablet na obecnym rynku nie posiada wejścia video, pozostaje eksperymentowanie, dowiedziałem się że jest możliwość podłączenia drogą wi-fi bezprzewodowych kamer IP lecz by uzyskać obraz z takiej kamery, potrzebna jest odpowiednia aplikacja na tablet z androidem (do tej pory nie znalazłem konkretnej aplikacji do tego). Tu jeden kolega na AF pisał o konwerterze. Testował go na komputerze pc, lecz nie wiadomo czy podłączenie tego urządzenia przez usb do Tabletu z Androidem nawiąże połączenie video. - Piszę o Systemie z Androidem bo Tablety z Windowsem to już o wiele droższa półka cenowa.

Na początku do podglądu obrazu z kamery chciałem zastosować monitor samochodowy lecz doszedłem do wniosku że Tablet w nowocześniejszym ciągniku czy kombajnie wyglądał by innowacyjniej niż zwykły monitor samochodowy, bardziej funkcjonalny, bardziej wykorzystany gdyż można było by go przekładać z jednej maszyny do drugiej wystarczyło by Tylko po dokupywać uchwyty i kamery do każdej z maszyn w których chcemy mieć system video, a po pracy wyciągnąć z kabiny i skorzystać w domu np. z internetu. super sprawa...

Jeśli komuś udało się podłączyć w jakiś sposób Tablet z kamerą lub wie jak to zrobić to piszcie. Pozdrawiam

#206 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 11:44

Kamera cofania. Moim zdaniem kombinujesz w złym kierunku. Nawet jeśli zrobisz coś sensownego za niemałą kasę (wifi lub wysokiej jakości video-grabber) to i tak stwierdzisz, że uniwersalność w tym przypadku jest wadą a nie zaletą.
Napiszę Ci coś z praktyki używania kamer. Wsiadam, włączam stacyjkę, monitor się odpala i działa. I ma działać przez cały czas bo za 10 sekund możesz potrzebować cofać. Lub być zajęty dziesięcioma innymi sprawami o znacznie wyższym priorytecie. Pomyśl, obsługujesz skomplikowaną maszynę. Chcesz sobie dołożyć jeszcze np. uruchomienie tabletu, uruchomienie aplikacji, itp? A jeśli chcesz sprawdzić pocztę, pogodę będziesz się przełączał lub rezygnował z kamery? A gdy tablet lub aplikacja się zawiesi w najmniej oczekiwanym momencie, np zawracasz na szosie a za tobą sznurek samochodów i bardzo potrzebujesz w tym momencie kamery?
To złe rozwiązanie, które chcesz zrobić, uwierz mi.
Załóż najzwyklejszy np. 7-calowy monitor i podłącz analogowo kamerę. Olej wygląd i innowacyjność. To ma być proste rozwiązanie, stabilne i dostępne non-stop.
Używaj tabletu lub smartfona ale nie mieszaj ich w monitoring, i tak mają wystarczająco dużo zalet.

#207 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:54

Kamera cofania. Niby tak-ale jak człowiek ma już tablet z o wiele lepszym ekranem niż te popierdółki z Allegro to dlaczego niby nie miałby kombinować ?Ja mam podobną sytuację (po co mojemu synowi tablet nonstop ? :) ) i też będę kombinował...

#208 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 22:35

Kamera cofania. No ja byłbym ostrożny z tymi "popierdółkami". Dobry ekran w tablecie niekoniecznie oznacza dobry obraz z kamery. Rzucę jako hasła terminy: przepustowość łącza, rozdzielczość kontra fps, kompresja, opóźnienie przetwarzania (lagi). Technologie cyfrowe pełne są różnych pułapek, szczególnie dotyczy to tych "tanich".
Pisałem przede wszystkim o ergonomii używania bo ta kwestia dla mnie głównie dyskwalifikuje duet tablet+kamera ale ok, spójrzmy na kwestie techniczne:
- wersja usb - słabo z tym bo usb na androidzie nie zostało stworzone do transferów jakie generują kamery ale jakieś światełko w tunelu jest: http://www.infiniteg...droidUsbCam.htm Aplikacja płatna i sprzętowo rozwiązanie mocno ograniczone.
- wifi - tu jakby lepiej, aplikacje są, np. https://play.google....e=search_result Jest lista wspieranego sprzętu, wygląda nieźle, jakąś kamerkę pewnie można znaleźć. Dla przykładu na allegro: 640x480@15fps ok. 250zł, dla mnie taki obraz to g... Są kamerki 720p ale cena przynajmniej jakieś 450zł. Tylko zanim wydałbym kilka stówek na kamerę bezprzewodową o jakości lepszej niż 640x480 dobrze bym się zastanowił jakiej prędkości łącze jestem w stanie zestawić (obsługiwane standardy wifi) a tym samym jaką rozdzielczość jestem w stanie uzyskać przy płynnym (30fps) obrazie. Obraz żyleta przy 1 klatce na sekundę lub z lagami co kilka sekund mnie nie interesuje. Może ten kierunek ma sens, niektóre filmiki na YT wyglądają zachęcająco, chcecie wydawać tyle na kamery, kombinujcie :) Ale co jak potrzeba więcej kamer? Jak je szybko i wygodnie przełączać? I ile to będzie w sumie kosztować?

