Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 15:57

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy witam
mam szereg pytań związanych z tą seria pras, sam posiadam 582 i aby wszytsko było w jednym miejscu a takiego tematu nie ma proponuję tutaj dyskutować i pytać na dany temat. Jedno z pierwszych pytań dotyczy tego czy można ostrzyć noże bo moje są już mocno przytępione i zamiast ciąć materiał to one tylko szarpią. Drugie pytanie czy ktoś wymieniał uszczelniacze na pokrętle od regulacji beli ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 21:17

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy mam prase pasówke,niedobija mi bel tak jak nalezy, namaonmetrze cisnienia komory widac gołym okiemze jak dobije cisnienie to w 15-20 sekun spadnie do minimum. jak podniose komore to minimalnie sie opuszcza jakies 1 cm skoku tloka naminute. spece z serwisu na przegladzie powiedzieli ze na 99% siłowniki od komory maja przeciek wewnatrz i trzeba zregenerowac wkładajac nowe uszzcelniacze. wyjałem teraz przed sezonem silowniki i zawiozłem do goscia co zajmuje sie tylko hudraulika silowa
powiedział ze nei były takie złe i ze to nie jest jego zdaniem przyczyna,dla swietego spokoju załozył wszytskie nowe uszczelniacze. zamontowałem tłoki i d*psko wielkie, jak było tak jest
teraz podejrzewam ze albo jest to wina rozdzielacza ciagnika albo rozdzielacza prasy. wiem ze pewnie sei tym nie zajmujesz ale moze mi cos podpowie
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 maj 2014 - 05:52

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy Rozdzielacz ciągnika to nie ma nic do tego, ciśnienie do siłowników idzie przez zawór lub kilka zaworów w prasie , tam trzeba szukać przyczyny

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 maj 2014 - 08:18

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy a możliwe są uszkodzenia zykłych o ring-ów na rozdzielaczu gęstości zbicia ?

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 01 maj 2014 - 15:44

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy Myślę że tak, możliwe też uszkodzenie jakiejś sprężyny itp

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 maj 2014 - 22:30

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy tylko ze na rysunku z katalogu w tym rozdzielaczu nie ma zadnej sprezyny jedynie tłoczek. a może pasy sa zbyt długie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 02 maj 2014 - 04:56

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy Co ma opuszczanie komory do długości pasów??

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 maj 2014 - 08:18

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy komora sie nie otwiera podczas prasowania a bele niesa zbite jak nalezy, na oko wydaje sie zbita ale po scisnieciu chwytakiem sie bardzo uginaja, tak jakby nie był dobity środek. po polskiej warfamie juz miałem jak kamien. i uprzedzajac pytania jest wyłaczony miekki rdzen. http://www.agrofoto....zielacz-jd-582/ ja tu sprężyn nie widze

#9 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 maj 2014 - 12:22

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy ostatnia opcja to przepuszczanie siłownika napinacza pasów. miałktoś przypadki jak wyżej opisane ?

#10 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 15:16

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy Odswieze troche kotleta. A wiec przerabialem troche tych pras i zazwyczaj w takim przypadku walniety jest rozdzielacz z pokretlem od regulacji zbicia beli, zazwyczaj przelot robi sie wiekszy ale sa tez przypadki ze oring na koncowce regulacyjnej przepuszcza. Wez klucz i odkrec pokretlo od regulacji razem z wkladem i wyciagnij od rozdzielacza, na koncu jest oring, wymien go, jesli nie pomoze obstawiam rozdzielacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matiz955

matiz955

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:01

prasa john deere seria 5x2 pytanie i problemy witam, czy ktoś by mógł mi coś poradzić. Mam prasę 582, i nie docina mi siatki, nie jest równo odcinana, mocno wystają te posiepane końce, zdarzy się że będzie się ciągnąć cały czas bo nie jest docięta. Co tu zrobić, czy można jakoś wyregulować ten nóż od siatki czy wykręcić go i naostrzyć, może ktoś coś poradzi.