Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce znikające ARES

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:57

Hamulce znikające ARES Witam

Mam problem z Hamulcami w moim Aresie.

Jak się długo jedzie 1-2 godziny to znikają hamulce. po wystgnięciu czy na zimno są brzytew.
Jak ciągnik pyrka, robi cały dzień to są, jak dużo jedzie po asfalcie to znikają.

Wymieniłem płyn i nic dalej to samo.
Poradźcie co to może być, może ktoś miał coś podobnego

Dominik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce znikające ARES Dzisiaj, 05:25
  •  

#2 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 10:18

Hamulce znikające ARES Na taką przypadłość jset tylko jedna przyczyna - nie odbija ci któryś hamulec i delikatnie trze. Po dłuższej i szybszej jeździe rozgrzewa się któryś cylinderek (ale to bardzo) i robi się tzw. BĄBEL (tak jak by się płyn gotował)
Tak działo się przy starych autach po dłuższym hamowaniu - ostatnio nawet u mojej żony w polówce gdy nie odbił ręczny do końca też się tak stało (felgi wtedy nie można było się dotknąć). Tadzę obczać która strona ci się bardzej grzeje i szybko to zrobić (bo inaczej długo cylinderek nie wytrzyma takiej temperatury)

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 11:29

Hamulce znikające ARES Na początek sprawdź czy jest luz na popychaczach pompek hamulcowych w stanie spoczynku bo jak pompka nie cofa się do końca to może być to.

#4 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 21:06

Hamulce znikające ARES Nie ważne co - na 100% któryś hamulec trze i dostaje ogromnej temperatury. Jedno jest też prawie pewne - nie trze mocno bo dopiero po szybszej i dłuższej jeździe tak się nagrzewa.

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:13

Hamulce znikające ARES W pełni się z Tobą zgadzam, teraz trzeba znaleźć przyczynę dlaczego hamulec nie odbija do końca, proponuje od sprawdzenia regulacji popychaczy pompek (najprostsze), rozważyłbym jeszcze brak dopływu smarowania(zagięta rurka, zacięty zaworek itp) bo on ma hamulce mokre gdzie olej dopływa cały czas rurką przykręconą od dołu, może przy braku dopływu oleju hamulec po pewnym czasie zaczyna przesychać i zwiększa się tarcie (temperatura).Inne przyczyny nie będą takie proste do zdiagnozowania bo bez zdjęcia pochwy się nie obejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:44

Hamulce znikające ARES Jutro biorę się za szukanie, dzięki za rady

#7 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:20

Hamulce znikające ARES W aresie niema płynu hamulcowego tylko olej . Wiem bo w tamtym roku wlałem płynu i po miesiacu znikneły mi hamulce . dzwonilem do serwisu i mi powiedzieli ze tam jest olej hamulcowy i musialem nowy plyn i uszczelniacze w pompkach dawac i dopiero sie naprawiło.

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 17:37

Hamulce znikające ARES

W aresie niema płynu hamulcowego tylko olej . musialem nowy plyn i uszczelniacze w pompkach dawac i dopiero sie naprawiło.

To w końcu jest płyn czy olej bo piszesz raz tak raz tak, a skoro już wiesz to napisz symbol (nazwę) tego specyfiku.

#9 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:05

Hamulce znikające ARES

To w końcu jest płyn czy olej bo piszesz raz tak raz tak, a skoro już wiesz to napisz symbol (nazwę) tego specyfiku.

Mi w serwisie claasa dali schell

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 11:12

Hamulce znikające ARES a ja nadal nic nie znalazłem, nie mam już siły na te hamulce