Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pociąganie sprzęgła

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:12

Pociąganie sprzęgła Witam,mam problem ze sprzęgłem wymieniłem tarczę sprzęgłową na listkową i teraz przy włączaniu biegu ciągnik pociąga tzn.czuć minimalny ruch kołami.Żadne regulacje nie pomagają dodam że naprawę wykonywał mechanik który przez wiele lat był serwisantem tych ciągników i mówi że z czymś takim się jeszcze nie spotkał.Może ktoś miał taki problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pociąganie sprzęgła Dzisiaj, 19:20
  •  

#2 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:42

Pociąganie sprzęgła Rozumiem że podczas przełączania biegu jest to szarpnięcie czy podczas dłuższej pracy?
Sprzęgło Ci się nie ślizga? Nie czuć sprzęgła?
Napisz chociaż który rok ten mtz/balarus i typ?

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:45

Pociąganie sprzęgła Skrzywił tarczę przy montażu albo taką kupił.

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:44

Pociąganie sprzęgła a co to za ciągnik??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 18:10

Pociąganie sprzęgła Belarus 892 2006 rok ,szarpnięcie i zgrzyt podczas włączania z postoju potem jest już lepiej.Sprzęgło się nie ślizga chciałem nawet trochę go podpalić ruszając z wysokiego biegu ale te listkowe chyba tak się nie palą.Elektrotechnik jak można skrzywić tarczę przy montażu.
Popuszczaliśmy sprzęgło tak że nie ciągneło pod obciążeniem ale zgrzyt i pociąganie pozostało.

#6 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:36

Pociąganie sprzęgła Sprzęgło bierze od góry czy od dołu podczas ruszania? Docisk tez był wymieniany lub sprężyny?
A rozłącza to sprzęgło na postoju przez okienko widać tylko lampką musisz przyświecić (tarcz odchodzi od docisku)?
Jeżeli już to już w drugą stronę pociągać sprzęgło jak najmniejszy luz między łopatkami a łożyskiem oporowym.

Edytowany przez tespis17, 16 czerwiec 2013 - 09:04.

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:28

Pociąganie sprzęgła Można skrzywić tarczę przy montażu. A Twoje objawy wskazują na skrzywioną tarczę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:51

Pociąganie sprzęgła Cóż wszystko przemawia na za wersją Elektrotechnika w przyszłym tygodniu czeka rozbiórka więc się okaże .Tespis17 wszystko było sprawdzane docisk był toczony 0,3mm i nowe łapki, łożysko oporowe i podkładki .

#9 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:33

Pociąganie sprzęgła Możliwe kolego tylko jeszcze raz rozpoławiać to dla mnie ostateczność. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z skrzywioną tarczą ale cóż Polak potrafi.
Jak już zrobicie napisz czy było to.

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:59

Pociąganie sprzęgła

Belarus 892 2006 rok ,szarpnięcie i zgrzyt podczas włączania z postoju potem jest już lepiej.Sprzęgło się nie ślizga chciałem nawet trochę go podpalić ruszając z wysokiego biegu ale te listkowe chyba tak się nie palą.Elektrotechnik jak można skrzywić tarczę przy montażu.
Popuszczaliśmy sprzęgło tak że nie ciągneło pod obciążeniem ale zgrzyt i pociąganie pozostało.

A no idzie idzie. Też taki przypadek przerabiałem że po remoncie on ciągnął. Luz miedzy łapkami a łozyskiem 0,00 mm a on i tak zgrzyta i można było pięknie zauważyć pod ciagnikiem że na chodzi pomimo tego że ktoś wcisnął sprzęgło, docisk się rozszedł ale tarcza nie staneła nawet po 2 minutach. Ale nie koniecznie tarcza musi byc krzywa. Tarcza docisku moze i z kołem zamachowym byc cos nie tak. Wszystko daj posprawdzać
Mój Wladimirec podbija świat

#11 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 04:18

Pociąganie sprzęgła panowie w bielarusie 820 podśmierduje sprzęgło podczas rolowania .co to może być?

#12 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 20:44

Pociąganie sprzęgła Wszystko rozebrane tarcza listkowa wymieniona na zwykłą nowe łapki,regulacja wg książki ale niestety pociąganie zostało bardzo delikatne ale jednak.Właściwie pomysły już się wyczerpały.Dodam że docisk i koło sprawdzone na tokarni.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 20:51

Pociąganie sprzęgła Wszystkie dźwignie masz wyregulowane na ten sam luz? Nie skrzywiłeś tarczy podczas montażu? Nawet minimalnie? Tarcza przesuwa się lekko po wałku sprzęgłowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:11

Pociąganie sprzęgła Rozwiązanie problemu dosyć zaskakujące,postanowiłem wymienić olej w skrzyni ponieważ poszedł z hydrauliki. Po wymianie oleju problem zniknął biegi wchodzą lepiej niż w nowym.Olej Transol 1000.

Dodaj odpowiedź