Skocz do zawartości

Massey Ferguson 440 -Hamulce

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:42

Massey Ferguson 440 -Hamulce Koledzy chciałem zapytać czy któryś z kolegów rozbierał zwolnicę w kombajnie MF 440 i wie jak sprawić żeby olej ze zwolnicy nie dostawał się do bębna hamulcowego ?. Ja w zeszłym roku musiałem rozebrać zwolnicę bo mi wyłamało trzy zęby na dużym trybie i musiałem go wymienić , niby wszystko dobrze poskładałem , zmieniłem ten mały uszczelniacz ale po kilku dniach koszenia olej dostał się do hamulców i teraz hamulców praktycznie nie ma . Koledzy ja myślę że może opiłki z tego tryba porysowały ten wałek na którym jest ten mały uszczelniacz ,ale na pierwszy rzut oka nie widać żadnych rys więc dlaczego olej dostaje się do hamulców i co zrobić żeby usunąć tą awarię ?

Z góry dziękuję za wszystkie cenne podpowiedzi i rady .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 440 -Hamulce Dzisiaj, 17:39
  •  

#2 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:21

Massey Ferguson 440 -Hamulce Kolego ja kiedys w MF 187 też to przerabiałem jak masz taką sama zwolnice to może lać tylko w trzech miejscach na zew są tylko dwa duże okrągłe oringi i pierścienie uszczelniakące muszą dobrze się dociskać a poskładaj je na smarze jak sie nie dosciskaja dognij obudowe blaszaną zwolnicy. Drugie miejsce to simering na półośce wymień na nowy i jak bedziesz przykręcał obudowę vhamulców do budowy zwolnicy dorób cienką uszczelke i złóż tam na silikonie bo mnie włąsnie tam ciekło na chamulce teraz w 507 mam planetarną z odlewy i jest w nim wszystko ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share markizdeb

markizdeb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 20:39

Massey Ferguson 440 -Hamulce żeby zalało hamulce w mf 440 olejem ze zwolenicy to musiałoby w ogóle nie być uszczelniaczy na zwolennicy- żygałoby olejem na całego. ponieważ szczęki hamulcowe są w tym kombajnie oddalone od zwolennic o ok 15 do 20cm i to jest nie możliwe aby zostały zalane olejem . Sprawdziłbym tłoczki i płyn hamulcowy ponieważ ten sam problem miałem w 2012.

proszę doradźcie jak wymienia się pas transmisyjny (wielorowkowy ) między silnikiem a odrzutnikiem słomy nie mam pomysłu