hoodoowca

Pociąganie sprzęgła

Polecane posty

hoodoowca    39

Witam,mam problem ze sprzęgłem wymieniłem tarczę sprzęgłową na listkową i teraz przy włączaniu biegu ciągnik pociąga tzn.czuć minimalny ruch kołami.Żadne regulacje nie pomagają dodam że naprawę wykonywał mechanik który przez wiele lat był serwisantem tych ciągników i mówi że z czymś takim się jeszcze nie spotkał.Może ktoś miał taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Rozumiem że podczas przełączania biegu jest to szarpnięcie czy podczas dłuższej pracy?

Sprzęgło Ci się nie ślizga? Nie czuć sprzęgła?

Napisz chociaż który rok ten mtz/balarus i typ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzywił tarczę przy montażu albo taką kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a co to za ciągnik??


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Belarus 892 2006 rok ,szarpnięcie i zgrzyt podczas włączania z postoju potem jest już lepiej.Sprzęgło się nie ślizga chciałem nawet trochę go podpalić ruszając z wysokiego biegu ale te listkowe chyba tak się nie palą.Elektrotechnik jak można skrzywić tarczę przy montażu.

Popuszczaliśmy sprzęgło tak że nie ciągneło pod obciążeniem ale zgrzyt i pociąganie pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Sprzęgło bierze od góry czy od dołu podczas ruszania? Docisk tez był wymieniany lub sprężyny?

A rozłącza to sprzęgło na postoju przez okienko widać tylko lampką musisz przyświecić (tarcz odchodzi od docisku)?

Jeżeli już to już w drugą stronę pociągać sprzęgło jak najmniejszy luz między łopatkami a łożyskiem oporowym.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można skrzywić tarczę przy montażu. A Twoje objawy wskazują na skrzywioną tarczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Cóż wszystko przemawia na za wersją Elektrotechnika w przyszłym tygodniu czeka rozbiórka więc się okaże .Tespis17 wszystko było sprawdzane docisk był toczony 0,3mm i nowe łapki, łożysko oporowe i podkładki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Możliwe kolego tylko jeszcze raz rozpoławiać to dla mnie ostateczność. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z skrzywioną tarczą ale cóż Polak potrafi.

Jak już zrobicie napisz czy było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Belarus 892 2006 rok ,szarpnięcie i zgrzyt podczas włączania z postoju potem jest już lepiej.Sprzęgło się nie ślizga chciałem nawet trochę go podpalić ruszając z wysokiego biegu ale te listkowe chyba tak się nie palą.Elektrotechnik jak można skrzywić tarczę przy montażu.

Popuszczaliśmy sprzęgło tak że nie ciągneło pod obciążeniem ale zgrzyt i pociąganie pozostało.

 

A no idzie idzie. Też taki przypadek przerabiałem że po remoncie on ciągnął. Luz miedzy łapkami a łozyskiem 0,00 mm a on i tak zgrzyta i można było pięknie zauważyć pod ciagnikiem że na chodzi pomimo tego że ktoś wcisnął sprzęgło, docisk się rozszedł ale tarcza nie staneła nawet po 2 minutach. Ale nie koniecznie tarcza musi byc krzywa. Tarcza docisku moze i z kołem zamachowym byc cos nie tak. Wszystko daj posprawdzać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Wszystko rozebrane tarcza listkowa wymieniona na zwykłą nowe łapki,regulacja wg książki ale niestety pociąganie zostało bardzo delikatne ale jednak.Właściwie pomysły już się wyczerpały.Dodam że docisk i koło sprawdzone na tokarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie dźwignie masz wyregulowane na ten sam luz? Nie skrzywiłeś tarczy podczas montażu? Nawet minimalnie? Tarcza przesuwa się lekko po wałku sprzęgłowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Rozwiązanie problemu dosyć zaskakujące,postanowiłem wymienić olej w skrzyni ponieważ poszedł z hydrauliki. Po wymianie oleju problem zniknął biegi wchodzą lepiej niż w nowym.Olej Transol 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertg7
      Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??
    • Przez mf4270
      Witam ostatnio w moim MF 4270 pękła linka sprzęgła . Zamówiłem nową na jakiejś stronie internetowej , założyłem i okazało sie ze linka jest za krótka (bardzo napięta) . I tu moje pytanie czy da sie jakoś wyregulować by dobrze je ustawić ???
    • Przez maxx20
      Witam wiecie może czy istnieje możliwość regulacji czułości sprzęgła lub rewersu elektrohydraulicznego w renault 103-54
    • Przez marcin5641
      Witam mam problem ze sprzęgłem w massey 3065 wczoraj wszystko było ok dziś niemoge wcisnąć pedału jest bardzo twardy prubowałem go odpowietrzyć ale to nie pomogło. Moje pytanie, co siadło pompka czy wysprzęglik? POMOCY bo trawa czeka!
    • Przez KOSTEK12
      Witam,posiadam JX100u i mam trudności z precyzyjnym ruszaniem/podjeżdżaniem pod maszynę a powodem tego jest to że sprzęgło bardzo wysoko reaguje tzn.żeby ciągnik zaczął ruszać trzeba oderwać piętę od podłogi i wtedy nie bardzo da się wyczuć moment w którym ciągnik ruszy,jest to sprzęgło tzw.miękkie i nie wiem jak i czy w ogóle da się go podregulować a może jest coś uszkodzone? napiszcie proszę czy da się coś z tym zrobić a może to tak musi być i trzeba będzie się przyzwyczaić, czy ktoś też tak ma?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj