Polecane posty

MariuszE38    25

 

 

Czyli co mówisz że do kombajnu się nada tak?

 

Ja właśnie na kombajnie mam 3 takie zamontowane. Super sprawa. nie musisz wyglądać co się dzieje, tylko rzut oka na monitor i wszystko wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Kolego @SHADOW daj znać się ten zestaw sprawdzi u Ciebie. Żniwa tuż tuż i muszę zamontować jakąs kamerkę na tył bo z kabiny to Chu*a widać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Kolego @mariuszE38 a Ty jaką masz rozdzielczość monitorka? Zadowlony jesteś z jakości obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

rozdzielczość 1440(RGB)x234.

Jak na wyświetlanie otoczenia kombajnu i zbiornika to w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
browar92    70

mam takie pytanie ponieważ się słabo znam na elektronice i nie wiem czy ten komplet zda egzamin w kombajnie zbożowym może jakieś rady a jak nie to bym poprosił o jakieś sugestie http://allegro.pl/ze...3400577431.html i bym prosił o szybka odpowiedz po żniwa tuz tuz

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja nie pomogę bo mam wersje bez elektroniki, czyli dwa lusterka wsteczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

na co Ci cos takiego , po co , to jest kombajn a nie zabawka , im wiecej badziewia tam napchasz to bedzoe miało sie co psuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
browar92    70

wiesz jest taki czarny punk i nie widać a już raz kombajnista w c 330 przywalił i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie gościo nowym JD z kamerą ściął słupa energetycznego i pogiął sieczkarnie tak że kamera nie pomogła :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

kamera cofania jest nie potrzebna do niczego ,chyba ze ktos nie ma co z kasa robic ,ale i tak to jest nie przydatne do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no zakładajta se co mozeta i tak to nie poprawi wydajnosci kombajnu ani kombajniscie to w niczym nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Bzdura. Kamera robi robote. Przynajmniej nie musze się martwić czy przypadkiem tyłem w coś nie walnę a i dokładnie widzę ile jeszcze mogę cofnąć. Dośc razy już obtarłem sieczkarnię. Teraz wszystko z tyłu widzę i nie muszę się już tym martwić. Naprawdę przydatna rzecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Zdecydowanie kamery robią robotę, zwłaszcza w większych kombajnach. Troszkę wyobraźni:

- cofanie - można manewrować do centymetrów w ciasnych miejscach i życzę komuś dużo szczęścia aby osiągnął to samo na lusterkach.

- przy wózku na heder jest wręcz nieoceniona - zwykle jeden podjazd bez poprawek, zostaje tylko wyjść i włożyć sworzeń. Jak ktoś zrobi to samo równie szybko bez machającego "pana Heńka" to niech to nagra. Heder z wózkiem to ponad 2 tony, po miękkim ściernisku jakoś tak nie bardzo daje się popchać...

- mam taki zbiornik, że świetnie się sprawdza też kamerka na jego najwyższym punkcie - czujnik 100% napełnienia w przechyłach lub przy gwałtownych manewrach różnie reaguje, zwykle można jeszcze pojechać 100-200m w zależności od plonu i rodzaju zboża. Dzięki kamerze widać na bieżąco co się dzieje i nie wypakuje się zawartości sit i przenośników górą zbiornika.

Przez oszczędność czasu, zbędnych manewrów, o nerwach nie wspominając - jak dla mnie kamerki poprawiają wydajność.

Oczywiście wszystko może się zepsuć a nawet czasem powinno - widać wtedy jak bardzo pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Witam mam problem bo nie wiem czy ten dwie części kamera i telewizorek będzie mi pasować http://allegro.pl/kamera-przemyslowa-600tvl-ir-do-30m-icr-cmos-hq-i3376086432.html ----- kamera

http://allegro.pl/nowy-telewizor-lcd-23cm-hdmi-usb-samochodowy-i3425085394.html----- telewizorek

