Skocz do zawartości

Zdjęcie

laptop czy komputer stacionarny

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 15:08

laptop czy komputer stacionarny spalił mi się komp i mam dylemat
co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
laptop czy komputer stacionarny Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 15:20

laptop czy komputer stacionarny Wszystko zalezy do czego go używasz.....
Jeśli jesteś zapalonym graczem i grasz we wszystkie nowości to najlepszym rozwiązaniem jest konsola, np XBOX360 a tego doprowadzić do użyteczności.
Jesli ma to byc komp tylko do pracy na dokumentach i buszowania po necie to najlepszy laptop, do tego jakis routerek z
Wi-Fi i możesz latać z laptopem po calym domu.
No a jeśli ma to być uniwersalny do wszystkiego to tylko desktop bo jednak pomiędzy lapem i desktopem o podobnych parametrach jest spora różnica w cenie, żeby kupić porządnego laptopa do grania trzeba niestety wydac 40-50% wiecej kasy od podobnego zwykłego

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 15:45

laptop czy komputer stacionarny Powiedz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na komputer...?? :P

Ja mam i komputer stacjonarny i laptopa, moim zdaniem największą różnicą jest to, że laptopa możesz przenosić z miejsca na miejsce, czego nie da się robić z komputerem stacjonarnym...cena za laptopa jest dość wysoka, taki sam stacjonarny wyjdzie dużo taniej (tylko do stacjonarnego trzeba doliczyć cenę monitora)... :)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 17:08

spalił mi się komp i mam dylemat

jak chcesz abierac kompa do internatu akademyka czy coś w tym temacie to laptop, ale ja wole stacjonarny mam taki i taki i na stacjonarnym nie martwisz się że zalejesz klawiature jakąś cherbatą itp. a laptop to jest jednak delikatna zabaweczka i nie ma właściwie możliwości rozbudowania go, a te skróty na klawiaturze i mała klawiatura wogóle jest dobijająca, mały monitorek, za cene laptopa będzie porządny pc do domu z dużym panoramicznym ekranem do filmów, polecam zakup UPS-a komp stanie się zupełnie bezawaryjny :P

#5 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:17

laptop czy komputer stacionarny Ja osobiście wolę laptopa, trochę droższy, ale jesteś wolny (a nie przywiązany do biurka). Mam swojego od 2,5 roku i już wiem że następny komp to teżbędzie laptop. Tylko że ja codziennie go przenoszę dom-uczelnia-gospodarstwo-(nawet kiedyś na ciągniku go miałem), i to w laptopie jest najlepsze, jeden minus to cena i to że ciężko coś póżniej do niego dołożyć (nie tak jak w stacjonarnym), no i naprawy laptopa są droższe, jak ostatnio padła mi w nim karta graficzna to lutowanie kosztowało aż 400 zł, zwykła kartę do stacjonarnego polutują ci do 100 zł (albo ją sobie sam wymienisz na nową). Więc wybór należy do ciebie. Pozdrawiam
a

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:01

laptop czy komputer stacionarny byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac, a klawiatura jak zaklęta wirtualną klawiaturką musiałem chasło wpisywać, czyżby się zj***ł czy może przypadkiem jakiś skrut klawiaturowy nadusiłem i wyłączyłem ale chyba nie ma takiej opcji a klawiature jak pocuduje to włącze ale po restarcie znowu nie działa i tak w kółko, a może jakiś wirus?

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:03

byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac

To co Ci się stało w nim...?? :P

#8 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:05

laptop czy komputer stacionarny U mnie to jedno i drugie, stacjonarka w domu dla calej rodzinki, lapek to smigam z nim nieraz i na pole;p jak nie mam nic do roboty;p

Honda - The Power of Dreams :)

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:07

To co Ci się stało w nim...?? :P

nie mam pojęcia co się stało włączyłem chce wpisać chasło i klops nie działa klawiatura wziołem klawiature na ekranie i rolka teżnie działa tylko podłączana mysz działa trzeba chyba reklamować

#10 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:46

laptop czy komputer stacionarny dołącze się pod temat.
Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:50

dołącze się pod temamt.
Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Ja mam miesiąc drugi komputer (laptopa), jest firmy "ACER", na razie sprawuje się bardzo dobrze, nie miałem z nim dotychczas problemów, system operacyjny mam Windows Vista, różnica miedzy XP, a Vistą jest, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić... :(

#12 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:53

laptop czy komputer stacionarny o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:02

o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

Jak poszukasz to znajdziesz laptopa bez visty lub z xp. Wejdź na skapiec.pl i tam będą propozycje cenowe i opinie użytkowników . Ja niedawno przy pomocy skąpca kupowałem laptopa hp( dwurdzeniowy AMD) w firmie notebooki.pl. XP oem kupiłem oddzielnie za niecałe 300zł.

#14 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:22

laptop czy komputer stacionarny raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:52

laptop czy komputer stacionarny Mam tą wiste nic nie muli laptopa ale 3/4 programów gier itd nie chodzi trzeba ściągać sterowniki i cudować

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:55

raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

Słuszna decyzja bo w Viście całe para poszła w efekty specjalne i trzeba nie lada bestię by pociągnęła ten skład. Jeszcze mało co chodzi pod vistą i nie każdemu to pasuje

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 15:59

spalił mi się komp i mam dylemat

A co padło w tym kompie, jeśli był w miarę młody to można reanimować niewielkim kosztem.

#18 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 10 styczeń 2008 - 09:41

laptop czy komputer stacionarny hmmmmm moze ile masz kasy na wydanie....bo z tego co wiem jak ma sie kupic laptopa za 2000zł to lepjej go nie ruszac i kupis PC
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#19 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 10:26

laptop czy komputer stacionarny Za 3tyś zł już można wybrać ładnego laptopa, co do Visty to nie polecam.. zależy gdzie byś go kupił w pewnych sklepach możesz sobie wybrać system jaki chcesz mieć.. Jeżeli ktoś studiuje to tylko laptop, w każdej chwili można go zabrać go ze sobą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:55

laptop czy komputer stacionarny Przyszłość to mobilność, bezprzewodowość ,tylko na dzień dzisiejszy nie widzę sensu wybierać za system operacyjny viste>> problemy i widoczny spadek mocy, xp nadal rządzi i nie prędko jakikolwiek system go obali.
Polecam laptopa a co do gier ma on jeden plus oduczysz się w końcu grania ;)

Dodaj odpowiedź