Skocz do zawartości

Zdjęcie

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 14 czerwiec 2013 - 19:43

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Witam, mam pytanie. Jest jakaś różnica w średnicy talerzy 460 - 510 - 560mm po za ich średnica? Które są lepsze? Te większe głębiej wchodzą w ziemie czy jak? Czy może inaczej jakoś się na to patrzy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:12

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Większe talerze lżej idzie.
Ja mam akurat 56 - atakujące. Moja waży prawie 2 tony. Moim zdaniem zawsze wejdą w ziemię.
Wada talerzówki
- tzw. "obrót" przez co zdzierają się nie równo opony często bywa to przez złe ustawienie
- słabe wymieszanie ziemi porównując z gruberem
- zielsko rośnie bardziej za talerzówką
Gdybyś miał więcej pytań śluzę pomocą.

#3 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:21

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Tylko lżej idą? Efekt pracy ten sam?
Zastanawiamy się nad gruberem lub talerzówką, ale grubery to już powoli przeżytek, teraz talerzówki wchodzą w życie coraz bardziej. Uprawiam same zboża pszenica jęczmień rzepak i do tego bym chciał talerzówkę. Z filmków na yt efekt przejechania talerzówką niejest zły, a nawet lepszy jak gruberem. Ilość talerzy i małe odstępy między sobą i obrócenie tej ziemi jednm rzędem talerzy, następnie drugi rozcina przewróconą ziemię i wał wyruwnuje i rozwala ściernisko i ziemie.. Wg. tego co zaobserwowałem na filmach..
A jaki wał najlepszy?

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 10:29

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Im większa średnica talerza, tym większa może być głębokość pracy.

#5 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 13:41

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Czekam na więcej opini za tydzień chciałbym zamówić agerta talerzowy firmy rolmako, ale właśnie zastanawiam się na tymi talerzami co lepsze. Chyba, że ktoś poleci lepszą firmę, bo nie znam ich opini sprzętowych a cena 18,500zł z talerzami 560mm i 3 metry.

#6 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:35

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Ja akurat mam grano-system, wał gumowy.
Polecam wał pacera, bez hydropaku, dokup sobie ekrany, jak można ten talerz odcinający też.
Zgadza się tym większa średnica talerzy tym głąbiej pojedziesz lecz gruberem na pewno głębiej.
Rożnica na polu kolego jest miedzy gruberem a talerzówką. Gruber lepiej miesza zimę szczególnie to widać gdzie słoma była cięta po kombajnie. Porządna talerzówka to jest Lenken Rubin, najlepiej przyjrzy się jej z bliska.
Do grubera musi być dobry ciągnik i szybko jechać wtedy ładnie miesza ziemię, najlepiej z EHR.
Talerzówka nigdy Ci się nie zapcha, jedynie się zaklei szczególnie drugi rząd talerzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:09

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Czyli co lepiej gruber kupić? Talerzówke odpuścić? Mi właśnie chodzi głównie o to przewrócenie ziemi i wymieszanie tego ścirniska.. Ale mówią, że po talerzówce może równie dobrze odrazu siać llub nie trzeba pola orać już, bo efekt po talerzowaniu jest na tyle dobry.
Wiem że lemken to sprzęt, ale używanych nigdzie nie widze, a nowe..inna historia..

Edytowany przez Famer21, 16 czerwiec 2013 - 11:10.

#8 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 15:13

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? Mówią bardzo dużo o talerzówkach najlepiej się samemu przekonać.
Ja też tak myślałem żeby pola nie orać po talerzówce. Zrobiłem test. Jesienią lepsze wschody były ale za to na wiosnę zrobiła się skorupa i było gorzej o tej oranej.
Moim zdaniem za płytko robi talerzówka.
Powinno być głęboszem zrobione a później dopiero talerzówka lub gruberem najgłebiej jak się uda a następnie talerzówka.
Po gruberze więcej skał się wyrywa. Po talerzówce jest równo i zawsze wejdzie w ziemię i może pracować jako agregat uprawowy szczególnie jak masz dużo gliny ale o bez orkowej uprawie moim zdaniem zapomni.
Sam musisz podjąć decyzję co kupić.

#9 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:29

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje? No mamy twarde czarne ziemie jak gliny klasa 1-3. Tzn wiesz pod rzepak napewno orka to wiadome, ale pod pszenice czy jęczmieniemozna by rok samą talerzówką spróbować. Tylko właśnie, że u nas w okolicy sami mali ronilcy co mają pługi podorywkowe maleństwa w 60 i 80tkach.. i kilku ma grubery ale takie przeżytki. Nie wiem jak sie talerzówka zachowa w tych ziemiach.
Dzięki kolego za informacje, jeśli coś odezwę się PW :)

Edytowany przez Famer21, 16 czerwiec 2013 - 17:31.

#10 Share Dominikus

Dominikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:47

Hej.Miałem grubera 3m z wałem zapychał się jak diabli.Sprzedałem kupiłem talerzówkę strumyk układ V z tyłu z wałem i teraz to jest piękna robota.Ziemie przerobi jak po podorywce.Talerzówka lepsza takie moje zdanie.Talerze mam przód i tył ząbkowane,Firma strumyk bardzo dobre jakościowo robi maszyny spawy bez zastrzeżeń.Jedynie lakier nie samochodowy:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:17

dla pana dominikus złoty szpadel  za odkopanie tematu z 3lat