Ja mam monitor 7'' za ok.200zł, obsługuje dwie kamery (ale mam podpięte 4, przełączać sygnał analogowy jest banalnie prosto i tanio), mogę go sobie oczywiście przenieść między maszynami. Ale najważniejsze: tu gdzie jest jest zawsze na żądanie. Nie muszę przepinać, podpinać, uruchamiać, kombinować. Przekręcam kluczyk, 2 sekundy i wszystko widzę. Nic więcej nie robię. To jest właśnie ergonomia i w praktycznym używaniu jest to bardzo ważne. No i obraz przy połączeniu analogowym jest zawsze płynny, nigdy mi nie poklatkuje, zlaguje, nic się nie zawiesi a jakość jak do tego zastosowania jest zupełnie wystarczająca. Póki co, choć lubię nowinki alternatywy nie widzę a przynajmniej nie za rozsądne pieniądze.

#209 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:24

Kamera cofania. @kristofus-ja o tym wszystkim wiem-ale i tak zaryzykuję żeby sobie sprawdzić.Chcę spróbować korzystać z tabletu bo zamierzam przy okazji wypróbować aplikację do jazdy równoległej.Jeżeli się nie uda to spróbuję analogowo i tyle...

#210 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:17

Kamera cofania. Tak szczerze to czasem lubię nie mieć racji :) więc życzę powodzenia - sam chętnie zobaczyłbym jakiś sensownie działający tani zestaw, niekoniecznie akurat do kombajnu/ciągnika.
A co do jazdy równoległej to pochwalisz się co to za aplikacja? Może być na priv żeby nie offtopować.
Interesuje mnie ten temat ale nie z pułapu cenowego komercyjnych rozwiązań, obecnie nawet konstruuję odbiornik, który powinien się nadawać do takich zastosowań ale to rozległy temat.
Od razu jednak powiem, że jeśli liczysz na gps-a z tabletu to się mocno rozczarujesz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:21

Kamera cofania. Nie liczę-ale co szkodzi spróbować ?-aplikacja nazywa się Cerea bodajże-i chcę ją wypróbować na wiosnę-też wiele sobie po niej nie obiecuję ale :D .

#212 Share ramzes1

ramzes1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:05

Kamera cofania. dobrym rozwiązaniem był by też zakup nawigacji 7" z wejściem AV (video) takiej jak ta http://allegro.pl/na...3136612987.html można powiedzieć że to urzadzenie zastąpiło by tablet i monitor w jednym. Ogromny plus na rzecz tej navi to to że ma "aktywny uchwyt", czyli można wypiąć navi z uchwytu bez odłączania kabli. Tylko jest jeden duży mankament. Wyświetlacz nie ma powłoki antyrefleksyjnej i nie wiele ponoć widać na ekranie w dużym nasłonecznieniu, tak że wątpię żeby w lato można było coś dostrzec na nim z kamery.

#213 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 23:05

Kamera cofania. http://allegro.pl/mo...3185476245.html http://allegro.pl/ka...3185445933.html Panowie a co sądzicie o takim zestawieniu?? Nada się??

#214 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:53

Kamera cofania. a czemu ma się nie nadać ????? sam takie same posiadam i wszystko ładnie gra obraz nie jest tak super kolor ale wszystko widać

#215 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 18:48

Kamera cofania. Hejka!
Od dziś mam te konto i mam pytanie.Mam df m600 i chciałem do niego założyć kamerę z monitorem na stałe ze jak np gruberuje to pokazuje cały czas obraz a nie tylko podczas cofania. Szukałem odp na poście kamera cofania ale nie znalazłem odp.

#216 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 07:49

Kamera cofania. Podajesz sygnał na kablu który jest czujnikiem od wstecznego.

#217 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:22

Kamera cofania. no musisz znaleść gdzieś kabel na którym płynie prąd i masa i pod to podłączać ja mam tak zrobione jak przekręce kluczyk i od razu automatycznie się włącza kamera

#218 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:46

Kamera cofania. powiedzcie mi jeszcze który zestaw wybrać bo mam dylemat http://allegro.pl/ze...3336053746.html
http://allegro.pl/ze...3336027069.html

#219 Share DominikKomar

DominikKomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:35

Kamera cofania. Witam kolegów. Powiedzcie mi koledzy czy ktoś zajmował się podłączaniem radia badz kamery do kombajnów NewHolland TC. Czy sa jakies wyjscia z pradem w skrzynce z bezpiecznikami do ktorych mozna bezpiecznie podlaczyc kamere badz radio??? Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:52

Kamera cofania. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery cofania? Które parametry są najważniejsze? Elektronika to akurat mój słaby punkt:( zastanawiam się nad takim zestawem, tylko nie wiem czy nie będzie za słaba rozdzielczość http://allegro.pl/mo...3359261960.html
Poradzcie mi coś