Nie wiem czy ten telewizorek ma dwa pasujące wejścia do tej kamery. Jeśli ktoś z was się na tym zna to niech mi napisze czy będzie to razem chodziło, bo jak nie to jakiś innym zestaw tylko nie chcę przekroczyć 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ja mam monitor 7'' za ok.200zł, obsługuje dwie kamery (ale mam podpięte 4, przełączać sygnał analogowy jest banalnie prosto i tanio), mogę go sobie oczywiście przenieść między maszynami. Ale najważniejsze: tu gdzie jest jest zawsze na żądanie. Nie muszę przepinać, podpinać, uruchamiać, kombinować. Przekręcam kluczyk, 2 sekundy i wszystko widzę. Nic więcej nie robię. To jest właśnie ergonomia i w praktycznym używaniu jest to bardzo ważne. No i obraz przy połączeniu analogowym jest zawsze płynny, nigdy mi nie poklatkuje, zlaguje, nic się nie zawiesi a jakość jak do tego zastosowania jest zupełnie wystarczająca. Póki co, choć lubię nowinki alternatywy nie widzę a przynajmniej nie za rozsądne pieniądze.

 

wskażcie mi proszę jakiś konkretny zestaw monitor (minimum 7 cali) + 2 kamery (min 5 m przewodu), potrzebuję go do ciągnika rolniczego dla trochę niedomagającego już operatora i najlepiej, aby jednocześnie widoczny był obraz z obu kamer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie troche zastanawiam się nad kamerą cofania do kombajnu Fortschritt E512 bo nie raz już blachy sieczkarni obtarłem i pogiąłem, ale zastanawia mnie jak to sie sprawdza w praniu, czy kurz i drgania które w starszych kombajnach są wieksze nie będą przeszkadzały takiej kamerce? Po drugie widzę że zróżnicowanie cenowe kamer cofania jest bardzo duże, a jeśli bym sie skusił to na coś w czym będę w miare dobrze widział tył kombajnu i tyle, jakiś ekspert mógłby doradzić jktóra kamera spełniałaby te wymogi?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

do kombajnu kupiłem najtanszy badziew.

kamery po 99, tv za 239zł 7cali

 

po sezonie przestało działać, nie wiedzieć czemu.

Na ciągniku mam już nvoxa za 500 zł - 9 calowy tv i do niego można wpiąć 4 urządzenia.

Plus jest taki ze złączki są hermetyczne i wszystko idzie jednym przewodem.

Jakość jest akceptowalna.

Zestaw monitor, kamera i 10m przewodu koło 700zł kosztował.

Na sezon 14 zakładam to samo do kombajnu z 3 kamerami.

 

u dilerów kamerki zaczynaja sie od 1200, 1500zł za zestaw.

kissmy - nie wiem czy to pomoże, mój ojciec mówi ze monitor w ciągniku tylko mu przeszkadza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, robię trochę w monitoringu, więc powiem kilka słów na temat kamer. Średniej klasy kamera kosztuje 300-500 zł. Do tego obiektyw 100-300 zł, jak ma być z podświetleniem IRED to nawet więcej. Do tego obudowa aluminiowa, antywstrząsowa do 200 zł. Jak zsumujecie, to wyjdzie Wam ile powinna kosztować kamera średniej klasy, aby dobrze spełniła swoje zadanie. Także moim zdaniem kamery za 100 czy 200 zł to można używać do zabawy w domu. Ale to tylko jest moje zdanie, człowieka mającego trochę styczności z tym zagadnieniem. Oczywiście można zaszaleć i zamontować kamerę za 3000, ale przy montażu 3 kamer do kombajnu to trochę jest nieuzasadnione ekonomicznie. Jednak obraz z takich kamer jest naprawdę perfekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Nareszcie znalazłem ten temat. Więc tak opisze troche swoją sytuacje posiadam ciagnik do sadu do niego mam podczepiony widlak hydrauliczny do zwożenia skrzyń z sadu. I teraz mam ogromny problem że z tyłu nic nie widać, nie widać końca wideł i bez pomocy drugiej osoby nie da się nic załadować. Mam więc pewna koncepcje by zamontować kamerki na widlakach z przodu i z tyłuy i podpiąć to pod jeden nieduży monitor w kabinie. Powiem tak nie mam zielonego pojecia czym to się je i jak to powinno wyglądać. Jak ktos pomoże to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

orientuje sie ktoś czy jest możliwość podłączenia tableta z kamerą?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Bocian6230
      Planuje zakup kombajnu 1075 i stąd moje pytanie może ktoś takowego posiada do sprzedaży ? Maszyna nie na handel tylko na własne potrzeby , olx i inne serwisy przejrzane ,ale nic ciekawego znaleźć nie można 
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj